Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajper i ekwipunek,


Recommended Posts

Chodzi o energię kinetyczną.

Im większa masa kulki tym większą niesie ze sobą energię (którą wytraca poprzez opór powietrza).

Czyli cięższe kulki mają mniejszą prędkość wylotową (pochłaniają energię na "rozpędzenie się"), ale lecą bardziej stabilnie (wiatr ich nie "znosi" łatwo) i przez to celnie.

 

Więc 0,25 g na 420 Fpsach może mieć podobny efekt zasięgu jak 0,30 na 470. (w mocnym przybliżeniu).

Z tym, że 0,25 łatwiej wytrącić z toru lotu (wiatr, zawirowania powietrza).

 

Czyli: zwiększamy moc repliki by zwiększyć jej zasięg. Zwiększamy masę kulki by zwiększyć celność. Chyba proste :)

Link to post
Share on other sites

A mnie interesuje jedna rzecz:

Mówicie, że przy mocnych tuningach cięższa kulka poleci dalej. Mam 515 fps (nie jestem snajperem) czy ta prawidłowość miałaby zastosowanie do takiej mocy? Czy są szanse, że na 0,3 będe miał większy zasięg niż na 0,25?

Link to post
Share on other sites

Zasugerowałem się tym fragmentem:

Przy średnim sprężeniu kulki o masie 0,36g leciały na odległość 40 m (bez hopup)

Przy maxymalnym sprężeniu - 65 to był maximum zasięgu nieważne jakie dałem sprężenie powyżej maxymalnego.

 

Przy kulkach 0,43 Straight zasięg maxymalny to około 90 m (z hopupem).

 

Więc jak to możliwe? Bo to, że będzie leciała stabilniej, to jasna sprawa :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

To dlatego, że opór powietrza jest proporcjonalny (ze stałą) do kwadratu prędkości kulki. Lekka kulka leci szybko i ma mały bezwład, dlatego rozpędzanie jej powyżej pewnej prędkości nie przynosi skutku w postaci robiącego różnicę powiększenia zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Energia kinetyczna !

Opór powietrza (tarcie) owszem, ale zależy od powierzchni (6mm :P)

 

Im większa masa, tym większa energia kinetyczna, tym większa energia potrzebna by dostarczyć tej energii by rozpędzić kulkę.

 

Jeśli nie wierzysz - weź do swojej repliki kulki 0,12g, 0,15g, 0,20g, 0,23g, 0,25g, 0,30g w celu stwierdzenia jaki zasięg przy tej samej mocy osiągniesz.

Zakładam, że największy będzie przy 0,23 (ZASIĘG). Celność (skupienie) najlepszą osiągniesz przy 0,3g.

 

odkręć hopup na "0" i posprawdzaj.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...