Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jeśli było, to proszę o link, bo przekopałem ładny kawałek forum i nie znalazłem

 

Krótko: noszę się z zamiarem zakupu KM'a ponieważ jestem brytofilem L86A2 jest dla mnie szalenie interesującą pozycją. Jednak GB wykonany z tworzywa budzi we mnie pewne obawy. Jak wygląda w tych szkieletach wytrzymałość, dostępność części do tuningu etc. Czy są jakieś problemy?

 

prosiłbym o opinie użytkowników

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wystrzeliłem na nim dopiero około 3000 kulek, żadnych problemów nie miałem. Sam jestem ciekaw dostępności części zamiennych w razie potrzeby ...

Karabin według mnie bardzo przyzwoity. Jedyny minus to bipod - składany zostaje przytwierdzony do osłony lufy poprzez wsunięcie dwóch bolców w mały otwór. Podczas poruszania się, szczególnie biegu, łatwo wypina się z tego zamka i dynda...

Wywaliłem go w kosmos, bo można się bez niego obyć...

Mam do niego magazynek bębnowy na 2500 kulek, bardzo przydatna rzecz :P

Jednak chociaż układ bull-pup nie pozwala na wygodny chwyt karabinu, można się do tego przyzwyczaić, a nawet trzeba, bo broń wsparcia piechoty winna być bronią wsparcia :D

Ogólnie-jestem bardzo zadowolony z nabytku.

 

Wracając do tematu - także jestem zainteresowany informacjami na temat dostępności serwisu lub części serwisowych do tej repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hmm części? Mówicie części? No to tak napisze, co wiem (z obserwacji GB stara nie rozkładając go jeszcze) to tak: cylinder, tłok, zębatki, spring, silnik (krótki) są kompatybilne z reszta części. Natomiast tappet plate trzeba specjalny, dysze, chyba głowicę cylindra, palec samoróbka, bo nakładany na element do wyciągania sprężyny. Na i w GB jest masa części odpowiadająca za przełączanie trybu ognia i działanie kostki stykowej, które są chyba nie do kupienia nigdzie. Ciekawostka dla mnie jest komora hop upu, która jest zamontowana tak ze dopiero po rozłożeniu GB można ja wyjąc.

jak się gdzieś pieprznąłem to poprawcie.

 

 

Ja się zaopatrzyłem przy zakupie w zapasowy GB z konwersja do blowbacku. Tak na wszelki wypadek. Ale po tym, co na razie widzę śmiga ładnie i bez zarzutów. Ale niektórzy mówią ze się tłucze ten plastik, ale ja jakoś nie nażekam. "Dużo" cześci jest na WGC i Wolfarouries ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...