Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 G&G ...M120 i M140


Recommended Posts

Witam

 

Planuje dokonać upgrade’u czternastki G&G, ale zważywszy na koszty tej operacji, chciałbym to zrobić w dwóch etapach: najpierw do M120, a następnie do M140. Jednak wymieniając części w pierwszym rzucie, chciałbym aby były one już dobrane pod M140.

 

Po przeczytaniu paru postów odnoście części i tuningu M14, doszedłem do wniosku, że jedyne co musze wymienić w pierwszym etapie to tak naprawdę sprężyna, reszta powinna wytrzymać. Jedyne co mnie zastanawia to łożyska: na stronie producenta G&G jest napisane, że łożyska są, 7mm ślizgowe teflon/nylon, natomiast na stronie specshop’u 6mm ślizgowe mosiężne. Po zdjęciu łoża mogę powiedzieć, że są 7mm ślizgowe mosiężne (prawda leży po środku? LOL) Pytanie: Czy musze je już teraz wymieniać? Bateria na starcie to 9,6v 1400mAh

 

Etap pierwszy:

- M120

- Łożyskowana prowadnica sprężyny

- Zębatki helikalne STU CA

- łożyska?

 

Co do drugiego etapu mam parę pytań.

 

Na tej stronie (Airsoft Pacific) wyczytałem, że tłok jest standardowy. Po otwarciu GB na pierwszy rzut oka tłok faktycznie wygląda na standardowy. Natomiast w ofercie specshopu jest zestaw do M14 (LINK) w którym tłok ma o jeden ząb mniej. Domyślam się, że przez grubszą głowice tłoka, sam tłok będzie bardziej wystawał z cylindra i efekt będzie tan sam, jednak w takim razie co się będzie działo z ostatnim zębem zębatki tłokowej? Czy używa kto tego zestawu, co możecie o nim powiedzieć?

 

Kolejne pytanie dotyczy prowadnicy sprężyny oraz wyżej wymienionego zestawu. Chciałbym uniknąć podwójnego łożyskowania – czy da się zdjąć łożysko z prowadnicy sprężyny?

 

Łożyska - ślizgowe czy kulkowe?

 

Etap drugi:

- M140

- Zestaw tłoka

- Łożyska ślizgowe ???

 

A teraz parę pytań na przyszłość 8)

 

Czy dysza od AUG pasuje do M14 G&G?

Czy popychacz jest standardowy? Na AirsoftPacific jest napisane, że pochodzi od "zmodyfikowanego" v6, ale pasuje czy nie? :poddanie:

 

Wszelkie uwagi mile widziane, z góry dzięki za odpowiedz

 

PS. To mój pierwszy post na forum więc mam stresa :-F

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Właśnie jak z tym tuningiem poszło. Ja mam M14 soca 16 od G&G, gdzie w stocku podobno jest już M120 a też chciałem spróbować z M140. Łożyska w moim też mi wyglądają na mosiężne, do środka GB nie zaglądałem. Na specshopie piszą że jest wzmocniona prowadnica sprężyny i głowica tłoka, tak więc nie wiem czy jest sens wymieniać na ten zestaw z 199. Nie wiem też czy trzeba wymieniać łożyska, w końcu mosiądz to nie plastik. Czekam na uwagi i doświadczenia tych co już taki tuning robili.

Link to post
Share on other sites

siemka

mam m14 g&g kupione 6m-cy temu, wsadziłem do niej 3m-ce temu sprężynę M120, strzelam co tydzień, często służę jako ogień zaporowy więc parę k kulek poszło, wszystko sprawne, łożyska żywe, jedyne co robie to systematyczne smarowanie zębatek w GB (smar do łożysk motor-life 3, uszlachetniający, do nabycia np. w castoramie)

docelowo będzie to snajperka ale wtedy pozmieniane będzie więcej.

Polecam także "przeteflonowanie" lufy teflonem firmy MOTIP

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Z braku konkretnej odpowiedzi na postawione pytania, posłużyłem się jedynie ogólnymi radami co do tuningu i poszedłem na kompromis.

 

Wiec tak:

Zakupiłem, zębatki STU CA, łożyska kulkowe CA, oraz sprężynę M130 firmy G&G. Po zmontowaniu całości giwera całkiem ładnie smigała. Dźwięk pracy zębatek może nie był zachwycający, ale słyszałem, ze to przypadłość STU CA. Nawet, stara bateria 8,4v 1400mhA nie miała problemów z naciągnięciem sprężyny, choć nie starczała na długo – 2-3 hi-cap’y to max. Nie miałem dostępu do chrono, ale mogę powiedzieć, że zasięg przy kulkach 0.28 to spokojnie 60-65m ładnego lotu…

 

Wszystko działało ładnie niestety do początku maja(przebieg jakies + - 8k kulek). Kiedy nagle, nawet przy strzałach „na sucho” GB zaczął wydawać dźwięki jak przy zacince. A tłok ma zjechane wszystkie zęby, nie licząc ostatniego metalowego. Na razie nie umiem powiedzieć co jest tego powodem, być może, moje złe podkładkowanie, albo łożyska już nie dają rady(pewnie wrócę do tych mosiężnych ślizgowych), albo obie te rzeczy na raz, albo zupełnie co innego;) Generalnie giwera siedzi w serwisie;)

 

Co do wzmacnianej prowadnicy sprężyny. Też chciałem ją kupić, ale... Miałem ją w rekach, wiem też jak wygląda prowadnica standardowa i musze powiedzieć, ze wyglądają praktyczni identycznie. Metalowy rdzeń, osadzona plastikowa tuleja. Jedyna różnica to samo łożyskowanie, w standardzie jest ślizgowe, a tam kulkowe…moim zdaniem szkoda kasy, skoro standardowa głowica tłoka ma łożyskowanie kulkowe.

 

Cicha głowica tłoka, wygląda całkiem całkiem, ale nie wiem jak się sprawuje. Wzmacniany tłok, wygląda jak wykonany z tego samego materiału co standardowy, różni się brakiem jednego zęba na przedzie :-F oraz tym że 4 ostatnie zęby są metalowe, a nie jeden, jak w standardzie.

 

 

Takie małe spostrzeżenia laika:

 

- Chcesz dobre zębatki – bierz Systeme! :roll:

- Przed zakupem, warto obejrzeć części na własne oczy 8-)

- Przy składaniu GB z M130 zachować szczególna ostrożność – prowadnica sprężyny może wyrządzić całkiem spore szkody! :-F

- Przed przystąpieniem do zamykania GB, warto przymocować do jednej z połówek szkieletu GB, tą plastikową tuleje, która podaje kulki pod dysze (razem z jej sprężynką), znacznie ułatwia to montaż.

 

Generalnie sporo problemów, mogło być znacznie gorzej, jednak widok M14 z orginalnym drewnem rekompensuje wszystko - sory musiałem sie pochwalić;)

Link to post
Share on other sites

MrOrange: jak już odzyskasz z serwisu eMke to polecam jeszcze przeteflonowanie lufy (teflon w spray'u dostępny n.p. w sieci sklepów BEL-POL ale jak znam życie to i w innych typu casto czy obi się znajdzie) ja użyłem firmy MOTIP i dało mi to parę kolejnych metrów (nie tylko w m14) ;) jedna uwaga, wymontuj lufę bo jak teflon dostanie sie do HU to szaleje przez 1k BB

pozdrawiam

Edited by temohab
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

to ja napisze jak u mnie upgrade wygladal

 

SOC 16 G&G

Kulki guarder 0,20g i 0,28g

 

1. Step I

430fps kulka 0,20g

362fps, kulka 0,28g

Bateria 10,8V 3000, sprezyna 130

 

2. Step II

435fps kulka 0,20g

370fps kulka 0,28g

 

j.w. plus zebatka SPUR Systema, lozyska kulkowe metalowe 7mm CA

 

3. Step III

515fps kulka 0,20g

438fps kulka 0,28g

 

j.w. zebatki FTK, tlok Systema, głowica tłoka Systema, prowadnica sprezyny łożyskowana, głowica cylindra Systema, prec lufa,

Edited by Frugo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...