Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Medi

Użytkownik
 • Content Count

  434
 • Joined

 • Last visited

 1. Snajper za xxx zł Temat zamykam.
 2. @Beholder - Wiesz, o co chodzi, dyskusja jest jałowa. Ja po dojechaniu na miejsce zająłbym się delikwentem, trochę ucieszył, że krwotok zatamowany, trochę zmartwił, że kończyny dzięki temu nie da się już najprawdopodobniej uratować. W drodze do szpitala oprócz monitorowania stanu poszkodowanego myślałbym o różnych brzydkich i powszechnie uważanych za obraźliwe słowach, które usłyszę od chirurga, któremu będę przekazywał pacjenta. Na szczęście u ostatniego pacjenta, który został przywieziony na mój oddział z rozerwaną tętnicą udową rana była ślicznie zatamponowana, a nie zasypana hemost
 3. Wydaje mi się, że Beholder myli pojęcia. Tzw. amputacja urazowa to amputacja w wyniku wypadku - pierwszy przykład z głowy: tramwaj przejeżdża po nodze i ją ucina. Z Twoich wypowiedzi Beholder wnioskuje, że przez amputację urazową rozumiesz sytuację np. "ktoś ma zmiażdżoną kończynę, ja mu ją ucinam" ? @Foka - owszem, od tych źle zaopatrzonych. Nie odkażonych, przy odwleczonym wezwaniu służb ratowniczych itp.
 4. Odsyłam do pierwszego posta, mówimy o "airsoftowych komandosach i surviwalowcach" a nie prawdziwym polu walki. Nie neguje quick clota w warunkach urazowych amputacji itp, ale przy airsoftowych urazach, które mi przychodzą do głowy - owszem.
 5. Mówimy o postrzale w oko, obecności obcego ciała, a nie reakcji uczuleniowej. W wypadku wystąpienia takowej należy udać się do najbliższej jednostki służby zdrowia, bądź wezwać pogotowie. Ale nie o tym ten temat.
 6. Medi

  Naszywka

  http://www.btinternet.com/~ian.a.paterson/equipment.htm
 7. Ad. 1. Nie trzeć, mrugać. Jeżeli nie przechodzi - przemyć solą fizjologiczną (do kupienia np tu). Od biedy bieżącą wodą (manierka? butla mineralki?). Jeżeli i to nie pomaga - na ostry dyżur okulistyczny, warto zadzwonić do CPRu (999) i dowiedzieć się który szpital w regionie akurat taki prowadzi. Ad. 2. Silne światło, bodaj od paruset tysięcy kandeli powoduje nie tyle uszkodzenie wzroku, co po nerwach wzrokowych biegnie tak silny impuls, że powoduje fizyczny ból. Na dłuższą metę niegroźny, bo mózg odcina nadmiar bodźców, ale wyłącza z walki - w dużej mierze spełnia to założenie działania t
 8. http://www.wolfammo.ru/en/site.xp/055048.html - 7.62x39, 5 sekund na google, reszte możesz znaleźć sam.
 9. ŕ propos wytycznych : źródło : http://prc.krakow.pl/wyty/04.pdf (wytyczne Polskiej Rady Resuscytacji) Podsumowując - głowę odginamy w ostateczności.
 10. http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...&hl=beretta Szukaj. Zadawaj pytania w odpowiednich wątkach, a nie twórz nowych.
 11. Brak zastrzeżeń. Wersja bez leków i całkiem logiczna. I like it. ;)
 12. http://www.atncorp.com/units/thermalnightv...ystem/atnotis14
 13. W tej droższej masz jeden magazynek "gratis" więcej.
 14. Posty dotyczące morfiny zniknęły w nadprzyrodzony sposób. Nie kontynuujcie dyskusji o opioidach.
×
×
 • Create New...