Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mp5 R5 WELL + czesci stock CA


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Jest to zarazem mój pierwszy post oraz temat na tym forum. Od pewnego czasu przeglądałem różne fora o tematyce ASG, ale z tego co zaobserwowałem właśnie tutaj można otrzymać najbardziej fachową pomoc. Gwoli ścisłości przeczytałem cały temat o mp5 WELL'a oraz drugi temat poświęcony tuningowi tej repliki, ale wole swoje pytanie zadać tutaj, a nie tam. Dobra koniec z tą wazeliną i przejdę do sedna sprawy, otóż posiadam jak już wspomniałem mp5 WELL, póki co karabinek składa się tylko ze stock'owych części. Dzisiaj, a w zasadzie to już wczoraj udało mi się wyrwać na allegro zestaw stock'owych częsci od mp5 CA (link do aukcji: allegro.pl/item214216636_czesci_stock_od_ca_mp5.html imho trafiłem na dobrą okazję) Z tego co widzę na fotce w zestawie znajdują się: -sprężyna, -prowadnica sprężyny, -głowica cylindra, -cylinder oraz głowica tłoka, jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie :) I teraz pojawia się tutaj moje pytanie, czy wspomniany WELL poradzi sobie z tymi częściami ? Chodzi mi przede wszystkim o sprężynę, nie chce na początku swojej zabawy z ASG zniszczyć repliki ;/ Pytam was o to bo nie wiem czy po prostu nie jest ona za mocna do takiego zestawienia i czy jest to bezpieczne ? Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące ilości FPS po tuningu, dzwoniłem zaraz po wylicytowaniu do sprzedawcy i odpowiedział mi, że jego mp5 CA wyciągała ok. 310 FSP, możecie to jakoś zweryfikować ? Rozpisałem się ufff :D

 

Czekam na odpowiedzi!

 

Pozdrawiam,

Tomek

Edited by tomekpl
Link to post
Share on other sites

I teraz pojawia się tutaj moje pytanie, czy wspomniany WELL poradzi sobie z tymi częściami ? Chodzi mi przede wszystkim o sprężynę, nie chce na początku swojej zabawy z ASG zniszczyć repliki ;/

Poradzi sobie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące ilości FPS po tuningu, dzwoniłem zaraz po wylicytowaniu do sprzedawcy i odpowiedział mi, że jego mp5 CA wyciągała ok. 310 FSP, możecie to jakoś zweryfikować ?

Stockowe CA tyle wyciąga.

Link to post
Share on other sites

OK dzięki za szybką odpowiedź! Ale jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokojnie spać, czy po wymianie tych części (-sprężyna, -prowadnica sprężyny, -głowica cylindra, -cylinder oraz głowica tłoka) będę musiał jeszcze coś dodatkowo wymienić, czy po prostu nie jest to aż tak duża ingerencja w stock, abym musiał się o cokolwiek martwić ? I jeszcze jedno czy ww. sprężyna nie jest za mocna, chodzi mi o to czy GB nie rozpadnie sie po 2 miesiącach ?

Link to post
Share on other sites

W zasadzie przy tej sprężynie wystarcza wymienić prowadnicę i głowicę tłoka. Cylinder wraz z głowicą to już nawet zbytek luksusu jak na taki upgrade. Zębatki w tym Wellu są całkiem mocne (ktoś nawet pisał, że mocniejsze od stockowych TM :)), więc ich ruszać nie trzeba. Stockowa sprężyna CA to nie aż tak wielki up, żeby miało zaraz roznieść wellowski gearbox.

Link to post
Share on other sites

Zębatki w wellach niekiedy pękają w stocku-tak słyszałem.Ale w mój kiedyś śmigał na odpowiedniku sprężyny ca 130%,czyli M100 bez żadnych problemów.Jedyne co będziesz musiał dokupić to bateria,przynajmniej w moim przypadku nie dawała sobie rady,a na pewno nie dawała satysfakcji z szybkostrzelności.Wystarczy nawet KAN 8.4V 1400- u mnie śmigał pięknie.

Link to post
Share on other sites

Zębatki w wellach niekiedy pękają w stocku-tak słyszałem.Ale w mój kiedyś śmigał na odpowiedniku sprężyny ca 130%,czyli M100 bez żadnych problemów.

Z Wellem dużo zależy od egzemplarza tak jak z każdą chińską repliką. Chińczycy produkują wszystko "jak im wyjdzie" i dlatego czasem można o ich produktach przeczytać nie raz skrajne wprost opinie.

 

Zębatki bym zostawił. Jeśli to jest akurat udany egzemplarz, to wytrzymają. Jak się rozpadną, wtedy wymienisz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za odpowiedzi! Teraz już jestem spokojny jeśli chodzi o bebechy WELL'a (Mam zamiar jeszcze wymienić łożyska, gumke hopup na Guardera, komora hop up i lufe na stock 229/363mm CA 6,08 - może ma ktoś coś z ww. rzeczy na sprzedaż ?) Co do baterii to mam dodatkową, konkretnie to - KAN 8,4V NiMH 1100mAh, wie ktoś może jak będzie na niej z szybkostrzelnością ?

 

 

//edit

Co do zębatek to chyba trafiły mi się porządne (odpukać!) Ostatnio poluzowały mi się śrubki w rączce od silnika, a że jestem zielony jeśli chodzi o te sprawy i nie wiedziałem co się stało to zaniosłem mp5 do kolegi i wszystko skręcił jak należy. Przed serwisem nieźle mieliło podczas prób strzału, aż się kolega zdziwił że zębatki nie mają nawet rysy :)

Edited by tomekpl
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, konsultowałem się już z użytkownikiem Inferno za co bardzo mu dziękuję, ale radził mi jeszcze zapytać na forum. A więc mam zamiar wstawić do ww. zestawu (mp5 + sprężyna, prowadnica sprężyny, głowica cylindra, cylinder oraz głowica tłoka) lufę pół precyzyjną CA 363mm, oczywiście przykrytą tłumikiem. Na machinegun.pl w dziale porad znalazłem taki cytat:

 

Trzeba pamiętać, że identyczna sprężyna w identycznym gearboxie da różne prędkości wylotowe kulki w zależności od długości lufy i proporcji objętości cylindra do długości lufy. Przykładowo: ta sama sprężyna CA rozpędza kulkę do 315fps w lufie 229mm i aż do 350fps w lufie 363mm. Bierze sie to z zaobserwowanego faktu, że łatwiej jest uzyskać dużą prędkość kulki w lufie dłuższej (mimo optymalnego doboru objętości cylindra w każdym wypadku)

 

Chętnie bym przeprowadził taki upgrade, zwłaszcza, że taką lufę mogę dostać za 25zł, a z tego co przeczytałem dłuższa lufa nie wpływa w żaden sposób na żywotność GB pozwalając przy tym na zwiększenie FPS bez żadnego ryzyka. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy warto wkładać taką lufę do mp5 i czy na pewno jest to bezpieczne ? Niby przyrost FPS do granicy 350 brzmi ciekawie, ale czy różnica pomiędzy stock WELL, a CA 229 i 363 będzie aż tak widoczna i duża?

 

Bardzo proszę o pomoc :)

Edited by tomekpl
Link to post
Share on other sites

Nie jestem użytkownikiem MP5 czyli R5 a R8 (G3 SAS) Wella i wczoraj robiłem podobny upgrade.

Części udało ci się naprawdę tanio dostać ja płaciłem 50zł za taki sam zestaw i do tego lufę 367mm za 25zł.

Co dokładnie dał tuning to konkretnie nie mogę powiedzieć bo przed tuningiem miałem problem z zatrzaskiem antypowrotnym i HU, a na dodatek batka mi padła.

Co do elementów - sprężyna z mojego wella jest mocniejsza od stockowej sprężyny CA (a poza tym jest trochę dłuższa) tak więc zostawiłem stockową sprężynę, wiele osób to może dziwić i ja też na początku nie chciałem w to wierzyć, ale jak jest w przypadku mp5 to nie wiem.

Prowadnica sprężyny także podnosi mam parę fps gdyż ma ona na tym metalowym kołnierzu jeszcze teflonową podkładkę.

Dłuższa stockowa lufa CA poprawia skupienie i celność.

Więcej moich spostrzeżeń znajdziecie niedługo w temacie o R8.

Link to post
Share on other sites

A więc dziś przyszła paczka z częściami, oprócz tego co myślałem czyli sprężyna, prowadnica sprężyny, głowica cylindra, cylinder oraz głowica tłoka w paczce znajdowała się także dysza, czyli kupno nowej odpada :lol: ;-) Części już zamontowane, wszystko śmiga jak należy. Prędkość wylotowa znacząco wzrosła, teraz kulki lecą jeszcze dalej i przy tym dokładniej ;-) Jeszcze nie sprawdzałem mp5 w warunkach bojowych, ale jak tylko to zrobię to na pewno dam znać w tym wątku. Póki co nacieszę się swoją mp5 za którą wraz z ww. tuningiem dałem 230zł :-P ;-) ;-) i może zacznę szukać pół precki 363mm. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...