Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulator w plecaku, 12V na 10V


Recommended Posts

Witam,

 

Zająłem się instalowaniem zostawu: akumualtor w plecaku.

Mam juz akumualtor 4,5Ah 12V.

 

Mam problem z obniżeniem voltów do ~10V. Chcę dobrać odpowiednią diodę, do tego potrzebuje wiedzieć ile Amper mają silniki ASG? Konkretnie stokowy mp5 CYMA.

 

Może ktos juz ma zainstalowane taki zestaw? Czym obniża woltaż? Poproszę o konkretnie namiary do elementu.

 

pozdrawiam,

T76

Link to post
Share on other sites

ja uzywalem takiego zestawu. napiecie obnizylem mostkami prostowniczymi na 30A (nie podam ci namiarow bo mam je ze szkoly;)). silnik w stoku cymy nie powinien miec wiecej niz 15A bo tyle maja stokowe repliki normalnych firm. pamietaj ze przewody miedzy aku a giwera musza byc dosc spore aby nie bylo duzego spadku mocy na pokonywania oporow przewodu.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie, dioda.

 

Kombinowalem z diodami zenera, tyko one maja max 1A.

Znalazlem diody prostownicze na 20A, obnizaja o 1V. Tylko cena jednej takiej diody to 20zl!

 

Diody shottkiego ponoc sie tutaj nie nadaja.

 

O jakich diodach mowisz? Jesli o czyms konkretnym to poprosze o namiary :)

Link to post
Share on other sites

możesz zastosować stabilizator napięcia w konfiguracji z noty katalogowej. Zapytaj w sklepie elektronicznym o stabilizator na 10V i 15-17A bo jak napisał kicpa tyle będzie brał silnik (Ewentualnie podłącz amperomierz i zmierz prąd pobierany przez silnik)

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...