Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Mam dylemacik bo chce zrobic sobie mały tunning w moim AUGu do 350fps.

I zastanawiam sie co wymienic zeby pośmigało troche i nie było drogo tak do 150 zł chyba sie da (150 zł - czesci)

 

Napiszcie swoje propozycje najlepiej jak części byłyby dostepne u Capriego.

 

Aha czy Capri montuje czesci u niego kupione do karabinów za free??

 

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Kicek

Link to post
Share on other sites

Wstaw sprężynę m100, tylko nie Hurricane, iż są za mocne z tego co wiem. Do tego uszczelnienie jakieś, choć TM jest dosyć szczelne, ale popróbuj z głowicami tłoka od systemy, lub innej firmy.

 

Jeżeli miałbym coś brać, to bore-up od CA i sprężyna m100, w AUG'u jakieś 370 fps by dało.

Link to post
Share on other sites

@ KicekAK:

Dobry tuning do 350FPS za 150zł? Powodzenia. Jednak go nie wróżę. Choćby dlatego, że niewiele mniej będzie kosztować bateria, która będzie do tego potrzebna (chyba, że masz już coś lepszego niż 8,4V czy 9,6V 600mAh)

 

@ GRSW_Szreder:

Mam wrażenie (może złe), że nie bardzo wiesz o czym piszesz.

M100 Hurricane mam w swoim AUGu. Nie rozumiem co to znaczy "za mocna". W jakim kontekście za mocna?...

"Pokombinuj z głowicami" - a zmiana tłoka to nie łaska przy wymianie sprężyny? A prowadnica? Stalowe łożyska? Podkładki, żeby to dobrze wyregulować? I na koniec bateria, żeby to pociągnęła.

Przypominam, że tuning miał być za 150zł...

 

<w tym miejscu włącza się muzyczka z pewnego znanego filmu z Tomkiem Cruisem>

 

 

P.S. Żeby było jasne o czym piszę. Jak dla mnie nie da się zrobić w AUGu TM 350FPS bez zmiany sprężyny. Zmiana sprężyny automatycznie podniesie koszty powyżej zakładanej (nierealnej) sumy. The end.

 

-

Link to post
Share on other sites

Czesc

 

A masz zalozona lufe precyzyjna? Jesli nie to oszczedz sobie na razie tuning i kup dobra lufe (Systema lub Prometheus) i gumke HU Guardera (przezroczysta).

 

A co do samego upgrade'u. Jesli chcesz to wykonac naprawde ubogo to sprezyna PDI 130% max 140%. Tloka i glowicy nie trzeba wymieniac (sprawdzalem), ale konieczne beda metalowe lozyska. Zeby bateri nie kupowac mozesz sprubowac zamontowac styk oparty o tranzystor MOSFET, kost jest niewielki a z takimi sprezynami powinno to chodzic bez problemu na 8,4V. Robilem cos takiego w dwoch Sig'ach 552 i w obu okolo rok to chodzilo bez problemu. Mimo to goraco polecan w pierwszej kolejnosci nabyc lufe i gume.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Łożyska - 33 zł http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=261

Bateria - 109 zł http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=982

Sprężyna - 40zł proponuje M90 lub PDI 130%... M100 może niestety wymagać zmiany zębatek chociarz niekoniecznie...(można także wziąć M100 Mad Onion za 28 zł) http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1234

 

Ewentualnie prowadnica CA za około 40 zł i razem wyjdzie około 240 - 250 zł razem z przesyłką....

Link to post
Share on other sites

Preclufa i guma nie dadzą 350FPS. Ale da się zrobić do 150zł.

 

Tyle, że w AUGu TM i bez tego skupienie jest bardzo dobre. Śmiem wątpić, czy bez tuningu mocowego wymiana lufy na precyzyjną ma sens. W przypadku mojej zabawki przy strzelaniu na 20 metrów "z ręki" nie było zauważalnych zmian w skupieniu po założeniu preclufy (z jedną i druga lufą każdy strzał wchodził w obiekt o średnicy około 8cm). Więc pytanie, czy w takim wypadku preclufa to nie jest tylko polepszanie sobie samopoczucia?

Zakładam, że przy zwiększeniu mocy z preclufą ma lepsze skupienie na dalszych odległościach. Ale tu już różnic nie sprawdzaliśmy, trzeba by mieć strzelnicę zamkniętą na testy. Które i tak byłyby "rzeczywistością laboratoryjną" i niekoniecznie pokrywały się z tym, co się dzieje na "strzelankach".

 

Tłok i głowica - wiadomo, są do użycia z nową sprężyną, jeśli uda się je rozdzielić od oryginalnej sprężyny TM. Pytanie, czy na pewno warto aż tak kombinować? Z pierwszego listu wynika, że kolega nie ma w tym doświadczenia - skoro chce oddawać robotę do serwisu sklepowego. A czy im tam się będzie chciało w coś takiego bawić? Śmiem wątpić.

 

Prócz metalowych łożysk trzeba też zainwestować w podkładki pod koła zębate. Mi sprężyna Hurricane M100 działa na marujowskich kółkach od dłuższego czasu. Ale trzeba umieć bardzo dobrze je ustawić (stąd podkładki). Zresztą - źle ustawione to i helikalne Ultra Torque Up nie pożyją zbyt długo.

 

Po użyciu MOSFETa czas strzelania na danej baterii ulega de facto skróceniu. To na ile wystarczy 600mAh na małych ogniwach do napędzania wzmocnionej sprężyny? Będzie to jeszcze w ogóle miało sens? Czy może po 3 magazynkach przyjdzie pluć kulkami? (można wymontować szybko lufę z AUGa i używać jak "dmuchawki", pewnie niejeden chiński elektryk mógłby pozazdrościć zasięgu...).

Moim zdaniem nie ma co podchodzić do tuningu "mocowego" bez dobrej baterii. Inaczej same frustracje człowieka czekają.

 

 

P.S. Pisałem w odpowiedzi na post buby, widać że baterię masz w miarę ok, choć szkoda że nie 9,6V. Zapewne wytrzyma (bateria) nawet właśnie ze sprężyną w stylu M100 Hurricane / PDI 140%, ale szybkostrzelność nie będzie rewelacyjna.

 

Ja mam w moim AUGu zestaw Hurricane (sprężyna M100, głowica cylindra, cylinder, tłok, głowica tłoka, prowadnica i dysza, której nie należy używac), stalowe łożyska, preclufe systemy i baterie 9,6V 1500mAh na ogniwach Sanyo (nie najlepsze). Na "chrono" z 0.2g wychodzi 380FPS. Naszemu tuning-magikowi przy montowaniu sprężyn Hurricane wyszło, że lepiej odpuścić sobie jedno łożyskowanie (czyli przy głowicy), bo te sprężyny są długie i przy słabszych bateriach zacięcia murowane (tak było w kałaszu ze "stickiem" 8,4V 1100mAh).

Obawiałem się o zębatki, ale póki co standardowe TM przepracowały w tym zestawie jakieś 9 tys. kulek. Na pewno dzięki dobremu zgraniu. Pewnie też dzięki temu, że nie mam zbyt ciężkiego palca.

 

-

Link to post
Share on other sites

Zależy tylko i wyłącznie od ogniw. A te mają różne rozmiary w końcu. Na 600mAh (Sanyo KR600) to i odpowiednio złożona 12V wejdzie...

 

Ja mam 9,6V 1500mAh na ogniwach Sanyo KR-1500AUL. Ogniwa są ułożone w kostkę. Jak zawsze przy bateriach do AUGa (sprawdź na Machinegun czy ASGshopie). Nie rozumiem, dlaczego w takim układzie 8,4V miała się zmieścić, a 9,6 już nie... :)

 

Może trzeba było sprawdzić/zapytać przed zakupem? :roll:

 

-

Link to post
Share on other sites

Do swojego Aug-a TM włożyłem sprężynę PDI 130%(48zł) i głowice tłoka Prometheus z Duraconu(89zł), daje to u mnie, dokładnie 350fps. Zamontowałem to 30.6.2006 i jak do tej pory, nic się nie posypało.

 

Co do baterii używam Kan-a NiMH 9,6V 1400mAh; zdarzyło mi się strzelać z 8,4V NiMH 1050mAh (kumpla, takiej jaką Chińczycy dorzucają do swoich Aeg-ów ) i też nie było problemów z szybko szczelnością.

Link to post
Share on other sites

Do sprężyny m100 powinna spokojnie wytrzymać bateria 8,4V 1400MHa, zębatek nie trzeba zmieniać bo TM spokojnie wytrzymują. Tłok TM jak oddzielisz od sprężyny i głowicy to powinien też spokojnie wytrzymać. Co do głowicy tłoka to chyba trzeba wymienić bo standardowa ma nieciekawe mocowanie i działa dodatkowo jak podkładkowanie... Na pewno łożyska muszą być zmienione na metalowe bo plastikowe jakoś wytrzymują stockową sprężynę ale jakąkolwiek mocniejszą to może być problem. Prowadnica sprężyny też jest nieciekawa w wersji TM i nie dam głowy za jej wytrzymałość. Tak więc wymienić musisz głowice tłoka, sprężynę, prowadnice sprężyny, łożyska i podkładki między łożyska i zębatki + robocizna. Jeszcze nie jestem pewien jak z głowicą cylindra bo stockowa jest plastikowa...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...