Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Osobista siatka maskująca, szal maskujący


Recommended Posts

No więc postanowiłem zakupić sobie szal maskujący i mam pytania do osób używających takie szale (na forum nic nie znalazłem):

1. z jakiego materiału szal lepiej kupić, bawełna czy jakieś coś w stylu poliestru??

2. czy miał ktoś do czynienia z szalami z podanych poniżej aukcji, jeśli tak to czy moglibyście coś o nich napisać (czy są godne polecenia, jak z wygodą, trwałością itp).

http://www.allegro.pl/item208087112_siatka...liv_190_90.html

http://www.allegro.pl/item209298850_siatka..._flecktarn.html

Z tej drugiej brałbym DPM.

Ewentualnie, jeśli żaden z tych szali nie jest warty polecenia to czy moglibyście podać linki do szali godnych polecenia w podobnej cenie.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Szale w linkach są prod MilTeca, ale moim zdaniem raczej nie wpływa to na ich walory użytkowe. Swój (też MilTec) używam od ponad czterech lat, na każdym wypadzie, nie tylko do maskowania szyi, i jak na razie nie widać większych śladów zużycia (pomimo prania kolory nie wyblakły mocno, siatka nie pozaciągała się itp.). Porównując z angielskim szalem noszonym do DPM-u (kontrakt) nie widać różnicy w jakości - w obu przypadkach siatka jest bardzo podobnie wykonana (splot, grubość włókien, materiał 100% bawełna - takie szale nie mogą się zresztą wiele od siebie różnić, bo niby czym?). Szal angielski jest jednak sporo mniejszy (gdzieś o połowę) co zmniejsza jego walory użytkowe...

 

Jak chcesz mieć kontrakt to polecam ten do DPM-u, jak chcesz mieć szal dobrany kamuflażem do munduru, to jedynym wyborem jest MilTec.

 

Ronin

 

p.s.

 

Swój szal kupiłem dość dawno temu i jak wiadomo, w tym czasie wyroby MilTeca mocno się zeszmaciły. Nie mogę więc ręczyć za jakość jego wyrobów w chwili obecnej.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć uczucie worka foliowego, klejącego się do szyi, to bierz poliestrowy :). Fakt, że to siatka nic nie pomaga - jak nosisz to jako szalik to i tak oczka i włókna zachodzą na siebie tak, że nie jest to przepuszczalna powierzchnia.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Ale nawet jak oczka zajdą na siebie to można używać jako opaski przeciwpotnej (bawełna wchłonie pot, poliester już nie bardzo ;)). Czyli już się zdecydowałem, biorę bawełnianego Mil-Tec'a w DPM :)

Wielkie dzięki za pomoc Ronin, jak będzie okazja masz zimne piwo ;)

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...