Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rozkładanie Mk23 Heavy Weight Gas Pistol [STTI]


Recommended Posts

Ok. już doszedłem do tego, jak by ktoś miał ten sam problem:

 

Ciągniemy zamek o około 1,5cm do tyłu tak aby małe wycięcie na nim pokrywało się z takim cypelkiem od blokady spustu po prawej i lewej stronie. Następnie wybijamy bolec blokady który znajduje się po prawej.

 

ps: czy wie ktos gdzie dostane do niego metalowe Szczęki magazynka?

Edited by Krakatau
Link to post
Share on other sites

Nie metalowych szczęk (chyba że sobie je zrobisz ;) ). Krakman miał u siebie plastikowe w cenie 35zł. Nie ma ich w ofercie sklepu on-line. Napisz do nich mail'a.

 

P.S. Ja SOCOMa użytkuje dość hardcore'owo przez ponad pół roku i te szczęki mi jakoś nie odpadły. Jak raz spadł mi magazynek to zrobiły się luźne, ale w żadnym wypadku nie wyglądąły jakby się miały złamać czy wypaść. Kropelka SuperGlue wystarczyła żeby je usztywnić... Dziwi mnie to, że wszystkim łamią się te szczęki. Wy rzucacie tym magazynkiem na odległość czy co? Bo nie wiem jak przy normalnym użytkowaniu można je zepsuć :?

Edited by tommy90
Link to post
Share on other sites

To ja napisze więcej o rozkładaniu. Może sie komuś przyda...

 

1. ZDJĘCIE ZAMKA

Odsuwamy zamek ok 1,5 cm do tyłu po czym wybijamy bolec blokady spustu. Wysuwamy zamek ok 0,5 cm do przodu z pozycji spoczynkowej i ciagniemy do góry.

Mamy zamek w garścia korpus w drugiej.

 

2. ROZMONTOWANIE ZAMKA

Pchamy do przodu lekko lufe i komore HU, w tym momencie w oknie wyrzutnika łusek ukaże się taki prostokacik z tylnej strony. Pchajac go w dół wyciągniemy "wciagacz kulek" i kolanko gazowe równocześnie.

UWAGA: od góry tego elementu , widać sprężynkę. lekko pokrywamy ja jaimś smarowidłem.

UWAGA: od wewnatrz tego elementu są szyny w których chodzi ruchoma część, pokrywamy je lekko jakims smarowidłem.

 

Wysuwamy do tyłu lufe i komorę HU.

 

3. ROZMONTOWANIE KOMORY HU

Wybijamy nit trzymający metaloą lufę zewnetrzną. Wysuwamy ją do przodu.

Odkręcamy dwie śrubki trzymające połówki komory. Rozdzielamy te połówki.

Wyciągamy blaszki komory HU, potem kółeczko, lufę z gumką.

Trzpień ze sprężyną powrotną zamka wyciagamy jeśli nam sie nudzi.

 

4. WYCIĄGNIĘCIE BEBECHÓW Z KORPUSU

Wykręcamy małą śrubkę umieszczoną wewnątrz, tuz przed spustem. Wybijamy mały nit z prawej części blokady kurka, wyciągamy blokade kurka. Wybijamy mały nit który był tuz nad blokada kurka minimalnie do przodu pistolca. Lekko do przodu i do góry wysuwamy wszystko na raz.

UWAGA: do części w okolicy kurka (do tej bryłki różnych elementów) psikamy lekko olejkiem silikonowym. Mniejsze tarcie w zespole kurka powoduje, że kurek uderza odrobinkę mocniej. To daje minimalnie więcej mocy kosztem minimalnie większej gazożerności (ok 3 kulki mniej czyli nic). W praktyce dopiero wtedy strzela jak powinien.

 

Tego co wyciągneliśmy ze środka korpusu nie ma już potrzeby rozkręcać. Jeśli komuś coś tam padnie to ma pecha i nich sam sie męczy, mój pistolet działa i tak pozostanie jak długo nie rozkręcę za wiele:D

 

5. ROZBIERAMY MAGAZYNEK

Aby wyjąć widełki wybijamy cieniutki nit w górnej części maga. Potem od frontu leciutko podważamy czymś cienkim widełki ąż znajdzie się na tyle fajna szpara, by podważyć gdzie indziej, pomalutku z oby stron ruszają c w końcu je wyjmiemy.

Mamy przed soba widełki i w nich uszczelkę (prostokatną). Aby ją wyjąć po prostu łapiemy "za dupę" i ciagniemy w dół.

Aby dobrać sie do zbiorniczka wybijamy dwa nity w dolnej części magazynka, podważamy dolną część maga i ją wysuwamy.

UWAGA: przy składaniu BARDZO ciężko zamontować dół tak by uszczelka siadła jak należy, tak więc jak nie musisz, NIE ROZKRĘCAJ! Ewentualnie można zamiast uszczelki nawalić troszke silikonu sanitarnego (miekkiego) ale wtedy nie nabijamy maga aż silikon zaschnie.

 

Zaworka lepiej ani jednego ani dugiego nie ruszać... Wykręcamy odpowiednio spreparowanym srubokrętem w ostateczności.

 

Szyna w której siedzą kulki jest strasznie badziewna i czasem kulki sie w niej klinują.

Jeśli już mamy dół zdjęty i widełki to można łatwo przeczyścić. Najpierw przez front wacikiem do uszu nasączonym SOLIDNYM rozpuchem (np. do paznokci) zbieramy gruby, czarny syf (te plamki). Chwila szurania , pare wacików i puści. Następnie bierzemy od mamusi, zony, siostry , narzeczonej, dziewczyny, swój:P pilniczek do paznokci (płaski , bez zadnych rączek i trzymaków z plastiku) i dociskając go przez frontowe rozcięcie (np. wykałaczką), szuramy w góre i w dół aż się będzie swiecic jak psu jajka na wiosnę. Taki efekt to 10 minut zabawy. Potem lekko przecieramy chusteczką nasączoną jakims smarowidłem, przesuwamy przez szyne kawałeczek tej chusteczki naszą wcześniej użytą wykałaczką (nic sie nie zmarnuje:P). Oczywiście wcześniej wydmuchujemy (wypłukujemy czymś szybko parującym) cały syf i wszelki pył jaki został po pilniczkowaniu. Mamy piękna szynę, w której kulki już nigdy sie nie zatną.

 

 

 

UWAGA, UWAGA! Wszelkie uszczelki nie od rzeczy jest czasem czymś lekko posmarować, w ten sposób zwiększymy ich żywotność. Po prostu wolniej "sklapcieją".

 

UWAGA! Oczywiście zakładam, że jeśli ktokolwiek cokolwiek rozkład to wie co robi i na przykład operacji z otwieraniem zbiorniczka nie polecałbym komuś kto nie ma sporego doświadczenia w dłubaniu lub zmysłu "patentowicza".

Oczywiście, uważam Was za na tyle sprytnych , że nie trzeba pisać poradnika "jak złożyć", gdyż robimy wszystko po prostu w odwrotnej kolejności...

 

Jeśli komukolwiek pomogłem to bardzo mi miło:D

Mam nadzieję, że nigdzie sie nie pomyliłem. Całość pisałem dość późno w nocy a SOCOMA rozbierałem ostatnio wczoraj :-F

 

ps.: Sorki za wszelkie błędy ale jest już tak późno, że mój mózg nieco nie kontaktuje :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...