Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ktoś próbował kupić kabelki w sklepie elektrycznym i samemu zrobić okablowanie?

Chce przedłużyć kable żeby łatwiej sięgały do pokrowca na kolbie, i pomyślałem że można kupić kable w sklepie i samemu to zrobić. Tylko nie wiem jakie kryteria muszą spełniać takie przewody żeby wszystko grało

Link to post
Share on other sites

Można dostać niskooporowe przewody w sklepach modelarskich ("żywych" bądź w internecie) i bez problemu stosować je w replikach. W tańszych AEGach z Chin taka wymiana może znacznie podnieść szybkostrzelność, ale należy pamiętać, że im więcej wtyczek, im dłuższe przewody tym większy opór. Łatwo to sprawdzić podłączająć baterię do normalnych kabli z bezpiecznikiem, a później bezpośrednio do GB - różnica w rofie i ilości wystrzelonych kulek na jednej baterii jest zauważalna od razu.

Link to post
Share on other sites

Te z allegro od biedy by się nadały ale nie opłaca się ich zamawiać, o tych do kolejek to lepiej nie wspominać (nawet grubości nie podali), z zasilacza także sobie odpuść.

 

Idziesz do sklepu elektronicznego lub ze sprzętem audio i kupujesz kable z miedzi beztlenowej co najmniej 1mm^2 a najlepiej 1,5-2 (tylko tak co się w GB zmieszczą).

 

Kabli żadnych nie przedłużaj !! tylko wstaw całe nowe, wszystko musi być polutowane z dużą ilością cyny i dobrze podgrzane żeby dobrze chwyciło, wtyczkę najlepiej jakbyś także nową kupił, jeśli nie to najlepszym wyjściem było by rozebranie starej wtyczki, delikatne usunięcie starego przewodu, i wlutowanie w te miejsce nowego.

Jeśli boisz się uszkodzenia wtyczki to obetnij przewody jakieś 2 cm od końcówki zdejmij izolację z ok 1cm z obu przewodów (nie skręcaj ich) tylko spróbuj wsadzić jeden w drugi, a następnie zalej dużą ilością cyny (ale bez przesady) na polutowane przewody nałóż koszulki termokurczliwe.

Generalnie prosta robota jeśli się potrafi dobrze lutować.

Link to post
Share on other sites

Trzeba też pomyśleć o problemie takim kiedy przewód może być za gruby i nie mieścić się w obudowie, miałem taki przykład, koledze kładłem nową instalację w AK 74U ćma. BG został wepchnięty prawie nogą ale działa :F

 

Osobiście chce położyć nową instalację w AK 104, nie wiem tylko czy przewody 1mm zmieszczą się :/ Z tym może być problem.

Link to post
Share on other sites

Pamiętam gdy w S'ce chciałem wpakować 1,5mm to nie chciały się zmieścić pod pokrywką, a gdy wymieniłem na stałą kolbę kable wchodzą na luzie, mieszczą się spokojnie pomiędzy GB a ścianką body (gorzej, że body jest rozepchnięte o jakieś 2 mm;) ). Wszystko działa cacy, kable kupiłem w sklepie www.modele.sklep.pl

Link to post
Share on other sites

Tak będą dobre ale tak jak już pisałem, po co płacić za przesyłkę ?

W tej cenie spokojnie kupisz beztlenówkę o tych samych albo i lepszych parametrach w najbliższym sklepie elektronicznym.

 

Edit:

Jeśli przy okazji będziesz kupował złącza to jednak może się opłacać, dodatkowo możesz odrazu zamówić koszulki termokurczliwe które mogą się przydać i z tego co widziałem można kupić już zarobione końcówki z przewodami dzięki czemu mamy pewność że będą dobrze trzymać .

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...