Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16a1 CyberGuna spring odmawia posłuszeństwa na mrozie


Recommended Posts

Aha, jak na MacGyvera przystało znalazłem patent.

Jak nie kijem go, to pałką :wink:.

Skoro nie można kupić silikonowego hu, to trzeba kombinować z tym. Postanowiłem się posłużyć elektryką. Potrzebne było:

*mała żadówka latarkowa (jakieś 3V)

*kable

*lutownica

*2 baterie połączone szeregowo, paluszki zwykłe

*nożyk introligatorski (do wywalenia plastiku z komory

Cały patent polega na tym, żeby przy komorze nabojowej umieścić żarówkę. Im bliżej komory nabojowej, tym lepiej. Najlepszy efekt uzyska się po wycięciu dodatkowego otworu (2x3mm) w komorze. Ma wystawać kawałek samej, gołej uszczelki, na wysokości hop up'a.

Brzmi awykolalnie, ale u mnie zadziałało. Zarówka grzeje skutecznie nawet po kilkugodzinnym nieużywaniu broni na mrozie. Baterie i włącznik układu umieściłem pod przednim gripem. Nie wiem jak to upchnąć np do mp5.

Powodzenia, warto!

Link to post
Share on other sites

To niesamowite ale myślałem nad tym samym! Tylko że za pomocą drutu oporowego dookoła gumki... I też się zastanawiałem czy to jest możliwe, bo mój kolega popatrzył na mnie co najmniej dziwnie, jak mu powiedziałem że planuję zrobić podgrzewanego HopUpa...

Link to post
Share on other sites

@Badek, możliwe, że nie wyciąłeś odpowiednio otworu w komorze nabojowej. U mnie żarówka podgrzewa bezpośrednio gołą gumkę. Zależy też od mocy żarówki. Mnie bynajmniej się udało.

Drut oporowy, też myślałem, ale daje za mało ciepla i za długo się nagrzewa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...