Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MAJOR762

Użytkownik
 • Content Count

  1,866
 • Joined

 • Last visited

 1. Co to test sprężynka głowicy tłoka?? :icon_eek2:
 2. ŁT43. Niektórzy twierdzą że smar grafitowy (jeśli dobrze pamiętam) bardzo dobrze wycisza brzęczenie sprężyny ale bałbym się pakować tego do GB bo jest to smar cierny. A siłą rzeczy, po jakimś czasie, w GB wszystkie smary "mielą" się ze sobą i wszędzie jest jednolita "papka". Nie muszę chyba mówić co może się dziać jak w tej "papce" znajdzie się domieszka smaru ciernego.
 3. Stwierdzam że DSG trzeba olać :icon_smile: Raz, uzyskanie FPSów na jakich mi zależało jest praktycznie nierealne. Dwa, pojawiły się problemy z zasilaniem - replika ciągnie tyle prądu że LiPO stick przy dłuższej serii nie wyrabia i replika staje. Żeby strzelało to jak należy musiałbym zasilać z "cegły" a nie chcę nosić batki i kabli na zewnątrz repliki. Trzeba się przerzucić na "pełne" zębatki o małym przełożeniu.
 4. Wg. chrono Torndo 33,3RPS. Aczkolwiek na wcześniejszym secie (zębatki 12:1 i sprężyna M100 Systema skrócona o 5 zwojów) RPS był dokładnie taki sam więc nie wiem czy nie jest to trzask chrono. W replice zamontowałem grubszy amortyzator na głowicy cylindra więc FPSy spadły do poziomy 375FPS. Chcąc je trochę zwiększyć wsadziłem tuleję na prowadnicę o długości 1cm - FPSy skoczyło do 380. Dołożyłem więc kolejny - łącznie było 2,5cm dystansu na prowadnicy. Po zmierzeniu FPS wyszło ... 290 :D Ktoś ma pomysł o co kaman??
 5. Właśnie ukończyłem budowę swojego pierwszego DSG. Robione na CM045 ale z gearboxa stockowy został tylko spust i cylinder. Zębatka tłokowa SHS (czyli 8 zębów), zespół cylindra non-bore (jak pisałem cylinder stock, typ 0), sprężyna SP170 Guardera. Wg tabelki z manuala Siegteka powinienem uzyskać 99m/s czyli 327FPS. U mnie wyszło 390FPS. To tyle jeśli chodzi o poprawność tabelki i sugerowanie się nią :)
 6. Nie mogę edytować, proszę moda o scalenie. Znalazłem jeszcze coś takiego, co myślicie??
 7. Dlatego właśnie pytam gdzie go bo że jest od strony spustu też dałem radę wyczytać ale również wydaje mi się to bez sensu.
 8. Dobra, a mógłbyś "wrysować" transila w schemat który podałemn(przy okazji podając kierunek montażu, znaczy w którą stronę "kreseczka" ;) )?? Bo fakt że kończyłem technikum elektroniczne nie zmienia faktu że od skończenia szkoły nie mam z tą dziedziną wiele wspólnego i niestety ale czytanie takich schematów to na chwilę obecną ciężki dla mnie temat ;) No i jaki transil?? P6KE18CA wspomniany gdzieś w czeluściach tego tematu nada się??
 9. Temat przeczytałem cały, niemniej niewiele poszerzyłem swoją wiedzę bo 90% zdjęć nie działa. Tak więc kilka pytań. Czy ten schemat do MOSFETa AB jest prawidłowy?? Chcę go zrobić na IRL3713 oraz IRF4905. I teraz pytania (jeśli schemat jest prawidłowy): 1. Czy warto dodać coś więcej żeby przedłużyć żywotność silnika/baterii/MOSFETa(transile itp)?? 2. Jeśli tak to jakie elementy (oznaczenia)?? 3. Czy mógłby ktoś "wrysować" w powyższy obrazek te elementy (umiejscowienie i kierunek) albo chociaż napisać co na jakiej linni i w jakim kierunku?? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 3713 3713
 10. Wiecie że nie przyszło mi to nawet do głowy?? :D Dzięki wielkie, najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze :D Gruchę mam, problem rozwiązany, jeszcze raz dzięki wielkie! :D
 11. No właśnie o to pokombinowanie chodzi. W Baofengu jest wtyk typu Kenwood bodajże, szukałem przejściówek a nie ma. A chciałbym żeby działało to ładnie i jak należy, zarówno słuchawki jak i mikrofon.
 12. Panowie - 2 pytania odnośnie słuchawek z tematu. 1. Czy Wam też szumią jak są włączone?? 2. Jak to cudo techniki podłączyć do Baofenga UV-5R??
 13. MAJOR762

  Snajperskie Kulki

  Właśnie chciałem przestrzelić swoje świeżo zrobione SWD. Otworzyłem paczkę Gunfire Platinum 0,43 kupioną jakiś rok temu, zdziwiłem się matową powierzchnią kulek ale cóż, załadowałem. Ciężko chodziły w szybkoładowarce ale stwierdziłem że jak niepolerowane to może tak być. Pierwszy strzał - zacinka w lufie. Kulka wyjęta, ale coś mnie podkusiło. I tu kwiatek - kulki w ogóle nie mieszczą się w lufie, ani w precce 6.03 ani w STOCKOWYCH lufach. Otworzyłem drugą paczkę (kupioną w innym okresie czasu) i dokładnie to samo - niepolerowane i nie mieszczą się w lufie. Dodam że kulki leżały nieotwarte, ory
 14. Panowie, krótko i na temat - szukałem i nie znalazłem. A-TACS FG od Ultimate Tactical. http://gunfire.pl/product-pol-1152205819-Komplet-mundurowy-Ultimate-Protect-ATC-FG.html Ma ktoś cokolwiek do powiedzenia na jego temat?? Oczywiście chodzi mi o fakty a nie domysły, teorie spiskowe albo na pewno gówno jak każdy chinol.
×
×
 • Create New...