Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m15a4 co sie mogło stac?;/


Recommended Posts

Witam, Mam m15a4 CA i niewiem co sie stało poniewaz strzelałem z niej w poniedziałek :P i strzelała jeszcze dosc dobrze miała duzy zasiegi i celnosc . A gdy wziołem bron w sode (cały czas siedziała na pułce) Gdy zaczełem strzelac Zaiseg zmniejszył sie ponad połowe kulka leciała z wiatrem ;/ .Czego to moze byc wina prosze odpiszcie ;)

Link to post
Share on other sites

Sprawdź:

-Hop-Up, a dokładniej spójrz pod światło jak ułożona jest gumka.

-Czy w lufie nie ma brudu, wiem ze swojego doświadczenia, że ta replika jest dość na to wrażliwa. Profilaktycznie wyczyść lufę.

 

Tak w ogóle to jak byś poczytał topic o tym gunie to nie musiał byś zakładać nowego

 

Własnie niewiem czy da sie tam podkrecic hu.

 

Nie nie ma regulacji hopka 8-)

Link to post
Share on other sites

Pierwsze sprawdź gumke od HU, po drugie sprawdź tłok i jego sprężanie, może tłok przepuszcza powietrze, nie wiem jakby to się mogło stac że od leżenia się coś zepsuło ale możliwe, sprawdź też lufe, może byc zanieczyszczona przez olej i brud. Zresztą rozbierz go i opisz co jest nie tak jak coś się doradzi :killer: Pozdro

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostatnia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja w przypadku złego sprężania tłoka zawsze robie tak:

1. Rozbieram replike.

2. Wyciągam tłok i sciągam z niego uszczelke (dysze, gumke czy jak to się nazywa)

3. Gotuje wodę na wrzątek.

4. Wrzucam tą uszczelke do gorącej wody na jakieś 30s.

5. Wyciągam ją rozszerzam tak aby nie przepuszczała powietrza.

6. Po rozszerzeniu daje pod zimną wodę.

7. Smaruje, i składam replike.

 

To jest mój sposób oczywiście :uśmiech:

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostatnia.

Link to post
Share on other sites

Spoko w moim przypadku, szczelnośc teraz jest 100% zero przepuszczania. Za pierwszym razem może nie wyjśc, to spróbuj ponownie :P za bardzo gumki nie rozciągaj znowu :D

 

Na HU widziałem na forum ktoś wynalazł patent z żarówką :D ale nie wiem jak to się robi dokładnie, poszukam to dam link.

 

Aha, jak na MacGyvera przystało znalazłem patent.

Jak nie kijem go, to pałką :wink:.

Skoro nie można kupić silikonowego hu, to trzeba kombinować z tym. Postanowiłem się posłużyć elektryką. Potrzebne było:

*mała żadówka latarkowa (jakieś 3V)

*kable

*lutownica

*2 baterie połączone szeregowo, paluszki zwykłe

*nożyk introligatorski (do wywalenia plastiku z komory

Cały patent polega na tym, żeby przy komorze nabojowej umieścić żarówkę. Im bliżej komory nabojowej, tym lepiej. Najlepszy efekt uzyska się po wycięciu dodatkowego otworu (2x3mm) w komorze. Ma wystawać kawałek samej, gołej uszczelki, na wysokości hop up'a.

Brzmi awykolalnie, ale u mnie zadziałało. Zarówka grzeje skutecznie nawet po kilkugodzinnym nieużywaniu broni na mrozie. Baterie i włącznik układu umieściłem pod przednim gripem. Nie wiem jak to upchnąć np do mp5.

Powodzenia, warto!

 

To jest patetnt by macgyver, ja tego nie próbowałem, tylko znalazłem na forum :P

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...