Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tuning GR-25 G&G / SR-25 CA


Recommended Posts

Na wstępie zaznaczę, że podobny temat poruszyłem w "Jestem zielony" jako, ze odnosi się do doradztwa w zakresie dobory odpowiedniej repliki.

Jednakże, że większość z tego postu odnosi się do upgrade'u, pozwoliłem sobie zdublować część tamtego postu.

 

Prosiłbym admina o nie kasowanie tematu, gdyż tutaj pewnie zasięgnę szerszych informacji co do tuningu tychże replik.

 

Planuję zakup jednej z poniższych snajperek:

- SR-25 firmy CA po małym tuningu: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1724

- GR-25 firmy G&G również po tuningu ale producenta: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1253

 

Jeżeli chodzi o moc stockową to te wersje się prawie niczym nie różnią - obydwie coś w granicach 380-420 fps, jeżeli wierzyć w dane podane w opisie. W czym jednak rzecz. Z założenia jest to snajperka, więc ogień pojedynczy powinien obowiązywać no i jeszcze - zasięg dość daleki. I tu pojawia się pytanie - która z tych replik będzie bardziej wdzięczna do przyszłego tuningu (biorąc pod uwagę dostępność elementów), aby podnieść ich moc do około 500 fps. Na zagranicznych forach można się doczytać, ze jest to możliwe - podciągają te aegi nawet i do około 550 fps, z tymże... w przypadku GR-25 potrzebny będzie podobno w tym celu GB v.3, gdzie jakoś nigdzie nie mogę się jego doszukać...

 

Zatem moje pytania:

- która replika pod względem przyszłego tuningu jest Waszym zdaniem lepsza?

- które elementy wypada wymienić aby taki tuning (500fps) uzyskać (biorąc pod uwagę dostępność tych elementów na naszym rynku - prosiłbym ew. o linki do stron)?

 

I dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

1) Nie kupuj w MG, a już napewno nie rób tam tuningu. Jeśli chodzi o ekstremalne upgrady, to kompetentną osobą jest Marzan z ASGShopu. Z tego co wiem zrobił i robi takie gowery cały czas, w tym np. SR25 Szatana, które ma zdaje się ~ 620 fps.

 

Tu masz link do wątku o SR25:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=32334

A tu do posta o w/w SR25:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=18710&st=40

 

2) Co do wyboru firmy, to najlepiej oczywiście G&P. Że cena wyższa? Do SR25 kupuje się przedłużony GB. Nie ma go w G&G. CA jakością wykonania trochę jednak szwankuje, zwłaszcza jeśli chodzi o szczelnośc itp. A ten 1k dodatkowo i tak wydasz, w ten, czy inny sposób. Snajpera to nie tania replika po prostu. Lepiej od razu kupić całe G&P i włożyć tylko sprężynę. Na 500fps spokojnie wystarczy Ci M130/M140.

 

Najlepiej napisz do ASGShopu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za obszerne info, bo znacznie zawęża mój sposób oceny i doboru sprzętu - przed wydaniem dość znaczącej kasy...

 

Pojawia się jednak mały problem - ta wersja SR-25, o której piszesz, czyli G&P kosztuje minimum 2500 i to w standardzie, bo z przedłużonym GB, to już koszt ponad 3100 zł.

Repliki CA i G&G kształtują się w granicach 1600-1700 zł, więc różnica jest znaczna - prawie dwukrotna i to bez upgrade'u (czyli 400 fps w standardzie). Czyli zarówno w jednym jak i w drugim przypadu dojdzie jeszcze kasa i to dość znaczna w celu podniesienia mocy.

I jest dylemat - czy różnica na starcie wynosząca w granicach 1500 zł faktycznie jest aż tak opłacalna, skoro w obydwu przypadkach będzie trzeba zainwestować w tuning? Wynik Szatana jest faktycznie pionurujący, ale pytanie brzmi... ile on wsadził dodatkowo w te wszystkie elementy poza przedłużonym GP...

 

Zastanawiałem się jeszcze na tym: http://www.asgshop.com.pl/produkt.php?id=1454. G&P, po odpowiednich modyfikacjach przeznaczenie będzie miał takie samo jak SR-25, no i cena przyjazna. :) Ciekawe tylko jak w nim podciągnięcie mocy będzie wyglądało i na ile... 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Mam pytanie: do replik SR-25 i GR-25 dołączone są dedykowane tłumiki QD, czy te tłumiki faktycznie wyciszają pewną część odgłosu strzału (sprawiając że trudno określić skąd strzelano) czy po prostu tylko "wyglądają"?

 

Chciałbym założyć taki tłumik do mojej SR-15, nie mam przedłużanej lufy, chodzi mi tylko o dźwięk.

 

Dzięki za info

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=32334

poczytaj ten temat.

jezeli chcesz miec w sr-25 G&P ponad 600fps to wystarczy wymienic glowice tloka i cylindra oraz silnik.

W przypadku G&G i CA napewno duzo wiecej...

zreszta co ja ci bede mowic... sam poczytaj.

Możesz podać coś więcej? Jaką głowicę i jaki silnik?

Sorki, że odswieżam temat ale siedzę od kilku dni i szukam informacji na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Możesz podać coś więcej? Jaką głowicę i jaki silnik?

Podam ci tuning jaki zaproponował ASGSHOP, powinno być ok. 600fps.

 

SR25 G&P

-Sprężyna M170 Guarder

-Łożyskowana prowadnica sprężyny v.2 DF

-Zestaw cichej głowicy cylindra i tłoka V.2 Systema

-Silnik długi MAGNUM Systema

 

CA25

-Sprężyna M170 Guarder

-Łożyskowana prowadnica sprężyny v.2 DF

-Zestaw cichej głowicy cylindra i tłoka V.2 Systema

-Silnik długi MAGNUM Systema

-Zębatka silnikowa przedłużonego GB do SR25 G&P

-Zębatka środkowa Super Torque Up przedłużonego GB do SR25 G&P

-Zębatka tłokowa Super Torque Up przedłużonego GB do SR25 G&P

-Wzmocniony, poliwęglanowy tłok przedłużonego GB do SR25 G&P

-Dysza (trzeba dobrać odpowiednią)

 

W G&G SR25 nie ma przedłużonego GB wiec odpada na starcie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...