Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Teoretyczna pojemność magazynka do glocka 17


Recommended Posts

może konkretniej?! jakiej firmy?

i chyba było sporo tego typu postów

jest taka ładna funkcja - "SZUKAJ" się nazywa

są tu też tematy dla zielonych

jeżeli chodzi Ci ogólnie

to jest to zależne od temperatury, siły jaką dysponuje glock, czy ma blow-back, jakiego gazu używasz i jak szybko strzelasz

więc troche konkretów!!!

dla Glocka 17 KSC-KWA jest to 2-4magów

chociaż czasami przy bardzo szybkim strzelaniu przy niskiej temperaturze jeden Ci nie wystarczy

Link to post
Share on other sites

Saillupus, czytaj ze zrozumieniem. Pojemność zbiornika magazynka, to ilość gazu, którą pomieści przestrzeń ograniczona ścianami rzeczonego zbiornika. Czyż nie?

 

Joo Lance, trudno na to pytanie odpowiedzieć, bo producenci tego nie podają, a nie słyszałem też, żeby to ktoś mierzył.

Link to post
Share on other sites

A że tak się zapytam, do czego Ci to potrzebne jest? Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy przestać napełniać gazem magazynka, to przestań wtedy, gdy z zaworu będzie się wydostawać chmurka gazu (około 2-3 sekund w Glocku KSC-KWA).

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Chciałem obliczyć ile mniej więcej gazu się zużywa przy każdym strzale :P

Wydaje mi się, że to jest trudne to obliczenia, bo przy każdym ładowaniu jest inne ciśnienie, więc mniej gazu się zmieści. Jak jest inaczej to mnie wyprowadźcie z błędu :P

Link to post
Share on other sites

jak by co to chciałem powiedzieć to samo co dr_wisla

jezeli chodzi o pojemność to można ładować z jakiegoś małego zbiornika o określonej pojemności (są butle np 500ml) i potem strzelać licząc ile razy naładowałeś magazynek

potem dzielisz pojemność butli przez ilość magów i Ci wychodzi +/-5% pojemność maga

a ciśnienie butli spada ale tak minimalnie że dopiero odczuwalne jest to przy ostatnich dwóch magach

Link to post
Share on other sites

Nie interesują mnie za bardzo po miary na oko. Nawet gdybym ten gaz zużywał na strzelankach to raz strzelam szybko raz wolno, nie zawsze ładuje gaz kiedy mi się skończy, czasem w tedy kiedy mam chwile na to i wiem, że nie niedługo mi gazu braknie. A nie siedział i strzelał aż mi się 0,5l gazu skończy, bo by mnie krew zalała

Jeszcze jedno pytanie (może upewnienie) 70% gazu w butli jest w stanie stałym i 30% w stanie gazowym? I czy takie same proporcje są potem w magu?

Link to post
Share on other sites

jak wlatuje Ci do maga jest to już wymieszane

ale proporcje raczej się zgadzają dopiero pod koniec butli może być mniej tej części gazowej

gg składa się z jakiejś tam liczby pierwiastków

w butli (jeżeli to co mówisz to prawda, a raczej tak, bo tego typu proporcje są np w bitej śmietanie) jedna mieszanina(lub pierwiastek) jest w stanie gazowym a dróga stałym

dlatego przed napełnieniem gazem musisz ją wstrząsnąć by sie wymieszały, pewnie jak ładujesz do maga to dajesz troche powietrza dlatego wtedy ta "substancja" się łączy na stałe i nie musisz potrząsać pistoletem zaraz przed strzelaniem, jak ma to miejsce z butlą (więc powietrze też zajmuje swoją obiętość

sprawdzenie pojemności maga jest tródne, musiałbyś wiedzieć ile waży określona obiętosć gg i po napełnieniu ważyć mag ale to też zależy to od ilości gazu w butli więc piekielnie ciążko to sprawdzić

jedynie w warunkach laboratoryjnych

jak trafisz na chemika z dobrym zapleczem to pewnie on nie będzie miał z tym problemu ale jak dotąd nikt się w to nie bawił .. :)

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...