Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piasek w GB wtf ?


Recommended Posts

Wczoraj doszedł do mnie mój pierwszy AEG (G3 SAS Well'a), jako że jestem ciekawskim majsterokowczem, a replika była używana i poprzedni właściciel nie przysłał mi gwarancji (a miał przysłać :/), postanowiłem sobie go zobaczyć od środka i przy okazji rozplanować położenie nowych kabli oraz układu z mosfetem.

 

Pierwsze zdenerwowanie ogarnęło mnie w momencie kiedy wyciągałem silnik, w jednym z otworów była luźno pałętająca się śrubka która już zdążyła zrobić kilka rys na uzwojeniu silnika (i tu mamy kolejny przykład jak tragiczną jest firma airsoftguns, bo śrubka była taka sama jak ta którą przykręca się chwyt pistoletowy, a żadnej nie brakowało).

 

Po zdjęciu body zauważyłem że cały GB jest pokryty smarem z dodatkiem piasku :/ po wyciągnięciu całego GB okazało się iż piasek jest z obu stron GB, w szczególności w pobliżu otworu w cylindrze oraz na sprężynie :/

 

No i teraz pytanie co robić ?

 

Z pewnością także w środku GB znajduje się piasek i trzeba by wszystko dokładnie wyczyścić, samego rozebrania aż tak się nie boję (mechanika mi nie straszna) lecz jest problem, czym potem nasmarować cały ten mechanizm ?

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

Napisz do ASGshopu.... Obawiam się że czyszczenie będzie koniecznością, a zakupić napewno musisz:

-Loctite do ustalania elementów osiowych

-Loctite zapobiegający samoodkręcaniu się śrub

-Komplet smarów (np. CA) ALBO smar do zębatek SYSTEMA + Smar Teflonowy do cylindra GUARDER

Link to post
Share on other sites

Jemu raczej chodziło żebym napisał do Asgshopu żeby doradzili co zrobić, lub czym smarować.

 

Generalnie to niezły numer mają z tymi smarami, po 2 tubki do zębatek i do tłoka to mają, a zestawu po jednej tubce z każdego to nie :P

Jak narazie poszukam czegoś w pobliskich sklepach, a w planach mam już wstawienie kilku części z CA to może wtedy kupię ten specjalny.

 

Jak narazie przeczyściłem co się dało od zewnątrz i złożyłem do kupy, ciekawi mnie skąd się tam wzięło tyle piasku bo lufa pomimo iz była troszkę zapaćkana smarem to ani ziarenka piasku i ani jednej ryski.

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

W używanym przeze mnie G3SAS brata piasek pojawił się w obfitości z powodu zdjęcia kolby (z tyłu powstaje wtedy spora japa ;) . I tak z powietrza łapie chyba. Może poprzedni właściciel tak robił (poręczna to wtedy zabawka).

 

Smar silikonowy lepiej kupić w casto/leroyu - zamiast jednej tubki CA kupisz sobie smaru do końca życia :)

Link to post
Share on other sites

Elementy metalowe (szkielet gearboxa, zębatki, antireversal, sprężynki itp.) wymyj w najzwyklejszym rozpuszczalniku i wypłukaj wodą.

Części plastikowe i gumowe spryskaj obficie silikonem i wytrzyj szmatką.

 

Smarowanie to prawie tak jak wcześniej pisano: na zębatki smar grafitowy, na łożyska i części ruchome(popychacz, prowadnice tłoka) smar do łożysk, głowica tłoka dobrze działa na samym silikonie.

Link to post
Share on other sites

Od mocnych rozpuszczalników lepszy będzie alkohol. Tylko mocny - jakiś denaturat lub spirytus. Wtedy wymyjesz i metal i plastik... tak czyściłem zalane gumki HU, części wyciągnięte z GB do sprzedaży i nadmiary smaru w replice. Stosując alkohol masz pewność, że plastikowe/gumowe części się nie odkształcą i nie zniszczą, a metalowe nie skorodują.

Link to post
Share on other sites
Od mocnych rozpuszczalników lepszy będzie alkohol.

A jest coś lepszego niż alkohol ?

A żeby OT nie robić:

Jak się nazywa smar to łożysk ?

Można czymś innym zastąpić smar grafitowy ?

Edited by mastah
Link to post
Share on other sites

Możesz kupić naparsteczek smaru do zębatek, np. firm takich jak CA, Systema... za cenę 1kg smaru grafitowego :roll:

 

Popytaj w sklepach z częściami samochodowymi, lub z elektronarzędziami. Ewentualnie pobuszuj w "marketach budowlanych"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...