Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta M92F (UHC) - problem z wyskakującym tłokiem


Recommended Posts

Witam,

podczas jednej ze strzelanek przy repetowaniu tego springa wyskoczył mi cylinder (i tłok chyba też). Blokował on możliwość przeładowywania - każde pociągnięcie za zamek powodowalo wyskoczenie tłoka i zamek nie wracał do swojej pozycji - należało poprawić go palcem, ale często mimo to sprężyna nie zaskakiwała. Naciągnięcie sprężyny wymagało dużej siły i ustawienia cylindra.

 

Po wielu kombinacjach (rozkładaniu i co raz to dokładniejszym składaniu) udało się doprowadzić broń do stanu używalności. Obecnie tłok nie wychyla się tak mocno, teraz wystaje tylko odrobinkę - co widać na zdjęciu:

 

berkach6.th.jpg

 

Zdjęcie ukazuje broń z naciągniętym zamkiem w pozycji takiej, że dalej pociągnąć się juz nie da - coś blokuje. Jednak jeśli odrobinkę docisnę tłokdo środka zamek idzie dalej - broń się przeładowuje.

 

Używać się jej teraz ta - można sobie wypracować technikę (łapać bliżej środka broni tak aby dłoń nie pozowoliła wychylić się tłokowi przy repetowaniu), ale nadal nie jest to tak jak być powinno. Czy ktoś potrafi mi pomóc?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

To częsta przypadłość beretty z UHC.Miałem taką i ten sam problem.

Winą są żebra zamka o które opiera się cylinder podczas naciągania sprężyny.Po prostu ścierają się one i po jakimś czasie broń w ogóle nie nadaje się do użytku bo cylinder zawsze wyskoczy.

Ja w swojej wtopiłem kawałek drutu żeby on zapierał się o cylinder i w miarę strzelało.Ale wyglądało szpetnie bo drut wychodził na zewnątrz i dodatkowo wzmocniony był klejem.

Nie mam już tego pistoletu i nie polecam znajomym go kupować.

Link to post
Share on other sites
Ja w swojej wtopiłem kawałek drutu żeby on zapierał się o cylinder i w miarę strzelało.Ale wyglądało szpetnie bo drut wychodził na zewnątrz i dodatkowo wzmocniony był klejem.
Zrobiłem to samo, tylko z pieruńsko grubym spinaczem (przynajmniej 1mm średnicy) i spiłowałem wystające na zewnątrz końcówki.

Teraz trzeba mi tylko wiedzieć, dlaczego mi się zamek zacina w tylnej pozycji: marna sprężyna powrotna czy coś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...