Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-47 Cyma nie działa silniktrzrzrzrrzeszczy!


Recommended Posts

Witam.Wczoraj poszłem sobie postrzelac na dowr i kiedy nacisłem spust usłuszałem tylko takie "trzrzrzrzrzrz" i za drugim razem to samo.Moze wiecie co jest grane?

 

Moze wystarczy ze dokrecisz malutka srubke ktora dociska silnik w kierunku GB. Czasami sie wykreca w czasie strzelanek. Znajduje sie w klapce w rekojesci. Imbus 1.5 mm.

Jesli to nie pomoze to do wymiany jest tłok - zeby na nim poszly sie.....

Link to post
Share on other sites

Samo dokręcenie śruby imbusowej dystansującej silnik nie wystarczy, ponieważ pod wpływem drgań silnika sruba znów się odkęci (sprawdzone na SLR 105 CA).

Po dokręceniu śruby trzeba zabezpieczyc gwint płynen np.http://www.asgshop.pl/catalog.php?cat=6.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest Ivan_Dolvich

nie wiem czy mam ten sam problem, ale...

 

mam AK 47, a kolega 74, na pierwszej strzelance zauważyliśmy, że mój AK wydaje dziwny dźwięk podczas strzału. replika kolegi wydaje jakby (nie wiem jak to opisać) stłumiony głuchy dźwięk, podobny do dźwięku jaki wydaje AK 47 TM. podczas gdy u mnie silnik "rzęzi" (podobno a AK 47 Cymy i w AK 74 bebchy są te same...). zasieg jest podobny, więc myśle, że może u mnie też trzeba dokręcić GB, tyle że nie wiem gdzie się znajduje ta imbusowa śrubka. zdjąłem tą część z drewnopodobnego ABS'u z chwytu pistoletowego i nie widze ani śrubki, ani kanału o sześciokątnym kształcie...

 

mógłby ktoś zamieścić zdjęcie z zaznaczoną śrubką??? to mój pierwszy AEG i nie wiem za bardzo gdzie to się znajduje. wcześniej mialem do czynienia tylko z R6 Well'a...

 

pomocy :strach:

Edited by Ivan_Dolvich
Link to post
Share on other sites

Tej śrubki nie widać. Najlepiej odkręć śrubkę z dołu hwytu pistoletowego i NIE ŚCIĄGAJ go, tylko wsadź tam imbusi wyreguluj.

 

Ludzie czy wy nawet instrukcji przeczytać nie potraficie??

 

dla ak47 cymy-8 strona na samym dole.

Edited by koonik
Link to post
Share on other sites

Witam mam takie pytanie ponieważ od jakiegoś czasu mój karabinek ma jakąś awarie, nie znam przyczny więc chcę się poradzić ludzi znających się na rzeczy. Bateria jest naładowana gdy strzelam na singlu, to sprężyna jest naciągana coraz wolniej, aż do momentu gdy silnik nie może już jej naciągnać to tak po 10 strzałach (pierwsze 5 strzałów jest normalne, a później coraz wolniej). Gdyż ustawie selektor na Auto, to kiedy strzelam słysze zgrzyt (dziwny dźwięk "trztrztrztrzrztrztzrz"). Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lub ewentualnie tak jak radza koledzy wyreguluj sobie silnik wsadz ten kluczyk imbusowy w taka dziurke w gripie(ja do swojej MP5A5-j Cymy-Cm.027 dostalem ten kluczyk imbusowy do regulacji silnika) i krec nim tak dlugo az cos sie zacznie dziac czyli silnik zacznie chodzic normalnie jezeli nie zadziala to albo poszedl ci ktorys z "zabkow" na tloku lub poszla ci ktoras z zebatek czyli odeslij do serwisu.Ten kluczyk imbusowy jest do regulacji pracy i glosnosci silnika nalezy nim krecic tak dlugo az silnik bedzie pracowal ciszej a wdl. mnie ta dziurka na ten kluczyk 1,5mm bedzie z dolu gripa(chwytu pistoletowego) przynajmniej tak jest w mojej MP5 cymy i niemusisz niczego rozkrecac ta dziurka powinna byc latwo dostepna z zewnatrz tak jak w mojej MP5-nie recze za to glowa bo nie ogladalem tak dokladnie AK47 Cymy kolegi a ja do swojej repliki cymy dostalem ten kluczyk a jest starszym modelem niz ten AK47 a wiec wy tez raczej powinniscie taki dostac jezeli niebylo go to widocznie go niema i musicie sie w niego zaopatrzyc sami w jakims sklepie z narzedziami koszt calego zestawu to ok 10zl.W OBI tez mozna takie dostac.

Edited by angel
Link to post
Share on other sites

Po mojemu jezeli mamy gearbox v.3 to ustawienie silnika w pionie nie podlega regulacji (czytaj nie ma tego imbusa) tylko silnik jest na stałe w jednej pozycji... no chyba ze sie myle, ale kiedys gdzies tak czytalem... wiem ze w gearboxie v.2 na pewno jest taki imbus do regulacji (sam musze wyregulowac swoje G3 SAS [Well] bo zaczyna trzeszczec).

Pozdrawiam

Ropson

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites
Guest Ivan_Dolvich

Z tego co zaobserwowałem to AK74 ma właśnie bardziej przytłumiony dźwięk, inny niz 47.

Pozdrawiam

 

no wlasnie 74 ma przytlumiony, a moj (47) ma taki jakby zgrzyt podczas strzelania.

 

probowalem regulacji slinika (no tak, imbusa wkladamy w gwint srubki mocujacej chwyt pistoletowy) nic to nie dalo, ani w jedna ani w druga strone...

 

wiec tutaj nasuwa mi sie pytanko do ludzi ktorzy mieli okazje porownac oba modele Cymy AK 47 i AK74 czy dźwięk strzalu jest rzeczywiscie inny?

kiedy strzelame z 47 slysze jak w srodku wszystko pracuje, tzn zgrzyta i glosno pracuje mechanizm. w 74 sluchac takie stlumione pierdniecie, u mnie juz bardziej stuk niz pierd (bardzo opisowe :D )

 

prosze o odpowiedź, nie chce wysyłac na gwarancję na razie... :wink:

Link to post
Share on other sites

zobacz co dokładnie zacytowałeś :lol:

Z tego co zaobserwowałem to AK74 ma właśnie bardziej przytłumiony dźwięk, inny niz 47.

Miałem okazje porównac oba karabinki, i 74 ma inny dzwiek niz 47, jak napisalem juz, w 74 jest bardziej przytłumiony niz w 47.

 

Ale w modelach 47 z którymi miałem styczność nie słyszałem podczas strzelania żadnych zgrzytów... a przynajmniej sobie nie przypominam

Pozdrawiam :-P

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...