Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Na dniach moja CA36 przejdzie mały tuning, lev 2 w ASGShopie, w związku z tym ma do was pytanko.

Czy ktoś z Was posiada podpięty do Giety TEN aku? Lub innego RC`kc od Sanyo?

Chodzi mi właśnie - i przedewszystkim - o Waszą opinię o aku wysokoprądowych. Zaznaczam, iż aku wyląduje poza forgripem, więc jego wielkość raczej nie ma znaczenia.

Jak sie spisują i czy warto w to inwestować, czy lepiej kupić sobie jakiegoś G&P 3300mAh - Takiego najsam przykład.

Edited by Mori
Link to post
Share on other sites

Zobacz parę postów wyżej, tam jest mój konfig. Jak na razie 1 strzelanka tylko jak coś.Wcześniej te same części miałem w G36C JG na łożyskach 6mm slizgach - teraz są 7mm kulki. ROF trochę się zwiększył, jest już zadowalający.Wcześniej był w okolicach 11-13k/s, chociaż bliżej tej dolnej granicy.

 

Ogólnie jeszcze nigdy nie skończył mi się prąd, obojętnie od warunków pogodowych - śnieg, deszcz, minusowe temp., jeżeli były jakieś straty osiągów to nie były one widoczne.

 

Ostatnio poszło 3-4k kulek w mocnym deszczu podczas ~4h - bawiłem się we wsparcie ;-)

 

Mój gun jest odpowiednikiem lvl 3, więc na 2lvl myślę, że spisze się super, zwłaszcza, że te pakiety 2400mAh NiCd mają większą wydajność prądową.

Link to post
Share on other sites

Witam

Jako że nic nie znalazłem na ten temat na forum to zapytam tu:

http://madonion.eu/wyswietl_produkt.php?id...acc543919c7a6fc

Ten GB powinien pasować do G36, prawda? Wystarczy tylko dokręcić "obudowę" na silnik? I od razu pytanie - czy ktoś wie czy tam siedzi od razu sprężyna główna, a jeśli tak to jaka.

Trzeba zmienić dyszę, płytkę selektora, kable przenieść w odpowiednie miejsce. Możliwe, że język spustowy także trzeba zmienić.

Sprężyna M100 prawdopodobnie więcej niż 330fps'ów na tym nie będziesz miał...

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, ogółem mam okazję kupić g36 za 700zł na gunfire (teraz są te zniżki, kumpel odda mi 400zł z bonu 500zł z zamówienia powyżej 1500zł). Więc zainteresowałem się. Moje pytania:

Jakie wzmocnione części ma ten gun w stocku? (nie piszą o tym nigdzie w sklepach , a jestem ciekaw)

Co muszę wymienić żeby było to 460fps?

Czytałem na pierwszych stronach posty Misiek009 i jestem zaskoczony (pozytywnie) tymi danymi, czy to prawda?

Silnik w stocku pociągnie tą M130?

Czyli jeżeli wymienię te części to będzie z460fps?:

-Zębatki (helical CA czy inne?)

-wstawię BU (jaki najlepiej?)

-lozyska k. stalowe 7m DF

-M130

Proszę o odpowiedź(promocja ta trwa do końca lutego), czy ten tuning będzie ok. czy g36 pociągnie ze 2lata na tym? Co się najszybciej zużyje?

Pozdr. i dziękuję.

Edited by Qbakam
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam!

Jak do tego cacka G36 który w standardzie ma w standardzie Długość lufy: 495mm wstawić np. to http://asgshop.com.pl/produkt.php?id=444, znajdzie ktos leprza ktora ma przyblizona dlugosc do 495mm ale majaca 6.03d mm?

 

Mam jescze trakie jedno pytanie wersja G36K ma lufę 355mm, a G36 495mm a duza roznica w celnosci bedzie?

 

sorry za ortografie ale jak naciskam alt i jakas literke to jakies okno mi wyskakuje a literki niema

Edited by Tomi0987
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Witam

 

Zastanawiam się na kupnem któregoś z tych karabinów:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1543

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=21

Ale, że obydwie to G36 i mają ten sam gearbox to zamieszczę moje pytanie tutaj ( w związku że jeden z nich to tytułowy G36 CA)

 

Razem z karabinem zakupiłbym usługę tuningu LVL1 na sprężynie M110 Guardera http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2038

 

Moje pytania są takie:

 

1. Czy lufa precyzyjna systemy 6,04mm o długości 509mm będzie pasowała do obydwóch karabinów?

 

2. Którą gumkę lepiej wziąć, systemy czarną czy Prometheus fioletową?

 

3. Baterii o jakim napięciu używać do takiej konfiguracji 8,4v czy 9,6v?

 

4. Czy aby karabin działał długo i sprawnie na następującej konfiguracji trzeba wymienić jeszcze jakieś części czy wystarczą oryginalne i założone przez asgshop?

 

I ostatnie pytanie z czystej ciekawości

 

5. Czy te dystansery http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2221 rzeczywiście coś dają?

Link to post
Share on other sites

1. Sama lufa powinna pasować (w przypadku CA8-2 piszą, żę standardowa akurat ma 509mm), jeśli chodzi o HU, ale gorzej będzie na drugim końcu - może nie przejść przez tłumik płomienia. Możesz albo go lekko rozwiercić i wtedy kawałeczek lufy będzie w środku, albo kupić tłumik, w którym by się schowała (teoretycznie możnaby wtedy wziąć jeszcze dłuższą).

3. Do 400fps lepiej wziąć 9,6V.

4. Powinno wystarczyć - dużo będzie zależało od eksploatacji.

Link to post
Share on other sites

Aha, tłumik płomienia rozwiercić w środku to żaden problem.

Dalej prosiłbym o odpowiedź na pytanie o gumkę Hopup, działanie karabinu, oraz o te dystansery (pytanie 2, 4 i 5).

 

Co do eksploatacji, ma być to coś w rodzaju szturmówki do ataku bezpośredniego i do walki w lesie tak więc często może być używane auto. Cały zestaw będzie dla mnie dość dużym wydatkiem i chcę aby działał jak najdłużej więc wolę wydać trochę więcej od razu niż potem ciągle dopłacać.

 

Za odpowiedzi _OskaR dzięki, prosiłbym innych także o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio przyszła moda na "parasnajperki" robione z Aegów szturmowych. Byle tylko właściciel nie zapominał o fakcie, iż taki przerobiony sprzęt podobnie jak zwykłe snajperki powinno się stosować tylko ze sporej odległości najlepiej powyżej 30m bo niestety ale z bliska fpsów mu magicznie nie ubędzie. A w końcu chyba chodzi o dobrą zabawę a nie o prawdziwe rany na polu bitwy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

no wiesz, jak korzysta się z jakiegoś serwisu "u pana Henia za rogiem" to może i robi przekręty...

Tuning najlepiej robi się w profesjonalnych serwisach gdzie mają sprzęt i wiedzę na ten temat.

 

Beeretek - co do twojego pytania czy warte swojej ceny - znajdź te części które tam wymieniają i podlicz sobie cenę - będziesz wiedział czy warte swej ceny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Temat odświeżam, mam nowy dylemat.

 

Chcę wstawić do swojej G36 Bore-Up od Deep Fire, zębatki Helical STU CA oraz sprężynę M130. Prowadnicę sprężyny mam już wzmocnioną CA a lufa to 509mm.

 

Czy taki zestaw pociągnie, da radę - jak z wytrzymałością?

Link to post
Share on other sites

Darg

 

Ja w swoim CA36 wymieniłem zębatki na STU CA, Bore Up Guardera, Prowadnicę sprężyny na łożyskowaną mosiężną DF oraz silnik na mocniejszy(po około 9miesiącach CA padł) i zasilam to wszystko batką 3300 10.8v G&P. Wymieniłem także tłok na Prometheus'a bo stockowy poddał się przy pierwszych próbnych strzałach no i łożyska na kulkowe DF stockowe padły po około 6mięsiącach. Taki zestaw śmiga już ponad rok bez awaryjnie.(pękła sprężynka od popychacza i raz głowica tłoka mi się odkręciła) Przebieg około 100tys kulek wyłącznie AUTO zdarzają sie serie na Druma tzn 2300kulek.

Link to post
Share on other sites

Temat odświeżam, mam nowy dylemat.

 

Chcę wstawić do swojej G36 Bore-Up od Deep Fire, zębatki Helical STU CA oraz sprężynę M130. Prowadnicę sprężyny mam już wzmocnioną CA a lufa to 509mm.

 

Czy taki zestaw pociągnie, da radę - jak z wytrzymałością?

 

Mi w TM przy M110 nic się nie działo, natomiast teraz przy m120 pękła tłokowa zębatka GP oryginal torq. Pojawiło się też małe pękniecie na GB w okolicy prowadnicy sprężyny.

Założę się że przy m130 długo Ci GB nie pociągnie.

 

Poza tym m130 do g36? Chcesz koniecznie krzywdę kolegom robić? :???:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...