Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Więc tak: repilka już swoje przeżyła ok. 3 lata i wystąpiły w iędzyczasie problemy których nie potrafie rozwiązać nawet po wnikliwej lekturze postów tu zamieszczonych. Dodam jeszcze że w AK wymieniona była tylko lufa na prec SYSTEMY.

 

1.Pierwszy problem dotyczy tłoka i sprężyny, mianowicie: (z powodu przecięcia okablowania i brak zdolności manualnych do rozłożenia GB) sprężyna została ściśnięta na jakieś dwa miesiące. W końcu udało mi się wszystko ładnie rozłożyć i po oględzinach doszedłem do wniosku że zębatki są OK ale 3 ostatnie zęby na tłoku mają wgniecenie. bardziej może przetarcia(równomierne), nie wiem jak to się mogło zrobić skoro zębatki były nieruchome ale jednak... Czy może takie ,,wgniecenia" są normalne w tłokach TM? Czy może powinienem wymienić ten tłok? Jeżeli sprężyna była ściśnięta przez dwa miesiące to mogła stracić swoje właściwości(albo ich część)? Powinienem wymienić tłok i sprężynę? Na jakie? Jest sens? Na wakacje zamierzam stiuningować do 450fps, więc wszystkie bebechy pójdą się pier....

 

2.Drugi problem dotyczy selektora(chyba) na ogniu ciągłym AK młóci, aż miło, ale na pojedyńczym słyszę że coś nie styka. Próbowałem przełączać położenie selektora kilkakrotnie i nic dalej pojedyńczy nie działa, doszedłem do wniosku że przyczyną tego są chyba takie małe miedziane blaszki, które się spaliły?

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja wypowiem się tylko na temat spręż. i tłoka. Sprężynę wypadałoby wymienić (2 miesiące to jednak sporo czasu i tak, mogła stracić swoje właściwości), jeśli myślisz o wymianie bebechów na wakacje to ten tłok, który jest "zjechał" bym do końca (może do lata wytrzyma)

Edited by memphis3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...