Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5-J CM.027 - strzela wg własnego uznania


Recommended Posts

Mam problem z moją zabaweczką - mianowicie często po naciśnięciu spustu nie dzieje się kompletnie nic, żeby z kolei po paru minutach działać normalnie. Trzecią opcją jest np. to, że czasem po nerwowym duszeniu spustu wypluwa powiedzmy jedną kulkę i znowu zdycha.

 

Bateria sprawdzona. Czy ktoś ma jakąś sensowną radę czy od razu pisać do Krakmana jako reklamacja ?

Link to post
Share on other sites

Chwila, żebym dobrze zrozumiał. Sprawdzić styki =/= sprawdzić styki z baterii w kolbie tylko rozebrać replikę do nagiego gearboxa i się przyjrzeć? A skąd ja będę wiedział, że jakiś kabelek akurat czasami się wychyli nie tam gdzie trzeba i wtedy nie strzela ? :)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj na strzelance kumplowi MP5 przestało strzelać, winny był kabelek od silnika.

 

Po prostu odkręć tą pokrywkę z dołu rączki i zobacz czy kabelki siedzą na miejscu (czy są podłączone do silnika) czy jakiś może jest odłączony. Może po prostu jak w odpowiedni sposób 'zwisa' to 'styka' po czym jak przechylisz 'broń' to kabelek sie odgina pod własnym ciężarem i przestaje 'stykać' :)

Teoria science fiction ale przed odesłaniem do serwisu warto sprawdzić żeby na darmo nie słać :)

 

Sprawa druga to bezpiecznik. To coś co chińczyki wsadzają do swoich AEG`ów nie spełnia żadnych norm i nie można tego nazwać bezpiecznikiem.

Mój świeżo kupiony AK74 raz strzelał raz nie, od podłączania baterii (ruszania kablem) bezpiecznik się rozjeżdżał i przerywał obwód po czym znowu się zjeżdżał do kupy (od kolejnego poruszania kablem) i działał, wymieniłem na nowy i jest ok, stary po wyjęciu z puszki rozpadł mi się w ręku a silnego ścisku nie mam :lol: .

 

Bezpiecznik to koszt 1zł, najlepiej wyjmij ten założony standardowo i poproś sprzedawce o podobny.

 

---edit---

oczywiście sprzedawce w odpowiednim sklepie, a nie sprzedawce zabawek ASG :D

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam podobny problem i sprawdzilem napiecie w kablach ,okazało sie ze na wyjsciu do silnika jest 3v po nacisnieciu spustu a na obudowie gerboxa 8.5v,czyli jakies przebicie musi byc w GB ale nie rozkrecam bo na gwarancji jest.

Edited by bazyli1982
Link to post
Share on other sites

To jak najbardziej może być kabelek przy silniku, ale ja bym nie dyskwalifikował od razu styków jako winowajcy, bo uszkodzone styki objawiają się podobnie, szczególnie jeśli z początku zdarzało się, że karabin na przykład przerywał czy wymagał czasem mocniejszego wduszenia spustu, żeby załapać.

 

z pewnością to elektronika ;-)

Od kiedy w GB jest jakaś elektronika? Edited by Inferno
Link to post
Share on other sites
czy wymagał czasem mocniejszego wduszenia spustu, żeby załapać.

 

No ja miałem taki problem niedawno, że musiałem mocno dociskać spust, aby moja Mp5 strzelała. Trwało to ok. miesiąca a na ostatniej sztrzelance nagle się naprawiło samo. Czyli to wina jakiś styków? Jak nast. razem tak się stanie, to moge sam to otworzyć, gdzieś tam podłączyc dobrze i bedzie OK?

Link to post
Share on other sites

No ja miałem taki problem niedawno, że musiałem mocno dociskać spust, aby moja Mp5 strzelała. Trwało to ok. miesiąca a na ostatniej sztrzelance nagle się naprawiło samo. Czyli to wina jakiś styków? Jak nast. razem tak się stanie, to moge sam to otworzyć, gdzieś tam podłączyc dobrze i bedzie OK?

Takie objawy oznaczają zazwyczaj utlenione (spalone) styki. Możliwe, że mocniejsze dociskanie spustu spowodowało wytarcie "spalenizny" i w ten sposób styki samoistnie się oczyściły.

 

Spalone styki to nie kwestia podłączenia "gdzieś tam". Spalenie styków to nie koniecznie powierzchniowe utlenienie (bo to wystarczy oczyścić), ale często wręcz "wyżarcie" blaszek stykowych na skutek iskrzenia. Czasem wyżarcie tak głębokie, że blaszki po prostu się łamią. Wtedy albo trzeba wymienić kostkę stykową, albo spróbować dorobić te blaszki z kawałki mosiężnej blachy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...