Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakupy na Ebayu


Recommended Posts

Witam

Często spotykam się z faktem iż niema odpowiedniego sprzętu używanego przez 101st Ariborne(piechotę spadochronową z IIWŚ) GHR 101 poleca zakupy na ebayu (amerykańskim) dlatego też kieruje pytanie do osób które już kupowały tam, mianowicie:

czy płaci się cło (tak jak w przypadku zamówień z wcgshop.com) i ile może maksymalnie wynieść?

 

 

 

Pozdrawiam Ironkamil

Link to post
Share on other sites

Witam

 

z militariow z e-baya nie sprowadzalem zbyt wiele ale to, co sprowadzalem (pas z manierka, pokrowiec na chelm, latarke katowa) - wszystko przechodzilo bez cla.

 

Za to mam kilka rad, bo w sumie na e-bayu mam juz ponad 800 "gwiazdek" z powodu innych zakupow :)

 

Co do ew. cla najlepiej sprzedajacego prosic zeby na paczcie oraz w liscie przewozowym napisal, ze to prezent - zwykle slowo "gift". Moze to i smieszne ale w ten sposob dochodzily do mnie laptopy, ktore sprowadzone zza UE z pewnoscia clo posiadaja.

Ponadto jesli chcesz kupowac na e-bayu, zaloz sobie konto na usludze Pay-Pal, bo to jedyny bezpieczny, szybki i rozsadny sposob transferu pieniedzy do USA (innych krajow zreszta tez). Ja ponadto mam w mBanku specjalna karte Visa do transakcji internetowych (nie wiem czy inne banki maja teraz taka opcje - ja zakladalem 3 lata temu i wtedy byla jedyna). To taka karta, na ktora przelewasz z konta okreslona ilosc pieniedzy (rownowartosc zakupu na aukcji wraz z ustalonymi kosztami przesylki), a sam nr karty masz na stale zapisany w Pay-Pal. Dzieki takiemu rozwiazaniu masz pewnosc, ze ktos nie uprawniony nie przeszpera Ci konta w banku.

 

Nie wiem czy potrzebujesz az tylu wyjasnien ale gdybys czegos nie wiedzial - zapraszam na PW. Od 5 lat sciagam ze stanow i niemiec porcelane wiec pare "mykow" mam juz opanowanych ;)

Link to post
Share on other sites

Tez tam kupuje duzo i czesto. Jak ktos oglada moje gwiazdki, to nie znajdzie nic oprocz militariow. Jesli chodzi o zakupy na niemieckim ebayu, ten mam najlepiej rozpracowany, to nie ma cla bo to teren UE, a jest tam istna kopalnia skarbow. Dodatkowo polecam szwajcarski i hiszpanski.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...