Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozwiązanie problemu z magazynkami AK Cymy?


Recommended Posts

Problem z magazynkiem polega na tym że:

-przy strzelaniu na AUTO co kilka kulek oddawany jest pusty strzał (kulka nie wylatuje z lufy)

-podkręcenie hi-capa starcza na mało kulek (mało=mniej niż renowmowane firmy)

 

Jak myślicie czy TA CZĘŚĆ rozwiązałaby problem z niepodawaniem niektórych kulek w magazynku Cymy do AK?

Edited by Apollyon
Link to post
Share on other sites

Sugeruję, co by autor tematu, tudzież któryś z obeznanych w materii użytkowników opisał na czym polega problem z tym magazynkiem... on jest niby standartowy, ale NOWY użytkownik nie bedzie wiedział i będzie się pytał....

 

sugeruję (czyt. wywalę)

Edited by Apollyon
Link to post
Share on other sites

Ja może problem nie rozwiązałem do końca, ale na początku jak nakręcałem swojego maga od cymy to tak z 44 razy trzeba było palcem nakręcać tą zębatkę. Zrobiłem 2 zmiany w magu:

- Wyciągłem sprężynę i wyczyściłem do sucha ją, potem wyczyściłem spirytusem żeby nie było śladu w stockowym smarze, złożyłem całą spręzynę do komory i wpsikałem tyle olejku silikonowego żeby "pływał".

 

- W magu jest taka dziura nad zebatkami i tam nieraz się klinują kulki, wsadziłem okładzine by wszystko wchodziło w komore do podawania.

 

Efektem tych działań jest podkręcanie 75 razy tą zębatkę i o dziwo ten problem się rozwiązał, choć zdarzy się pusta salwa no ale cóż... i pluje mi tak przy tym podkręceniu 80 kulek... Mam nadzieje że komuś pomogłem w tym... Sam się głowiłem nad tym magiem i tylko tyle mogłem zrobić żeby się poprawiło :]

Link to post
Share on other sites

TA część to sprężyna , i na oko wygląda tak samo jak w magazynkach CA.

Z tego co wiem to konstrukcja sprężyny powoduje, że podczas jej ściskania na jej zewnętrzny koniec działają coraz mniejsze siły w związku z czym jej (końcówki) zakończenie w pewnym momencie przeskakuje pomiędzy specjalnymi wyżłobieniami w obudowie, w których , jeśli siła sprężyny ściśniętej jest odpowiednia, końcówka jest blokowana. Jednym słowem, możesz nakręcać magazynek nawet i 95 razy lub 189 da to w efekcie zawsze taki sam skutek - sprężyna zostanie ściśnięta tylko tyle ile się ma ścisnąć.

Problemy i niebezpieczeństwa są takie:

Im więcej podkręcamy sprężynę, tym większe siły działają na elementy osi w której zablokowana jest sprężyna ( środek, oś tej zębatki którą kręcimy a która wystaje pod magazynkiem ;) )

Gdy mamy maksymalnie nakręconą sprężynę i nagle skończą nam się kulki magazynek się po prostu rozkręca do zera. Niby CA ma elementy mające niejako osłabić impet rozkręcania sprężyny ale...

Oba te przypadki mogą skończyć się dokładnie tak:

dsc6608ap9.th.jpg

Z doświadczenia wiem że mając takie uszkodzenie ( lub podobne) można odnosić wrażenie że magazynek działa normalnie... choć jakby bez przekonania. czyli podaje mniej kulek, albo wcale, albo mało itd...

 

Ja rozwiązałem ten problem poprzez wykonanie pewnego elementu w sposób niezniszczalny :)

017magazynekzy7.th.jpg

Jednak nie ma nic za darmo i w tym wypadku siły jakie działają w mechaniźmie sprężyny zmieniły cel niszczenia... zamiast słabego plastiku ... pęka sprężyna, ale mam na to paten i właśnie go robię.

 

Niemniej powodów blokowania/niewydolności itd magazynka może być wiele i mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Czy ktoś ma ten magazynek , może go rozebrać i porobić fotki? Chętnie pomogę, ale jestem wzrokowcem i bez patrzenia na obiekt nie da rady :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...