Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam do Was prśbę... Bedę zamawiał sobie m4a1 JG i jak mówicie powinno się wymienić łożyska, gumke HU i prowadnicę. Czy moglibyście mi podać które kupić łozyska, prowadnice i gumke. Prosiłbym o linki ze zbrojowni... Nie mam wielkiego budżetu więc nie chciałbym za wszystko zapłacić wielkiej sumy.

Link to post
Share on other sites

Po dluzszych rozmowach z ludzmi z zbrojowni wyglada to tak:

M4a1 JG - 500

Prec lufa 363 6,04 <systema> -115

Gumka silikonowa czarna <guarder> -30

prowadnica sprezyny z lozyskowaniem< elemnt> - 50

Lozyska slizgowe 6mm<systema> - 43

sperzyna m120 <systema> - 39

wzocniony ploliweglanowy tlok <systema> - 49

Wzmocniona głowica tłoka z duraconu [1000-A08] <sytemu> - 45

Akumulator NiMH 9.6V 1400mAh Mini <intellect> - 105

DYSZE USZELNIANA <SYSTEMA> - 40

SUMA 1016

Wszystko jest na zbrojowni wiem bo sam chce zamowic tylko pwoybieraj sobie to co ci potrzebne , a zebatki zgodnie z otrzymana informacja wytrzymaja nie potrzba zmieniac.

Sorka za cala wycene ale nie chcialo mi sie przepisywac p[ojedynczo....

Wszysstko jest wypisane w dziale tuning m4a1 tak w woli scislosci.....Post pewnie pujdzie do smietnika

 

[Pisownia!!!]

Link to post
Share on other sites

Czy taki zestaw nadawałby się do wstawienia w M4/M733 ?

Tune-Up Kit

 

Zasadniczo chodzi o wzmocnienie i przedłużenie życia repliki. Nie wiem jak to się ma do sprężyny 120 w podanym linku. (W stocku jest sprężyna m120 jednak sprężyna sprężynie nie równa, poprawcie mnie jeśli się mylę). W opisie zestawów figuruje informacja jakoby zestaw z M100 pozwalał uzyskać około 360fps. natomiast zestaw z M120 już sporo ponad 400fps.

 

Czy replika przeżyje wstawienie tego silniejszego? (w stocku niby sprężyna podobna)

Czy może lepiej postawić na trwałośc i wybrać słabszy zestaw?

Czy też może wogóle się nie nadają i lepiej pieniążki uczciwie przepić ?

 

Pozdrawiam

ciool

Link to post
Share on other sites
Zasadniczo chodzi o wzmocnienie i przedłużenie życia repliki.

 

Prosze bardzo: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=602

 

Czy replika przeżyje wstawienie tego silniejszego?

 

M120S jest mocniejsza od M120.Na stockowych częściach bym nie radził.

 

Czy może lepiej postawić na trwałośc i wybrać słabszy zestaw?

 

Podany wyżej zestaw + M110 powinno w zupełności wystarczyć i wydłużyć żywotność.

 

 

Czy też może wogóle się nie nadają i lepiej pieniążki uczciwie przepić ?

 

 

No chyba ze tak :lol:

Link to post
Share on other sites

Tyle że, jak już wiadomo, najsłabsze elementy w tych replikach to prowadnica i łożyska... dlatego zastanawiałem się czy przy okazji ich wymiany nie możnaby zainwestować np. w coś takiego: tune up M100.

 

Wiele fps by nie przybyło... z drugiej jednak strony może bardziej opłaca się kupić te części osobno. Czy wtedy będzie można wstawić odpowiednią sprężynę (np. jakieś M120 guardera) tak aby uzyskać około 400fps (jak dla mnie zadowalająco). ??

 

pozdro

Edited by ciool
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

A jakby tak w ogóle nic nie zmieniać w tej emce to jak myślicie długo by pożyła?

Bo jak widzę te ceny i konieczność zabawy z tym całym wymienianiem to ręce mi opadają :poddanie: mam 470zł i chce to dobrze zainwestować, a nie od razu wymieniać wszystkie części.

Edited by Niemiec
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Wybaczcie ze wrzucam to tutaj ale nie znalazlem odpowiedniejszego miejsca,a nie chcialem zanieczyszczac forum kolejnymi tematami.

 

Mam zamiar kupić m4a1 firmy JG.>KLIK< Proszę o wpisanie " FB6604 " w wyszukiwarce która znajduje sie po lewej stronie,ponieważ nie da sie załączyć odpowiedniego linku :wink:

 

Narazie staram się zgromadzić jak najwięcej informacji mówiących za i przeciw na temat tej repliki.Oczekuję informacji od ludzi którzy mieli z nią do czynienia.

 

Z góry dziękuje.

 

Orik

__________________________________________

 

"To co osiągniesz nigdy nie będzie szczytem"

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak kupiłem body oraz komorę hop-up,bo wiadomo że nie może być w karabinie body metalowe oraz komora hop-up dwuczęściowa,taka jak otrzymujemy w zestawie.

Czyli jak chcecie sobie zmienić body na metalowe to pamiętajcie,że trzeba dokupić metalowa komore jednoczęściową!

Jak dotrze do mnie body oraz komora to się odezwe.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

dobra mam pytanie co może być powodem spadku zasięgu po wymianie lufy, gumki i komory ? ostatnio wymieniłem te rzeczy i spadł mi zasięg tak, że ok 40 metrów leci i nagle spada wcześniej tego nie było ;/

I też nasuwa się pytanie może dalej nie poleci ? a może hmm macie jakieś sugestie, pomysły, propozycje ?

Edited by niqu
Link to post
Share on other sites

Emki JG dużo wytrzymają - ja u siebie wymieniłem łożyska, gł. tłoka na hurricane i sprężynę na pdi210% (odpowiednik m120/m130). Wszystko biega bez zająknięcia z pół roku. Można wymieniać więcej ale prowadnica jest stalowa a gł. cylindra wytrzymuje taką sprężynę. Dysza mimo że nie uszczelniona jest dobrze spasowana. Przy wymianie komory na 1 częściową trzeba body nieco dopasować albo wymienić na metalowe jak kto uważa.

 

Co do sprężyn to tak sprężyna - sprężynie nierówna. Chińskie mają to do siebie, że są twarde (nawet twardością można porównać je ze sprężynami o stopień wyższymi). Poza tym sprężyny chińskie potrafią tracić swoje parametry użytkowe dosyć szybko.

 

Orik - ten link co podałeś odnosi się do emki 5 gen. Został w niej dodany układ mosfet oraz wyeliminowana największa wada replik JG czyli plastikowe body.

Co tu dużo mówić o tej emce cena nie ukrywajmy jest wysoka ale jakość jest odpowiednia do ceny.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Plastikowa dwu-dzielna czy niedzielona? Chyba że chodzi ci o plastikową stockową - to do body metalowych np. AGM będzie pasować bo tam też jest dwu-dzielna komora. Natomiast do body metalowego boyi, src, g&p itp. - nie, trzeba będzie kupić komorę niedzieloną.

O ile się nie mylę w jg 5 gen. z metalowym body jest już komora niedzielona.

Zależy do której generacji

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...