Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 problem z RIS na lufie


Recommended Posts

siema

 

mam maly problem, niedawno zamontowalem na szyne ris raczke i stalo sie cos co mnie troche denerwuje.

Mianowicie szyna RIS na lufie zaczela mi sie ruszac na boki na jakies 5mm...

 

df581d1261bb24ef.jpg

 

troszke to klopotliwe bo razem z tym wszystkim muszka...

jest to moj pierwszy AEG wiec zanim zaczne rozkrecac cokolwiek wole zapytac...

 

 

Sory za polskie litery nie mam polskiej klawiatury

 

PS uzywalem opcji szukaj, niestety ta nie dzialala (bylo napisane ze jast cos nie tak i e mam popatrzec w pomoc :P )

Link to post
Share on other sites

Na spodzie muszki masz imbus. Dokręć go na maksa i pomoże. Ogólnie chwyt/RIS rusza się zawsze z powodu luzu w trzech możliwych miejscach - z tył, przy pierścieniu, z przodu przy pierścieniu (są tam często po prostu luzy) oraz z powodu własnie ruszającej się muszki. Zakłądam, że lufa zewnetrzna siedzi jak głaz, tj. pierścień jest dokręcony solidnie do body.

 

Ja w skrajnm przypadku po prostu przykleiłem swoją muszkę do lufy zew. super glue, a luzy wypełniłem izolką. Może mało eleganckie, ale zadziałało bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

taaa lufa siedzi jak cholera, nawet nie drgnie, hehe mam cala gane imbusow ale zaden nie pasowal, jutro pojade kupic odpowiedni i mam nadzieje ze to zda rgzamin.

 

tak jak piszesz luzy mam z tylku i z przodu na pierscieniach, pytanie czy da sie to zredukaowac jakos?? bo muszka lusza sie delikatnie a cala szyna rusza sie jak szalona na jakes 5mm i luzy widac golum okiem, zwlaszcza na pierscieniu miedzy muszka a szyna...

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to dziwne. Ja co prawda miałem M15 CQB, gdzie jest nowy RIS z takimi srebrnymi blachami wzmacniającymi - siedział jak skała. Ruszał mi się natomiast zwykły chwyt w starej M15 C.

 

Na początek możesz sprówoć przesunąć zespół muszki o pół milimetra do tył, żeby docisnąć, w końcy nie musisz tego zdejmować (za dużo nie przesuniesz, chyba, że piny muszki wywalisz). Jeśli luzy są bardzo duże, to tzreba by je wypałnić czymś, np. poxiliną, albo czymś.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to dziwne. Ja co prawda miałem M15 CQB, gdzie jest nowy RIS z takimi srebrnymi blachami wzmacniającymi - siedział jak skała.

 

Ta ja tez mam jakies srebrne blachy ale luz jest niemilosierny

 

Na początek możesz sprówoć przesunąć zespół muszki o pół milimetra do tył, żeby docisnąć, w końcy nie musisz tego zdejmować (za dużo nie przesuniesz, chyba, że piny muszki wywalisz). Jeśli luzy są bardzo duże, to tzreba by je wypałnić czymś, np. poxiliną, albo czymś.

 

ta problem w tym ze muszka to mi teraz chodzi o 2-3 mm do przodu do tylu, niewiem o co z tym chodzi, dzis juz niestety nie mam sil z tym walczyc ale jutro powalcze i przedstawie sytuacje...

 

kolego sweety_killer albo jestem zmeczony albo cos bo troche nie kumam twojego posta, znaczy poczatek jest OK ale o co chodzi z tym

 

"a najlepiej ustal gwint bo będzie się odkręcało."

 

czekam na info :)

Link to post
Share on other sites

oki walczylem i oto co stwierdzam...

 

problem ruchomej szyny RIS to poprostu smiech na sali, wystarczylo podkrecic jedna srobke na szynie RIS i problem z glowy...

 

a22100242aaa5cacm.jpg

 

a problem luzu na pierscieniu pomiedzy muszka zostal dalej i nadal nie moge tego zrobic, choc muszka tez juz sie nie rusza...

 

be202d77b07658f1m.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

pod muszka musisz miec taka malenka srubenke, dokrec ja i bedzie po problemie, mialem to samo...

 

 

Ale znalazlem przyczyne czemu mi sie szyna rusza, macingum mnie olal wiec pokaze tu i zapytam czy ktos ma taka czesc do opchniecia.

 

2ec14bdf6d1f0b3am.jpg 957855b720957069m.jpg b5aecd0ccf80a2c2m.jpg

80c4059ccaa996c5m.jpg acaccacb6e331deem.jpg 7649dc410088f116m.jpg

 

szukam czesci ktora mi sie zlamala

cena nie gra roli...

Link to post
Share on other sites

kumpel miał to samo ,dorobił na tokarce czy gdzieś tam ;-) Dam mu link do tematu niech on się wypowie.Nie sądze że można gdzięś kupić ten element.

A co do ruszającego się risa miałem to samo ,polecam pierscien GP i mocno go dokrecić i ustalić(loccite,albo super glue ;p). U mnie zlikiwidowało problem w 100%

Edited by sweety_killer
Link to post
Share on other sites

hmm jeżeli chcesz mieć koniecznie oryginalna część to takiej nie kupisz ;-) ale tak jak wspominałem kumpel dorobił sobie sam ,a koszt nie był większy niż 100zł.

PS: wiem ,ze to nie komis ale sprzedaje pierścień mocujący do risa G&P-70zł.Sprzedaje bo kupiłem komplet całej lufy zew.GP. Polecam , u mnie zlikwidowało problem ruszającego się risa!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...