Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Techniki Snajperskie


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Uważam, że snajper w ASG jest możliwy tylko i wyłącznie jeżeli ktoś stawia na klimat.

...

 

 

...

Nie mam pojecia jak u Was sie gra ale u nas przyklada sie duza wage do realizmu.

...

Co do kamuflazu to zdaje on wlasnie najlepszy sprawdzian na krotkich dystansach bo odleglosci sa okolo 80m i jak sie ktos poruszy to nie jest ciezko go zlokalizowac na polu walki, ale jak ktos strzela z 600m i wiecej nie ma szans zeby go w gestwinie odnalezc.

...

 

 

God bless you both. Z tymi właśnie wypowiedziami bym się zgodził najbardziej. Nie chce tutaj mówić o "Irak Afganistan" bo jest to na tyle dla nas na tyle odległy temat i chyba nie do końca w tym kierunku idziemy... chyba?

Posiadam giwere, która nie jest zajebista i może nie ma zajebistego zasięgu, powtarzalności itp. itd. ale jeżeli zbieramy się z ludzmi i robimy cos "w klimacie" i wszyscy wiedzą mniej wiecej o co chodzi to naprawde niesamowite rzeczy można zrobic z nienajlepszymzajebistymprosprzetem. Jeżeli chodzi o spottera to bardzo cenie sobie obecność kogoś z osób z mojego teamu obok (tak po prostu. nie ma co się rozpisywać - po prostu wychodzi to na dobre z wielu powodów), a co więcej koordynacja działań i komunikacja jest podstawą. A to, że może jest kilka imprez na rok "ogólnodostępnych" dla światka ASG to nie zmienia faktu, ze na strzelance lokalnej nie można robić rzeczy takich czy owakich. A to, że ktoś myśli, że tak a inaczej powino być mało mnie obchodzi. I mało mnie obchodzi czy ktokolwiek napierdzielając posty dba o "wizerunek" forum bo sam się osmiesza często. Nie mówiąc juz o wszelkich "wszechwiedzącychistotachdajbozeniewdajsiewdyskusjebomaszprzerabane", które zdementują cokolwiek by człowiek nie powiedział. Jakkolwiek życze udanych i właśnie KLIMATYCZNYCH rozgrywek (bo moim zdaniem to się najbardziej liczy a przynajmniej dla naszego teamu i to mi się podoba).

Link to post
Share on other sites
Nie mam pojecia jak u Was sie gra ale u nas przyklada sie duza wage do realizmu.

 

Lamberdt a jak do "tego realizmu" ma się bycie snajperem na 40 metrów ??

 

Uważam, że snajper w ASG jest możliwy tylko i wyłącznie jeżeli ktoś stawia na klimat.

 

Hmm dziwne bo słyszałem o takich co maja gdzies klimat, przychodzą postrzelać żeby odstresować się po tygodniu pracy i dziwnym trafem mając repliki o odpowiedniej "mocy" idealnie "robią" za snajperów...

 

Ale ja się nie znam bo tylko posty nabijam...

Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale czy pisałes do mnie thor? czy moze komus cos sie pomylilo? Bo chyba pomyliłes autora.

 

Ale... Ale gdybys to pytanie jednakowoż do mnie napisał odpowiedź jest prosta - użyj wyobraźni a nie 2000 zł.

Edited by Lamberdt
Link to post
Share on other sites

Wyobraźnia raczej nie zagwarantuje w takim np milsimie przewagi jaką daje snajper/strzelec wyborowy w drużynie.

 

Jasne lubie sobie też wkręcać różne dziwne rzeczy jak sobie drałujemy po lesie czy leżę w trawie czy na dachu budynku. Ale nie zmienia to zasad rządzących światem replik i taktyki.

 

A nie zgadzałeś się z właśnie tymi wypowiedziami ?? ;)

 

Pidżefjat tak żebyś wiedział juz mam przygotowany tort ze świeczkami, zaproszonych kumpli, browar się chłodzi w lodówce z okazji tego TADAAAAMMM !!!!! 2000 posta który pewnie dziś padnie :mrgreen: O niczym innym nie marzę jak tylko o tej okrągłej cyferce pod avatarem :P

Link to post
Share on other sites

Troche pzesadziles z ta klamka boczna. Masz racje co do tego ze strzelec powinien byc jak najbardziej mobilny ale twoje stwierdzenie ze boczna musi byc latwa do wydobycia i o zasiegu cyt. 35-40m jest bledne. pomysl siebie jak wyciagniesz z pod dobrego ghille szybko klamke pomijajac wyciagniecie jej z kabury. pozatym taki zasieg w klamie jest dosc naciagniety nawet dobry gaz na Co2 przy swojej krotkiej lufie jest mniej celny niz Aeg 350fps. Pozatym nawet karabin wyborowy ma wiekszy i lepszy zasieg dlatego nie rozumiem twojej koncepcji obrony.

 

Czy ja wiem ... zależy kto jak chce grać ;-) i kto ma jakie hamulce moralne(czyt. jak szybko ma zamiar podjąć decyzję o dobyciu broni na krótsze dystanse) x-D

 

Hmm... np. posiadając taką broń boczną jak ta o której pisałem moge zamiennie grać nią lub karabinem snajperskim.(wtedy snajpa na plecach i można szturmować budynki,co kolwiek - jedyny minus to coś ok metrowego,ciężkiego na plecach)

Nie mam zamiaru urzywać żadnych ghillów z prawdziwego zdarzenia. Lekki kamo... który nie utrudni mi ani czołgania sie ani dostępu do oporządzenia (magów,kulek,radia)

 

Gram ztunowanym lekko MP-5K obecnie jako główną bronią i zasięgiem... osiągami.. celnością... ani niczym nie odbiega zbytnio ona od żadnego stokowego AEGa a niektóre nawet przerasta (pomijając rozmiar, wage, poręczność i kompaktowość).

 

Co do klamek na Co2 heh... wg. mnie są niecelne i mają za dużo fps, zero porównania z takim MP-5K(ok 300fps).

 

Co do trudności dobywania MP-5K z "kabury" to jeszcze nie wiem... nie testowałem swojej myśli technicznej w boju( na sucho w miare ok, tylko chowanie go zajmuje 2x wiecej czasu niż wyciąganie). Korzystając z zawieszenia taktycznego nie powinno być aż tak źle.(chociaż moze sie myle biorac pod uwagę powyższe wypowiedzi)

 

Wszystko zależy od osoby która daną replika gra i od jej sposobu gry.(np. znam wiele osób które strasznie płacze na MP-5K heh... i że nigdy by nie kupili czegoś podobnego), a przy moim wzroscie.. wadze... technice gry jest dla mnie idealny.

 

Do czego zmierzam :-) ... mając karabin o bardzo dużej mocy nie chciałbym być zmuszony strzelać z niego do kogokolwiek z odległości poniżej 35m... gdy równie dobrze mój AEG moze tam dolecieć bardzo skutecznie - czego nie można powiedzieć o niektóych pseudo broniach bocznych ;-).

A wówczas gdy jako snajper bede flankowany.. zachodzony przez jakieś AEGi.. abym mógł w miare godnie się bronić posiadając pare magazynków po 100kulek.. oraz opcje Full Auto :wink:

Albo gdy będe chciał zaatakowac jakąś pozycję przeciwnika niedostepną dla snajpera a średnio realną pod wzgledem powodzenia dla broni bocznej... sądze że też taki AEG przy pasie lepiej sie spisze niż jaki kolwiek pistolet z ograniczoną liczbą kulek\gazu.

 

Hmmm... ale zawsze mogę się mylić :-F

Pozdrawiam!

BaUEr :wink:

Link to post
Share on other sites

Właściwa pozycja strzelecka leżąca... a przy strzelaniu z jakiej broni? Trochę inaczej się "układa" przy strzelaniu z M82, inaczej z M24, jeszcze inaczej z pistoletu ;)

 

Sprawa druga dośc istotna to miejsce z jakiego strzelasz, czy strzelasz do celu niżej położonego, wyżej itd.

 

Generalnie każda pozycja jest prawidłowa jeżeli zapewnia:

- bezpieczeństwo (eliminuje ryzyko urazów)

- skuteczne celowanie

- w razie potrzeby minimalizuje ryzyko wykrycia strzelca

- w razie potrzebu maxymalnie pozwala zauważyć strzelca.

 

To tyle chyba

Link to post
Share on other sites
Guest BIALY24

moim zdaniem nie liczy sie to porownanie do prawdziwej giwery przeciez to tylko zabawka zeby byc dobrym snajpą to zrob sobie facet takiego gilla zeby cie nikt nie znalazl a rozpier....sz wszystkich

Link to post
Share on other sites
moim zdaniem nie liczy sie to porownanie do prawdziwej giwery przeciez to tylko zabawka zeby byc dobrym snajpą to zrob sobie facet takiego gilla zeby cie nikt nie znalazl a rozpier....sz wszystkich

 

 

:wink: i nie zapomnij że to zabawka a nie prawdziwa broń i jak będziesz celował to do ramienia przyłóż sobie lufę bo kolbą naprzód lepiej się strzela.... No bo jak będziesz miał tego superhipermega ekstra wypasionego ghilla to i tak ich wszystkich

rozpier....sz

 

:wink:

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem nie liczy sie to porownanie do prawdziwej giwery przeciez to tylko zabawka zeby byc dobrym snajpą to zrob sobie facet takiego gilla zeby cie nikt nie znalazl a rozpier....sz wszystkich

Mam nadzieję, że w twojej ksywie nie jest zawarty twój wiek, bo jeżeli tak to zachwilę padnę trupem... :mrgreen: :wink:

 

A gille to chyba w nosie... <lol>

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Hmmm ...

Ja mogę od siebie dodać tylko to :

 

- Dobre zamaskowanie repliki

- Perfekcyjne zamaskowanie ciała

- Pozycja leżąca przed strzałem i najlepiej za jakimś przedmiotem.

- Ciche poruszanie się i unikanie otwartych i przelotowych przestrzeni.

- Wyciszona replika w maxymalnym stopniu.

 

Pamiętaj, że im więcej krzaczków gdy posiadasz zamaskowanie tym lepiej dla Ciebie, ale oczywiście musisz sie poruszać BARDZO wolno, bo ruch to tak na prawdę jest najgorszym wrogiem, wtedy nie pomoże, Ci żadne zamaskowanie.

Unikaj jaskrawych kolorów, tym bardziej niebieski, żółty, czerwony.

Pamiętaj, aby mieć osłonięte każdą nagą część ciała taką jak dłonie czy twarz. Nawet czarna kominiarka i czarne rękawiczki na zimę (takie jak posiadam ^^) dużo dają !! I to nie jest tak, że jak masz tylko kominiarkę to Cię widać !! Puki mniej więcej się schowasz i leżysz w nieruchomej pozycji to ciężko będzie Cię zobaczyć, chyba, że grasz przeciwko bardzo doświadczonemu graczowi, w takim wypadku niewiele Ci pomoże, ponieważ dana osoba automatycznie rozróżnia taką czarną kropkę na ziemi :)

 

Coś jeszcze ?

Link to post
Share on other sites

8)-->

QUOTE(Major.8 @ 4/9/2007, 22:17) 605657[/snapback]

Coś jeszcze ?

Taak, zapomniales napisac, zeby w czasie skradania absolutnie nie rozmawial glosno przez telefon, ani nie krzyczal do swoich celow "nie zyjesz, widzialem jak dostales" bo jeszcze go ktos uslyszy...

 

Czy ktos tu w ogole kasuje debilne posty? Mam wrazenie, ze tu jakas dzicz sie ostanimi czasy zrobila :???:

Link to post
Share on other sites

THOR NASZYM DYKTATOREM !!!

 

My, jako zatwardziali konserwatyści, popieramy tę kandydaturę obiema rencami i nogami. Za Tobą Thor staniemy murem, będziemy Ci opoka i wsparciem. I przyrzekam że nie będziesz się nudził... o to postarają sie już nieprzebrane legiony SneakyMan'ow czające się po krzaczorach i łypiące swemi czerwonemi ślepiami z mrocznej czeluści internetu.

Stań na czele naszej świętej armii, unieś młot oświecenia , a my niczym armia światłości prowadzona przez Gandalfa Białego (reklama: proszek vizir uczyni biel jeszcze bielszą, Gandalf biały używał tylko Viziru. Po reklamie. ) runiemy na niewiernych posiadaczy gumowych, papierowych i chińskich kopii replik replik i zmiażdżymy im ich własne wybujałe mniemanie o sobie. Niech nad krainą snajperów po wsze czasy zapanuje Thor, nagradzając wiernych i unicestwiając niewiernych .

Thor !...

Thor !...

Thor !...

Thor !...

 

 

 

PS.

Popieram kandydaturę w całej rozciągłości i głębokości . Rencyma i nogima. Obiema.

 

;)

Link to post
Share on other sites

Aha!... Defetysta! Nie takie przypadki żeśmy ze szwagrem rozpracowywali :)

Ale wyjaśnię...

Napisałem "chińskich kopii replik replik" czyli chińskich podróbek wykonanych na podstawie kopii które zostały wykonane na podstawie kopii... czegoś... i mają sprężynki z długopisów. :P

 

O !

 

;)

Link to post
Share on other sites

Tylko trzeba powiedzieć że Thor ma te repliki, lecz zostaje z nich zazwyczaj tylko body i to nie kosztami najniższymi i nie zostaje wypełnione nieznanymi markami, a tu niestety większość osób chce być snajperem z gunem w stocku, a najlepiej chińskim stocku co robi dużą różnice ;)

Link to post
Share on other sites

To tak jak ja..zdążyłem już wybebeszyc moją M14 AGM i powoli wybebeszam dalej.

 

Może skończymy już ten OT? Thor niedawno narzekał na spam, coś mu się odmieniło jak widzę xD Proponuje poprosic modków, żeby usunęli te kilka postów, jak nie chce im się ruszyc...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...