Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam od niedawna berettę KJW full metal, ta bez regulowanego HU, zauważyłem u niej dość poważny problem, taki jak w tym temacie :

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...;hl=nieszczelny

 

Witam. znowu mam problem ;/ Zauwazylem, ze mag ziebnieje przy strzelaniu. Nagrzalem maga i napelnilem gazem - mial normalna temperature - po czym wystrzelalem z 15 kulek i gaz sie skonczyl :/ mag po wyjeciu byl strasznie zimny (strzelalem w cieplym pomiesczeniu). czego to wina? moze tego ze nie jest dobrze docisniety? mag troche lata w rekojesci, czy mozliwe ze zawor przez to popuszcza przy strzale?

 

 

Mam w 100 % identyczne objawy. Broń też ta sama. Dodam tylko, że jeśli co 2-3 strzały będę wyciągał magazynek i go ogrzewał to broń potrafi wystrzelić standardową ilość kulek czyli ok. 2 magazynki. Jeśli natomiast będę strzelał normalnie, magazynek szybko oziębia się i starcza na niecały magazynek. Strzelałem w domu więc to nie wina temperatury otoczenia.

 

Macie jakieś pomysły na tą usterkę?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a czy to czasem nie normalne że metalowy mag ziębnieje jak wtryskasz do niego gaz? a jak psikniesz gaz na widelec to co? nie jest czasem takze zimny? W stanie lotnym (podejrzewam) ma inną temperaturę, znaczy podczas stanu lotnego się oziębia....czy jakieś tam prawa fizyki/chemii. Tak uważam.

Link to post
Share on other sites

W takim razie musi to być wina gazu... Bo innej przyczyny nie widzę. Skoro magazynek oziębiając się traci pojemność i nie starcza na jeden mag to jest to normalne ? Jeśli co 2-3 kulki bede go ogrzewał to "dociągnie" to tych dwóch magów... A to nie jest normalne, bo przecież na strzelankach ludzie strzelają dość szybko i nikt nie myśli o ogrzewaniu, a jakoś każdemu starcza na te standardowe 2 magazynki...

 

Używam gazu tego z asgshopu "ultlair powegas", takie zielonobiały.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a czy to czasem nie normalne że metalowy mag ziębnieje jak wtryskasz do niego gaz? a jak psikniesz gaz na widelec to co? nie jest czasem takze zimny? W stanie lotnym (podejrzewam) ma inną temperaturę, znaczy podczas stanu lotnego się oziębia....czy jakieś tam prawa fizyki/chemii. Tak uważam.

 

Ludzie gdzie wy się fizyki uczyliście, Jest chyba coś takiego jak rozprężanie adiabatyczne i prawo Poissona prawda? I stoi tam jak byk że podczas rozprężania gazu jego temperatura maleje i vice versa jak sprężamy gaz.

 

Toffik_ logicznie rzecz ujmując masz problem z systemem dozowania gazu który podaje go za dużo powodując jego gwałtowne rozprężenie i co za tym idzie oziębienie magazynka, i raczej na pewno nie jest to wina gazu tylko mechaniki dozującej gaz. Nie dam sobie za to ręki uciąć ale raczej zacząłbym od tego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mechanizm wydaje się w porządku, bo jeśli będę ogrzewał maga to przecież starcza gazu na standardowe 2 magazynki, więc mechanizm raczej podaje odpowiednią ilość gazu. Problem głównie leży w tym że mag się oziębia przez co gaz znajdujący się w nim traci swoją moc, tak mi się przynajmniej wydaje...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no ale jak podać gaz do magazynku inaczej niż go nie wtryskając? Rozpręża się samoczynnie opuszczając butlę, a że wpada do maga to swoją drogą. Wszyscy tak robią, wszystkim magi ziębnieją (jak mają metalowe), a przynajmniej ja się tylko z takimi spotkałem. Mam ten sam problem - nie starcza mi na całego maga ten gaz.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wczoraj jeszcze zastanawiałem się nad tą sugestią złego pracowania mechanizmu i zauważyłem że ten dzióbek który naciska na zawór w magazynku, po uderzeniu w zawór powinien się z niego "ześlizgnąć" do góry, w ten sposób "guzik" zaworu się cofa do poprzedniej pozycji i podawanie gazu zostaje zakończone. Natomiast ja zauważyłem że ten "dzióbek" dość ciężko chodzi w płaszczyźnie "góra-dół" więc może przez to zbyt późno się ześlizguje z zaworu i podaje zbyt dużą ilość gazu ? Co myślicie ? Rozkręciłem cały mechanizm, podszlifowałem ten element żeby chodził gładko, niestety teraz nie mogę sprawdzić efektów swojej pracy ponieważ podczas rozkładania całego tego mechanizmu objawiło się pęknięcie trzonka spustu:) Dopiero dzisiaj spróbuje to naprawić... Swoją drogą, zna ktoś jakiś dobry klej do metalu??

 

Przepraszam za użyte słownictwo ale nie wiedziałem jak te rzeczy inaczej nazwać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kupiłem klej dwuskładnikowy epoxyDragon, powierzchnia jest bardzo mała, lecz klej całkiem dobrze związał ze sobą powierzchnie, dzisiaj widzę że bolec siedzi bardzo sztywno, ale żebym mógł powiedzieć że ten klej jest zaje*** to musze złożyć berette i zobaczyć ile mi ten spust wytrzyma ;]

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...