Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning replik G&G w wersji eco


Recommended Posts

Jak można przeczytać na specshop.pl-ie karabiny te różnią się wyłącznie zastąpieniem w nich niektórych elementów,które normalnie są z metalu,kompozytowymi. Możliwości tuningu pozostają takie same.

 

Teoretycznie więc jak to już w wielu wątkach zostało powiedziane w taki karabinek można spokojnie wsadzić M120, borek itd... . Nie widziałem takiego karabinu więc swoje spostrzeżenia opieram tylko i wyłacznie na opisie ze stronki :)

Link to post
Share on other sites

W żadnym wypadku nie wolno wkładać sprężynki M120 do G&G.

Rozwali zębatkę i to bardzo szybko.

Musiałem kupić (oczywiście jak mi je starło na drobny mak)

A co servisu SpecShopu to nie zabieram głosu.

Maksymalnie M100 w stockowym zestawieniu gearboxa.

Mam GR-16 ze stajni G&G, ale nie EKO.

Edited by Olaf89
Link to post
Share on other sites

W żadnym wypadku nie wolno wkładać sprężynki M120 do G&G.

Rozwali zębatkę i to bardzo szybko.

Musiałem kupić (oczywiście jak mi je starło na drobny mak)

A co servisu SpecShopu to nie zabieram głosu.

Maksymalnie M100 w stockowym zestawieniu gearboxa.

Mam GR-16 ze stajni G&G, ale nie EKO.

 

A którą wersję GB G&G masz? Tą nową 2006, czy starszą? Bo sam mam M120 na stockowym V2 w FS51 i po 3k kulek póki co wszystko jest ok. L85 też wytrzymuje M120 włożone do stockowego GB.

Link to post
Share on other sites

No ale po co chcesz pchać jakieś zestawy ftk (zapewne Hurricane...), jeżeli stockowe części są dobre? M120 + bore-up (np. Guarder) powinno dawać radę na stockowych zębatkach i silniku i "zwracać" 420+ fps. Co do wersji GB, to chyba logiczne, że jeżeli kupiłeś replikę po 2006 roku, to ma ten nowy...

Link to post
Share on other sites

też przymierzam się do tuningu tej repliki

Chcę wrzucic

-m110

-bore up deep fire high calss

-gumke hop up guarder, lub systemy

-ewentualni tłok deep fire

 

Martwi mnie tylko czy stockowy gearbox wytrzyma taką sprężynę przy aluminiowej głowicy tłoka. Co wy na to?

Ile fpsów powinno z tego wyjśc? Liczę na jakies 400

Czy zasięg będzie zauważalnie lepszy przy tych 400 na kulkach 0.25 w zestawienu z 320fpsów i kulkach 0.23?

Link to post
Share on other sites

1 - Spokojnie będzie 400FPS przy DOBRYM złożeniu i lufie conajmniej 40cm.

2 - Stockowy gearbox może ci pęknąć. Szczególnie na gearboxie v2. Lepiej zainwestuj w guardera albo systemę, a w najgorszym wypadku CA. Będe to powtarzał jak mantrę aż do skończenia świata ;) - lepszy guarder od biednych DF. Szczelność tego drugiego jest z deczka przereklamowana, a i wytrzymałość nie przewyższa innych producentów. Tekst o minimalnych sprężynach jest raczej bajeczką żeby przy okazji dokupić nowe części. Jak masz kasę to weź systemę, a jak masz tyle tylko że stać cię na DF lub Guarder to weź Guardera. Porównywałem szczelności głowic tłoka i stwierdzam że po zamontowaniu DF fps spadają o 20 przy tej samej konfiguracji. Głowice cylindra są pewnie tak samo szczelne a jak nie to i tak braki można uzupełnić teflonem bo jest to część nieruchoma. Jedyne co DF robi najszczelniejsze to dysza, ale i tak nie zrekompensuje ona aż 20 FPS straty (w dodatku trzeba piłować itp. żeby weszło to do komory HU i prawidłowo podawało kulki). Nie wiem czy tak jest we wszystkich zestawach DF, ale jeśli nie to świadczy tylko o "loteryjności" tych zestawów. Jeszcze jeden minus DF - aluminiowa głowica tłoka zwiększa ciężar tłoka a co za tym idzie - minimalnie zmniejsza prędkość wylotową i kolosalnie wpływa na wytrzymałość szkieletu GB.

3 - Zasięg się poprawi zauważalnie (może z 10 metrów na donośności).

Link to post
Share on other sites

też przymierzam się do tuningu tej repliki

Chcę wrzucic

-m110

-bore up deep fire high calss

-gumke hop up guarder, lub systemy

-ewentualni tłok deep fire

 

Martwi mnie tylko czy stockowy gearbox wytrzyma taką sprężynę przy aluminiowej głowicy tłoka. Co wy na to?

Ile fpsów powinno z tego wyjśc? Liczę na jakies 400

Czy zasięg będzie zauważalnie lepszy przy tych 400 na kulkach 0.25 w zestawienu z 320fpsów i kulkach 0.23?

 

Osobiście nie martwiłbym się o GB nawet przy M120. Myśle że GB warto wymieniać jedynie w przypadku gdy stary ze zmęczenia wreszcie pękł lub wybite zostały piny trzymające głowice cylindra. W przeciwnym razie zostawiłbym stockowy GB gdyż moim zdaniem jest to generowanie niepotrzebnych kosztów :roll: , a wymaga jedynie czasem od właściciela przy czyszczeniu oglądnięcia czy wszystko jest ok :uśmiech: .

Edited by Tomkower
Link to post
Share on other sites

Wiem że przy gearboxie CA borek deep fire i 110 działa wyśmienicie i nic nie pęka, ale czy gearbox G&G jest tak samo wytrzymały?

Myślę też nad złożeniem boreupa guardera mimo przeciwwskazań asgshopu, lub założeniu deep fire'a i zmianie głowicy tłoka na CA http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=209

 

Zostaje też borek CA...

Którą opcję byście najbardziej polecali? Martwi mnie ta aluminiowa głowica tłoka.

Link to post
Share on other sites

Co do boreupów, to rozmawiałem z jednym z bardziej doświadczonych znajomych, który ma na swoim koncie GB Pro-Wina i takie tam bajery i powiedział mi, że jeżeli BU to tylko Guarder - wg niego nawet Systema się nie umywa, bo Guarder jest szczelniejszy (Systemę bodajże też miał).

Link to post
Share on other sites

Mam BU CA i musiałem już wymieniać głowicę tłoka - bo pękła. Systema daje dokładnie tyle samo FPS co CA, bo CA bezczelnie skopiowało japońskie rozwiązanie, ale z użyciem gorszych jakościowo materiałów.

 

Guarder wydaje się wytrzymalszy niż Systema i CA. Za to w zestawie dostajmy dość krótką śrubkę do przykręcenia głowicy do tłoka - wymieniam je na dłuższe, bo gwint w głowicy jest 2x głębszy niż sięga "stockowa" śrubka. Nie ma nic gorszego niż odkręcenie się głowicy tłoka podczas strzelania.

 

Deep Fire jest, z mojego doświadczenia, równie szczelny jak powyższe, ale nie wstawiłbym go do nie-wzmocnionego gearboxa V2. W MP5 CA osiągnąłem 375 fps (Sprężyna SP110), w Betce Marui 380 fps (też SP110) - to dobre wyniki jak na lufę 229 mm. W dobrze uszczelnionym M4 może wyjsć nawet do 415 fps.

Polecam używać zestawu głowica z "super oringiem" + dysza z tworzywa. Metalowe lubią się blokować w komorze HU.

Link to post
Share on other sites

Będę próbował w takim razie dogadac się z asgshopem żebym przy bore upie deep fire założyli mi głowicę tłoka od guardera CA albo systemy, jeśli nie da rady to wezmę CA.

 

Kmieciu4eveR a jaką masz sprężynę? Bo myślę że przy m110 głowica tłoka od CA nie powinna pęknąc.

 

A jeszcze jedno dostałem odpowiedź od asgshopu że przy 120/130 rodzaj głowicy nie ma znaczenia (jeśli chodzi i trwałośc GB) i mozna dac DF. Trochę kłóci się to z tym co można przeczytac na forum

Edited by Cohen-Barbarzynca
Link to post
Share on other sites

Będę próbował w takim razie dogadac się z asgshopem żebym przy bore upie deep fire założyli mi głowicę tłoka od guardera CA albo systemy, jeśli nie da rady to wezmę CA.

[...]

Nie jestem pewien czy zwykłe głowice cylindrów będą pasować do głowicy tłoka z tworzywa takich, jak u Guardera, CA i Systemy. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości?

Link to post
Share on other sites

dostałem odpowiedź od asgshopu i niestety głowica tłoka od Boreupa CA, nie będzie pasować do boreupa deepfire. Zostaje mi więc do wyboru borek CA lub deep fire... i chyba skuszę się na ten drugi, asgshop uspokaja że rodzaj głowicy nie ma znaczenia przy 110/120.Ale z drugiej strony jak będę chciał wymienić spręzynę na 120 to może byc już problem... Najwyżej pogadam jeszcze o tym z asgshopem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...