Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SNAJPERKA - ZA ILE ?


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ktoś tuningował APS do 550- 600 fps ? nie mam doświadczenia w snajpach i jak by ktoś mógł polecic mi jakis konkretny tuning + dobry sklep byłbym wdzięczny :D

Swoją drogą co do draga to jeden koleś zamówił sobie " sosnę kaukaską " na body do draga . Wygląda bosko....... Tylko jedyny problem draga to chyba ta spreżyna która po większym tuningu sprawia problem w naciągnięciu i pozostaniu niezauważonym....

Edited by tuzla
Link to post
Share on other sites

Tylko to się wtedy nazywa już parasnajperka, a nie snajperka. Wszystko zresztą zależy od terenu w którym się strzelasz. Sam miałem snajperkę, właśnie typu bolt action,ale niestety musiałem się z nią rozstać, gdyż u nas nie ma miejsca dla snajperów, bo akcja jest za szybka i zanim ja bym przygotował stanowisko to już by był koniec akcji, dlatego ze snajperstwa jako tak nie rezygnuję,ale zmieniam broń na automatyczną, czyli SR-25..

Link to post
Share on other sites
AEGi snajperskie to nigdy nie będą..

 

Bullshit chłopie. Widziałem w akcji M14 przerobione na M21 z lunetą noktowizyjną wykręcone do 590fps - Na 60 metrach bez problemu każdy trafiony.

 

Zresztą, ta giwera jest w ekipie Templara, a on zagląda na to forum - Niech się wypowie.

Link to post
Share on other sites

Bauer - święta racja - sporo ludzików do mnie pisze i dokładnie to samo im odpowiadam ^^

 

Jest jedno ale - da się gaziaka zrobić tak, że chodzi cud malina - i ma regulowaną moc (400-800) FPS.

Ale jak to zrobić to słodka tajemnica =] ...

 

(podpowiem, że pracuję w firmie produkującej gazy techniczne :P )

 

Najlepszy do ceny 2000 to spring + tuning spręzynki, bebechów, preclufy i dobrego hopupu...

Jeśli chodzi o elektryki - zawsze się coś skrzaczy :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co do APS-a T96 to dobry karabin ale lufa zaczyna sie dopiero w przednim chwycie ,sam gun jest wielki a po założeniu komory PDI (której nieidzie nigdzie dostać) i długiej lufy schowanej w tłumik poprostu nieda się z nim przemieszczać...

 

Ja polece Tanake AICS spokojnie mieści się w 2k zł i up-y są w miare tanie ,za dodatkowe 500zł masz ok 700fps ,syfonuje wtedy co prawda przy szybkim strzelaniu ale ... coś za coś ...

 

Co do AEG to niestety racja ,chodzi nie tyle o bebechy co o budowe lufy zewn. i jej montażu w gunie... Dobrą bazą na celny AEG jest GR300L G&G ma bardzo sztywno zbudowane te elementy ,ale trzeba sporo zapłacić by go upodobnić chociaż do snajperki (z zewnątrz) i podciągnąć w środku...

Jeśli miałbym polecić AEG-a dla strzelca wyborowego to tylko G3SG1 CA i SR25 G&P. Reszta poprostu ma gibiącą sie lufe...

 

Na początek lepiej wziąść parasnajpe ,bo mniejsza szansa ,że sie zawiedziesz...

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony to może CA lepiej nie,ale trzeba przyznać że nie wszystkich stać na G&P, a jest on o tysiaka droższy niż CA (jeśli chodzi o SR-25) poza tym jeśli chodzi o tuning to i tak musisz wymienić cale bebechy, więc lepiej mieć tysiaka w kieszeni ;) oczywiście jeśli Ci nie przeszkadza brak oznaczeń oryginału na CA, a mi np. nie przeszkadza ;)

Link to post
Share on other sites

Jako szczęśliwy posiadacz SR-25 mającego koło 630 FPS - Stockowy GB z G&P SR-25 Special Edition typ Długi - Jest najlepszym GB jaki idzie kupić - szkielet pancerny, cylinder dający 15% więcej mocy, Zębatki i tłok które spokojnie chodzą na M170.... Infinity Torque up'y od Systemy to pikuś:D

 

Zresztą o resztę pytajcie się Szatana...

 

Wymieniasz Silnik, głowice tłoka oraz Cylindra + spreżynka...

 

A wykonanie karabinu dystansuje każdego innego.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Jako szczęśliwy posiadacz SR-25 mającego koło 630 FPS - Stockowy GB z G&P SR-25 Special Edition typ Długi - Jest najlepszym GB jaki idzie kupić - szkielet pancerny, cylinder dający 15% więcej mocy, Zębatki i tłok które spokojnie chodzą na M170.... Infinity Torque up'y od Systemy to pikuś:D

 

Zresztą o resztę pytajcie się Szatana...

 

Wymieniasz Silnik, głowice tłoka oraz Cylindra + sprężynka...

 

A wykonanie karabinu dystansuje każdego innego.

 

Pozdr.

 

 

To o tym już jakoś nikt nie wspomniał że już w stocku są wzmocnione części, które w CA trzeba zamienić na G&P i szczerze mówiąc cena wtedy wychodzi taka sama...... A jakie dokładnie tam są bebechy? te wzmocnione zębatki? Do tego tłok z szerokimi zębami czy ten drugi?

 

W sumie w takim wypadku już bardziej się opłaca kupić G&P a nie CA którego trzeba tuningować.... Jeśli tak jest jak mówisz to nie ma co, będę brał G&P, dzięki że poinformowałeś bo już bym kupił CA i by była wtopa na maksa ;) czyli nie będzie trzeba się zbytnio w tuning bawić, tylko wymienić 4 rzeczy, a to różnica niż wymiana wszystkiego ;)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie bardziej się opłaca kupić G&P niż CA... Nie widziałem co prawda wykonania body ale wątpię czy jest porównywalne z G&P.

 

A W moim stock'owym G&P były ten tłok czerwony - z połową zębów.

 

Ostrzegam natomiast przed instalacją Bore-up'a - raz że trzeba kupić cylinder Bore-up z DF'a + Głowice to jeszcze jest jeden problem - Nie ma dyszy Bore-up dedykowanej do SR-25 - a standardowa do M16 jest oooo wiele za krótka... Można kombinować z rozwiercaniem standardowej, ale zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup dyszy od Styera Aug którego dysza idealnie pasuje do SR-25. Ma odpowiednią długość oraz kształt.

 

Dobrze by też było wspomnieć o utrudnionym rozbieraniu GB przy bardzo mocnej sprężynie... Mianowicie trzeba być bardzo ostrożnym zwalniając Anty-rewersal - jeżeli go puścimy za szybko - tłok zderzy się z zębatkami co spowoduje jego zniszczenie - 2 tłoki poszły właśnie od rozbierania a nie od strzelania :-F

 

btw. ostrzegam przed stockową zębatką w silniku Systema Magnum - Mi ona pękła w pół. z tego co wiem to "Szatan" miał podobny problem...

 

Mądry Polak po szkodzie...

 

Pozdrawiam...

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites

To co by trzeba kupić do tuningu? Bo dowiedziałem się wszystkiego o CA-25, a tu jednak zmiana i będę kupował G&P tylko właśnie nie wiem jakie dokładniej on ma bebechy w środku. Już wywaliłem z listy zębatki, tłok itp. Ale została mi nadal sprężyna m170 Guardera (wytrzyma? ), cylinder DF do karabinów z lufą 500- 705mm, zestaw cichej głowicy tłok (systemy), Silnik Systema Magnum wraz ze wzmocioną zębatką osi silnika G&P (czy da rade? i czy wejdzie na silnik systemy). Co z tego i tak trzeba kupić, a z czego mogę jednak zrezygnować?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Świrku - niestety to nie ten system.

CO2 nie polecam - niszczy wszelakie uszczelki. Koszt wymiany uszczelek w Tanace to 15 ojro.

 

Pisałem o AZOCIE :)

 

Ale to zabawa dla zapaleńców i ludzi o dużej wiedzy o gazach.

Dla początkujących snajperów zawsze będę polecał sprężynki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam mam l96 i chciałbym zrobić jakiś update,mianowicie mam na myśli precyzyjna lufę i mocniejszą sprężynę, a co za tym idzie także i cylinder jeśli nie mylę części (bo w sprawach technicznych nie jestem zbyt doświadczony).Jeśli chodzi o precyzyjną lufę 6.04 mm znalazłem na taiwangunie ale do ASP-2,na specshopie jest do ASP 96 ale nie pisze czy 6.04 czy 6.03, zapytanie moje czy lufa z ASP-2 będzie pasować do 96?

 

Drugie pytanie: czy ten zestaw Zestaw Cylindra APS-2 300% w specshopie będzie pasował do ASP96 czy muszę sobie poskładać z osobnych części do ASP 96.

 

Trzecie pytanie:na sprężynach pisze albo 300% albo sp170,190 itd a czasami nawet M150 np. czym to sie różni?

 

Wdzięczny za odpowiedź będę.(przypominam w sprawach techniczny jestem świeży jak poranne bułeczki)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...