Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pęknięty popychacz


Recommended Posts

Kupiłem do ICS - M4 firmowego FTKa, złożyłem całość. Wszystko wydawało się ok, chodziło bez zarzutu.

 

Nie potrafło to długo...

Podczas strzelania z repliki coś się zacieło, selektor ognia "zesztywniał", a po otwarciu body był huk, chociaż zwolniłem sprężynę. Okazało się, że popychacz pękł w miejscu gdzie ząbek wchodzi między zębatki.

Otworzyłem GB. W środku zaślepka z głowicy tłoka swobodnie latała sobie w cylindrze i parła na głowicę cylindra. Nie wiem czy jest taka możliwość, ale domyślam się, że tak właśnie było.

 

1. Co mogło być przyczyną tej awari ?

2. Czemu góra się zacieła ?

3. Jakieś porady?

Pozdrawiam;

Palma

Link to post
Share on other sites

Popychacz trzeba wymienić. Nie ma co się zastanawiać co było przyczyną (u kolegi w MP5 ICSa też pękł ten element).

Zaślepkę tłoka wyrzuć.

 

Huk był bo pewnie odłamany kawałek popychacza zablokował zębatki i sprężyna nie mogła się do końca rozprężyć.

 

PS. Chyba masz za długi podpis :roll:

Link to post
Share on other sites

Zaślepkę wywalę, ale przez to będzie mniejsza szczelność. I tak będe musiał wymienić głowice, bo w zestawie dali ze plastiku, co prawda wytrzymują, ale niewidzą potencjału do większego tunning :).

 

Może to tak jak mówisz, zobaczę na nowym popychaczu. Dziękuję, za pomoc :).

 

P.S. Podpis? To tylko sygnaturka jest z moim ulubionych cyctatem z BHD.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...