Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Książki o snajperach


Recommended Posts

Jestem z Team 40 i strzelam się już jakiś czas i wiem jakim problemem jest brak literatury, poradników czy programów szkoleń dla strzelców wyborowych. Posiedziałem w necie i przez PRZYPADEK i tylko przez niego, ZNALAZŁEM 8) dwa MAŁE linki. Jako skromny forumowicz przedstawiam je do zaopiniowania naszej małej społeczności, albowiem praktykom nie zaszkodzą, a młodym może coś pomogą. Mojemu Klubowi się podobały.

http://rapidshare.com/files/25313219/Nowy_folder.rar

http://rapidshare.com/files/25321938/Nowy_folder__2_.rar

Każdy po około 70MB. Jak ZNAJDE ;-) inne linki to dam znać 8) . Miłego zasysania.

Edited by Kysio
Link to post
Share on other sites

Poza faktem że można tam znaleźć kilka fachowych i praktycznych informacji , niestety można również dostać zawału, w ekstremalnych , lub poszczać sie ze śmiechu w minimalnych reakcjach.

Oto kilka przykładów jak bardzo języki polski i angielski różnią się od siebie :D

 

2-3. TROSKA I UTRZYMANIE

...

. M24 SWS Maintenance. Poszły za materiałami są wymagani dla czyszczenia i utrzymywania M24 SWS:

· Jednoczęściowy plastyczny okryty .30 pręta czyszczenia kalibra z strzępek (36 calami).

· Szczecina brązu nosiła szczotki (.30 i .45 kalibrów). Łaty czyszczenia (małe i duże wielkości).

Czyściciel węgla.

Czyściciel miedzi.

Zapobieganie rdzy.

Czystszy, smarujący, konserwant.

Tłuszcz karabinu.

Znudź przewodnik (długie działanie).

Szmaty na kiju.

Czyściciele rury.

Zakraplacz medycyny. Goląc szczotkę. Pręt czyszczenia pistoletu. Szmaty.

Włosy wielbłądy szczotka.

· Tkanka soczewki.

· Płyn czyszczenia soczewki (denatured albo alkohol isopropyl).

 

...

 

b) Operations dżungli (High Humidity). W gorącym i wilgotnym nastroju atures, trzymaj SWS posmarowanego i spakowanego kiedy nie w użyciu. Ochroń SWS od deszczu i wilgoć kiedykolwiek możliwa. Trzymaj amunicję czystą i suchą. Wyczyść SWS, nudziarza i izbę codziennie. Trzymaj czapki na teleskopie kiedy nie w użyciu. Jeśli wilgoć albo grzyb rozwija się na wewnętrznym teleskopu, zastępują to. Czysty i suchy towar codziennie. Suche transportowy przypadek i SWS w słońcu kiedykolwiek możliwym.

 

itd... stron jest 138, niesamowity zapas wspaniałego humoru na letnie i zimowe wieczory.

 

PS.

To jest tylko jeden dkument w wordzie reszta w pdfach jest bardzo przydatna i ciekaw. Tylko dlaczego nery mi siadaja a przepona leż przed monitorem... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Może dlatego że jest to tekst wynikowy po przepuszczeniu przez GENIALNY translator angielsko-polski, ale nie martwię się, bo widzę że Ty też kożystasz z takiego translatora "To jest tylko jeden dkument w wordzie reszta w pdfach jest bardzo przydatna i ciekaw. Tylko dlaczego nery mi siadaja a przepona leż przed monitorem" - Kali chcieć wiedzieć czy ta kombajn kosić banana. Ale koniec zgryśliwości. ;-) . Miałem ten plik wyciepnąć do kosza, ale jakoś został :poddanie: . Rzeczywiście można się z niego uśmiać, więc zostawmy go jako humorystyczy akcent.

Edited by Kysio
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, ten tekst w wordzie to perełka :D Jeśli się jest zawziętym, to nawet można z tego się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Ot choćby jak użyć skarpetkę z piaskiem. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć niesamowitą wyobraźnię i choćby podstawowe pojęcie o snajperstwie. Do pozostałych dokumentów wystarczy język angielski.

Wartościowa jest również książka o historii snajperstwa z 2go zestawu.

 

 

PS.

Nie starałem się być zgryźliwy ;) , przecież napisałem że warto materiał poznać, polewałem z poziomu programu tłumaczącego i tego co wyszło.

Sprawa translatorów to legenda już , powinni to reklamować jakoś tak:

- Masz doła?

- Nic cię nie cieszy?

- Przetłumacz sobie coś!

Bite 2 godziny z kumplami na TSie płakaliśmy ze śmiechu czytając sobie co bardziej odjechane fragmenty.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Odświeżając nieco temat - tak, tak, link nadal działa ;) - bardzo fajne i obszerne wprowadzenie w temat. Oczywiście nikt po przeczytaniu tych paru pozycji z miejsca snajperem nie jest, zresztą w airsofcie może się przydać jakieś 5% treści tych poradników - ale zawsze to jakaś baza teoretyczna.

 

Dzięki za wrzucenie tego Kysio ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra ksiązka wydawnictwa Belladonna - Marka Czerwińskiego - "Snajperzy wczoraj i dziś" koło 20zł w księgarniach, ciekawa lektura opisująca snajperów, kilka porad mozna z niej wyciągnąc ale podręcznik to to nie jest :P

 

 

edit: nie zauwazyłem ze chodzi o ks do pobrania :/

Edited by Xanthors
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...