Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam zamiar kupic AK74 Cymy.

Moje pytanie brzmi: co nalerzy wymienic na poczatku (na bank) zeby możliwie usprawnic ten karabin?? Tunin nie moze byc zbyt drogi(do 10-150zł)

Z tego co wiem to gumke hop-siup na silikonowa guardera ale co jeszcze??

Nalezy podkreslic ze to bedzie mój pierwszy gun.

Pozdrawaim.

Link to post
Share on other sites

(Exterminator) Wiem ze sa ale tam ludzie pisza o wymianie jednej czesci za cene w której ja chce sie zmiescic z kilkoma :)

Chodzi mi raczej o popraweinie celnosci niż mocy.

A koniecznie trzeba wymieniac lufe?? Czy wystarczyło by wymienic tylko komore i sama gumke?? Wtedy wyszło by mi ok 80zł i to by mi pasowało. Zwłaszcza ze chyba czesciej korzystał bym z

semi.

P.S. Chodzi mi onastepujace elementy

gumka:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=193

komora:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=671

lub

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=248

 

Metalowa chyba lepsza ale czy na tyle ze warto wydac wiecej??

 

Pozdrawaim

Edited by Sniper_R
Link to post
Share on other sites

johny89 ma racje, ja mam cymę ze stycznia i komora wygląda na standardową, a nie jakąś chińska...

a do wymiany napewno :

-lufa nawet precka nie musi być każda inna firmowa będzie lepsza

-gumka

=do tego teflonfix

 

a przede wszystkim wymień okablowanie bo jest do dupy...

Link to post
Share on other sites

Tzn ze mozna wymienic gumke bez wymiany lufy i komory??

A gdybym np chciał wymienic komore na metalowa to musze wymieniac lufe??

Możesz montować już precki bez wymiany komory.Opłaca Ci się wymieniać komorę na metalową?Zrób dobrego teflonfix'a ,nową gumkę i tyle.

Link to post
Share on other sites

jonny89@ z tym teflonfixem chodzi o uszczelnienie tasmą teflonowa?? Czyli radzisz wymienic tylko lufe i gumke tak?

Mysle ze na poczatek wymienie tylko gumke. Jak bede mail wiecej kasy to wymieni lufe i przewody (o ile wczesniej sie nie przepalą).:)

Prosze o odpowiedz dot. teflonfixu.

Link to post
Share on other sites

Widzę że szerokie grono fachowców się zebrało.... ja bym wpierw zadał sobie pytanie gdzie CQB a gdzie AK74 o długości prawie metra...

 

Drugą sprawą w cymkach jest wymiana gumki - ja osobiście ubóstwiam gumki G&P - klasa działanie przy profesjonalnym założeniu.

 

Precka, to też już nie wiadomo jaki wydatek - MB czy nawet CA

 

Po tych czynnościach sprawdź jak układ sie sprawdza.

Jeśli czegoś brakuje(np. zasięgu) to idziemy w uszczelnianie i grzebanie w bebechach które zrobi Ci ktoś bardziej doświadczony.

Jeśli brakuje ROF zmiana kabelków i wymiana bateri - nie wieże w te chińskie cuda :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzieki jonny89. Ale nie jestem pewienswoich sił. Czy jak rozkrece guna zeby dostac sie do łaczenia komory z lufa to nie wyleci mi cos czego potem nie bede umiał włazyc??

Moze znacie jakies zródła z których mógł bym skorzystac??

Bede bardzo wdzieczny za linki.

W takim razie w pierwszej kolejnosci po zakupie, mam rozumiec, idzie wymiana lufy na precke i kupno gumki a nastepnie uszczelnieni.Tak??

 

SoP-PeL uważasz ze gumka G&P bedzie lepsza niz Guardera? Z czego ona jest? Silikon czy cos innego? Bo doszły mnie słuchy ze silikon jest lepszy bo nie czeba za każdym razem luzowac Hopa bo sil. sie nie odkształca.

Pozdrawaim

P.S. Apropos bateri czy taka sie sprawdzi?? http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=203 na jak długo ok. taka starcza?? A jaka ma AK74(pojemnosc) w stoku wie ktos??

Edited by Sniper_R
Link to post
Share on other sites
SoP-PeL uważasz ze gumka G&P bedzie lepsza niz Guardera?

A czytać cię w szkolę nauczyli ?

Bo doszły mnie słuchy ze silikon jest lepszy bo nie czeba za każdym razem luzowac Hopa bo sil. sie nie odkształca.

What ?

A teraz ważne pytanie:

A ortografia to gdzie ?

Link to post
Share on other sites

Prosze sie nie czepiac przejezyczenia sie zdarzają.

Prosze o odpowiedz do wczesniejszego pytania.

Pozdrawiam

P.S. SoP-PeLnapisał: ja osobiście ubóstwiam gumki G&P. (To jego odczucie a nie obiektywan ocena)

Edited by Sniper_R
Link to post
Share on other sites

Możesz montować już precki bez wymiany komory.Opłaca Ci się wymieniać komorę na metalową?Zrób dobrego teflonfix'a ,nową gumkę i tyle.

 

Panowie.

Apeluje o rozsądek.

Gościowi nie wysypuje się kapucha z kieszeni jak chodzi.

 

Wiem co mówię.

PLASTIKOWE ODLEWY CIŚNIENIOWE (komora HU) MAJĄ NIEPORÓWNYWALNIE LEPSZĄ JAKOŚĆ (DOKŁADNOŚĆ) WYKONANIA NIŻ METALOWE (ZNALOWE).

Zostań na stokowym HU skupiając jedynie uwagę na lepszej gumie HU i doszczelnieniu układu. Przy czym nie zawsze trzeba na plastikowym HU doszczelniać układ teflon tapem. Może się zdarzyć że jakość (dobra) jego wykonania przy zastosowaniu silikonowej gumy HU uniemożliwi stosowanie taśmy.

 

Porostu napisz co chcesz a ludzie powiedzą ci co kupić. Z mojego doświadczenia wynika, że by zrobić dobre AK na bazie CYMY, można z niej zostawić chwyt pistoletowy i czasem szkielet GB z duperelami typu spust i takie tam.

 

Ale moje wymagania w stosunku do replik są nieco wyższe niż (bez urazy, ale tak myślę) Twoje.

Jak masz możliwość zbieraj na VFC. Mało potem trzeba dokładać.

 

Spokojnie po metodycznym rozkręceniu guna połapiesz co i jak się składa. Ważne opanowanie i porządek na stanowisku pracy.

 

P.S.

MA STAF!

Co wniosłeś w temat?

Pyta facet to jeśli możesz to mu pomóż a nie organizuj tu "POLSKIEGO PIEKIEŁKA"

" Nie wiem ale mu dojebie..."

Edited by ues
Link to post
Share on other sites

Sniper_R jak potrafisz operować śrubokrętem to dostaniesz się bez problemów do komory itd.

 

batki nie kupuj nowej nie jest potrzebna lepsza, ja na mojej na jednej długiej strzelance wystrzelałem 2.5 hi-capa i nawet rof nie spadł. Jak wymienisz kable to myślę ze na stockowej 8.4 V 1200 mAh bedziesz mógł robić za wsparcie, z 4 hi capy spokojnie poleca :-F

 

TEFLONFIX <-- tu sie dowiesz wszystkiego o tym zabiegu, u mnie dzięki temu skuteczny zasięg strzału wzrósł o jakieś 3, 5 metrów.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...