Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokrowiec na kolbe G36


Recommended Posts

Jako, że mam trochę wolnego czasu postanowiłem zrobić coś, co planowałem już od dłuższego czasu. Może nie tyle planowałem w sensie planowania, co myślenia i zastanawiania się, jak by tu zrobić niecodzienny pokrowiec a jednoczesnie ładownicę, miejsce na baterię, kieszeń na maga itp rzeczy na kolbie mojego G36.

Z założenia ma to być praktyczne, oryginalne i najlepiej estetyczne. Od dłuższego czasu i tak nie składam kolby, ten aspekt i utrudnienie więc odpadają. Oryginalność całego przedsięwzięcia ma natomiast polegać na kształcie pokrowca odtwarzającego kształt kolby sl9. Nie będzie to idealna imitacja, bo coś takiego z racji użytego materiału po prostu by nie wyszło a i nie o to mi chodzi. Tak jak pisałem- chce połączyć ciekawą formę z praktycznym zastosowaniem.

Z grubsza robię coś takiego:

http://img247.imageshack.us/my.php?image=ogolnecopyyo1.jpg

 

Pokrowiec prawdopodobnie uszyję z codury, być może z czarnej skóry obszytej jakimś płótnem, gdybym nie dostał codury. Chodzi mi o uzyskanie wodoszczelności jak i odpowiedniej grubości samego materiału, żeby nie była to taka wisząca szmatka.

Żeby całości nadać odpowiednią sztywność, planuję użycie prostownika aluminiowego o odpowiedniej grubości, uformowanego mniej więcej tak:

http://img241.imageshack.us/my.php?image=prostownikvz3.jpg

 

Myślałem o przykręceniu go 2 śrubami na każdym końcu do kolby G36, myślicie, że zda to egzamin? Może macie jakiś inny pomysł- chętnie posłucham.

Nie będę teraz też opisywał pomysłów na mocowanie baterii w środku, kieszonek, ekspresów, baki itd.

Mam natomiast jeden problem i pytanie... Jak zamocować ostatecznie pokrowiec w tym miejscu???

http://img228.imageshack.us/my.php?image=mocowanieqa4.jpg

 

Jak na razie to jedyne poważne utrudnienie jakie mam, stąd pisze o pomyśle na forum. Musi być to mocowanie nie na stałe- super kropelki i poxipole odpadają. Jeśli macie jakieś sugestie, propozycje, pomysły- piszcie.

Link to post
Share on other sites
Mam natomiast jeden problem i pytanie... Jak zamocować ostatecznie pokrowiec w tym miejscu???

http://img228.imageshack.us/my.php?image=mocowanieqa4.jpg

 

Jak na razie to jedyne poważne utrudnienie jakie mam, stąd pisze o pomyśle na forum. Musi być to mocowanie nie na stałe- super kropelki i poxipole odpadają. Jeśli macie jakieś sugestie, propozycje, pomysły- piszcie.

 

Ja bym Ci proponował w tym miejscu wszyć jakąś mocną szeroką gumę. Można dostać takie w sklepach pasmanteryjnych. Powinno Ci sie to wtedy ładnie trzymać a zdejmowanie nie powinno nastręczać problemów.

Link to post
Share on other sites

Może szeroka guma faktycznie da rade... Bo zastanawiam się nad stroną estetyczną teraz. Jeżeli materiał będzie odpowiednio gruby ładnie naciągnięty i odpowiednio zszyty, to nigdzie nie powstaną mi żadne zmarszczki materiału a całość bedzie wyglądała mniej więcej tak, jakbym materiałem pokrył kolbę SL9 (z wyjątkiem miejsca przy chwycie pistoletowym). Z wszytą gumką, mogą się porobić fałdy, ale jest do sprawdzenia. Pomysł dobry i prosty. Żeby tylko nie wyglądało jak naciągnięta skarpetka :/

A kwestia mocowania prostownika do kolby? Jakieś inne pomysły poza przykręceniem?

Link to post
Share on other sites

Oo, może da rade. Ciekawe jak ze sztywnością tylko.

Ale nie ma co teoretyzować, jak tylko wróci mi Gieta z serwisu, przymierze płaskownik.

Myslę, że jeśli będzie dobrze wyprofilowany w miejscach styku z kolbą, to będzie siedział sztywno. Dzieki za pomysł, jakoś nie wpadłem na to.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I jak? Jakie są efekty Twojej pracy? Wyszło coś z tego czy może jednak odpuściłeś??

Jeśli udało się zaprezentuj jakieś zdjęcia.

Jestem bardzo ciekaw bo też planuję wykorzystać jakoś tą pustą przestrzeń chociażby na kulki lub inne przydatne na polu walki akcesoria.

Link to post
Share on other sites

Chwilowo odłożyłem na później ale mam już wykrojniki i wiem gdzie można a gdzie nie zszywać pokrowiec na stałe a gdzie trzeba poprzyklejać rzepy żeby całość była demontowalna.

Jak na razie nie bardzo wiem co zrobić z potworem w postaci baterii G&P 9,6/3300 bo teraz mam ją na lewej stronie kolby w pokrowcu a przy nałożeniu pokrowca ala SL9 zrobiłoby się brzydkie wybrzuszenie od baterii właśnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...