Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K Mp7 vs. Glock 18c


Recommended Posts

darude111 nie sprecyzował... :mrgreen: moze chodziło o Mp7 shit AEG (wiecie... latarki, kolimatory, lasery szmery bajery w zestawie) i G18C CYMA ? heh ceny były by pewnie podobne :lol:

 

Do tematu :

G18C AEP (Cyma,TM) - Mały, poręczny... posiada full auto.. jednak mała prędkość kulki i rozrzut, no i 22 kulki w magu. Zimą batka szybko siada chyba że zastosuje sie tzw. "folie życia" heh.. podobno działa zadziwiająco ;-) mam zamiar przetestować za rok.

 

G18C Gaz - wszystko co powyzej (tylko nie pamietam ile kulek w magu) ... tylko dużo większa szybkość kulki... + zimą nie postrzelasz, no i wymaga ładowania gazem.. po 1 - 2 magazynkach wystrzelonych.

 

MP7 - nie widziałem na własne oczy ale podobno bardzo fajne... jednak cena to więcej niż to Twoje m700 z KJW :wink:

 

Heh... ogólnie dziwne pytanie ;-) każdy z modeli powyżej opisywanych jest dokładnie opisany i omówiony na forum... w odpowiednich działach ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam mp7 - replika wymiata

 

Co do użytkowania jej jako bocznej do snajpy to są problemy.

 

Mam do niej kaburę udową od Strike Systems.

 

Kabura po wsadzeniu mp7, dodatkowych magów i batki i przymocowaniu do pasa i uda lata sobie na boki.

 

- lata na tyle że sobie nie pobiegasz dopuki nie zainwestujesz w grubość uda :)

 

+ nie przeszkadza przy czołganiu się

 

Po zamontowaniu kabury na kamizelce taktycznej - na froncie

 

+ kabura nie lata - możesz biegać i skakać jak ta lala

 

- nie poczołgasz się za bardzo

 

- przeszkadza jak diabli jeśli masz długą główną na zawieszeniu 3 punktowym

 

 

Tak czy siak jest pewien problem. Nie umiem skonfigurować tak oporządzenia i zawieszenia aby szybko wsadzić długą broń na plecy i bawić się pełną manewrowością mp7. Jak tego nie zepne to albo trwa to za długo albo jest niewygodnie. Przy zawieszeniu 3 punktowym nie daję rady przełożyć mojej eMki na plecy tak, żeby np. nie walić lufą w ziemię kiedy przyklękam z mp7 w dłoni.

 

Jeśli ktoś używa mp7 i czegoś w stylu rifle niech napisze jak sobie z tym radzi.

 

ładnie proszę :)

 

 

A w przypadku zimy to nie polecam ani glock'a - nawet elektrycznego a tym bardziej mp7 - zawsze przy niskiej temperaturze mp7 lubi sobie postrzelac na pusto. Gdzieś piszą, że to sprawa działania zimna na dyszę a gdzie indziej, że cuś dzieje się z hi-cap'em w minusowej temperaturze. ple ple ple :(

Edited by Kubaforge
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kuba, kwestię latania kabury rozwiązałem tak:

w kaburze udowej wyjąłem górny pasek udowy i tą szlufką założyłem na pas, dolny pasek idzie wokół uda, trzyma się nieźle przy bieganiu i skakaniu oraz czołganiu. Jedyny stres jaki mam jest spowodowany tym że pasek idzie wokół uda z dosyć wysokiego punktu i się boję że mi kiedyś jąja urwie ;-)

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem jakiś czas temu mp7, z nadzieją że nada się na boczną. Niestety jej ciężar i co za tym idzie, kłopotliwe przenoszenie w terenie, uniemożliwiał jej skuteczne stosowanie w tej funkcji. Dobrze zamocowana, nie daje się szybko wyjąć. Słabo, majda się na wszystkie strony i utrudnia komfotowe poruszanie w terenie. Poza tym, jak często wyciąga się boczną? Teraz nosze colta w fobusie na pasku, i jestem w niebowzięty. Jeśli koniecznie chcesz aepa, jako boczną- polecam glocka albo usp (chyba niedługo powinien pojawić się w Polsce).

Ps. moje mp7 miało także problemy ze strzelaniem w zimie, więc było równie przydatne jak gaziak KJW;]

Edited by Small_Hunter
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja zrobiłem tak.

 

Z kabury udowej - kabura zamontowana na panelu udowym, zdjąłem samą kaburę i zamontowałem na pasie modułowym z boku. Pas mam na szelkach Alice. Przez szelki przeciągnąłem skrócone zawieszenie do AK cymy i podpiąłem do mp7. Przy wejściu do budynku wystarczy poluzować kaburę ( kilka ruchów: 3-4 sek - trochę długo ) i ma się szybki dostęp do bocznej. Zawieszenie przeciągniete przez szelki działa jak jednopunktowe i jest na tyle krótkie, że mp7 nawet jak wypadnie z kabury to nie dosięgnie ziemi. Konstrukcja nie przeszkadza w manewrowaniu długą emką. Patent działa ale nadal zbyt szybko nie jest.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...