Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć. Co trzeba by było wymienić w stokowej wersji by włożyć:

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=65

 

Jeżeli było by to wogóle możliwe to zrobienie parasnajperki było by całkiem realne. Sporo części (opieram sie na o pisie od Krakmana) jest już wzmocniona w stocku ale czy to wystarczy?

z tego co wiem to juz cale bebeszki :zebatki szkielet borek itp duza inwestycja.....

 

Pisz poprawnie, zdaniami,

stosuj polskie znaki!

Link to post
Share on other sites

Co do twojego tuningu się kasior21 wypowiem.

Nie mam PJota. Mam za to CA.

Borek typu 0 z łożyskowaniem jednostronnym, sprężyna m120s, gumka HU od systemy, lufa 407 DF 6.04 (do tego jeszcze styki, zębatki, tłok)

Zasięg 56m (sylwetka klęczącego człowieka - płyta styropianowa 60cm x 100cm, na kulkach 0.28, trafiam 8 na 10 strzałów, lżejsze kulki stosuję tylko w CQB)

 

Myślę że w miare bezpieczna modyfikacja (przynajmniej dla mnie narazie optymalna)

Pozdrawiam

 

PS. Każdy tuning to taka skarbonka bez dna :)

Link to post
Share on other sites

Do SP150 wstawiasz:

-bore up

-Zębatki minimum Super Torque Up

-wzmocniony tłok (DF, Guarder lub prometheus; systema robi słabe tłoki)

-wzmocniony szkielet Gearboxa (Systema, DF lub G&P - tylko te firmy robią naprawdę pancerne gearboxy, a według mnie najlepszy (mało ludzi na niego narzeka nawet przy gigantycznych tuningach) G&P)

-Bateria 10,8V (G&P lub Sanyo RC)

-Łożyska na stalowe, utwardzone, cierne (Guarder lub DF)

-Możliwe, że silnik (chociażby na TU Classic Army - to już napewno lepsze niż jakieś tam P&J)

 

 

 

Oczywiście musisz się liczyć z tym, że takie części jak tłok czy szkielet będą co pewien czas do wymiany.

Link to post
Share on other sites

OK. O taka odp mi chodziło 8) W stocku siedzi mocniejsza sprężyna 110 m/s. Jak myślicie jaką najmocniejszą spręzynę można by było wsadzić w stockowe bebechy, żeby jeszcze to jakoś działało?

 

Druga sprawa to zastanawiam się nad tuningem zewnetrznym broni i konwersja do Mk 12. Myśle, że jest to jak najbardziej realne. Cała pracę chce rozpocząc od wykonania łoża. Jakie tworzywo proponowali byście na dorobienie łoża? Ja zastanawiałem sie nad rurką PCV utwardzoną wewnątrz żywicą poliestrową i matą szklana. Może znacie jakieś inne godne polecenia i raczej ogólnie dostępne materiały do zrobienia łoża.

Nie mówimy oczywiście narazie o metalu bo chce to spasować ze standardowym ABSowym body.

Link to post
Share on other sites

Co do największej sprężyny, jaką można raczej bez obaw tam wpakować było już mówione i jest to sprężyna M120.

 

??? Hmmm nie widziałem konkretnej odpowiedzi. Jedyne co to "rozmyslania o tuningu" Kosiora z systemą 120 oraz wypowiedz Patona o replice CA.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam,

Czy montował ktoś metal body do emki p&j II generacji ?

I chodzi mi o wiarygodne informacje: czy są w pełni kompatybilne; czy trzeba np coś tam podbiłować czy cuś :-P

 

...i jeszcze jedno - czy preclufy normalnie pasują czy też trzeba je 'modyfikować' ?

Link to post
Share on other sites

witam,

Czy montował ktoś metal body do emki p&j II generacji ?

I chodzi mi o wiarygodne informacje: czy są w pełni kompatybilne; czy trzeba np coś tam podbiłować czy cuś :-P

 

...i jeszcze jedno - czy preclufy normalnie pasują czy też trzeba je 'modyfikować' ?

 

Jeżeli kupiłeś u Krakmana emke II gen to body z src za free Ci zamontują :)

Edited by stecek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanko. Nie warto robic nowego tematu więc pytam tutaj, bo mam zamiar kupic tą M16A3, ale nie jestem do końca pewny czy warto :-F.

 

*Czy jest dobrze wykonana jesli chodzi o body?

*Czy GB (i zębatki) są full metal?

*Czy lufa lata?

*Czy coś już komuś się zepsuło?

*Czy w ogóle warto wydawac te ponad 550zł (z baterią ofc.)?

*Czy jesteście zadowoleni z zakupu? :-F

 

Proszę o szczere odpowiedzi. :wink:

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

*Czy jest dobrze wykonana jesli chodzi o body?

 

Raczej nie, body, a w szczególności uszy są kruche

 

*Czy GB (i zębatki) są full metal?

 

GB jest na pewno full metal, zębatki chyba też jeszcze ich nie widziałem

 

*Czy lufa lata?

 

Luzy są minimalne i da rade je wyeliminować

 

*Czy w ogóle warto wydawac te ponad 550zł (z baterią ofc.)?

 

Według mnie tak

 

*Czy jesteście zadowoleni z zakupu?

 

Tak, mam AK47 cymy i m4 ris p&j, eMka ma zdecydowanie większą siłe i zasięg, polecam Ci tą repliką jest dobra, sprawna i nie musisz kupować nowej batki stockowa wytrzymuje ok 1200 kule

Link to post
Share on other sites

Widziałem ostatnio jedną z PJ , a mianowicie RIS i nie moge zrozumieć tego oślego zachwytu na temat tych replik. Największym minusem jest plastikowe body, które aż razi. Następstwem tego może być chwiejna lufa, i nikt mi nie wmówi że można to zlikwidować, bo przecież przykładem tego jest TM.

 

360 fps łatwo osiągnąć w każdej replice, i to nie tak od razu dużym wkładem finansowym. A jak ta mocniejsza sprężyna w PJ'tkach będzie rzutowała na ich żywotność to zobaczymy później. Pragne jedynie zauważyć, że główne problemy techniczne na forum to problemy z chinolami...a także PJ'tkami. Powodem tego moze być też mało precyzyjne wykonanie elementów... czego nie brakuje już raczej replikom markowym.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że to nie jest CA, ale wystarczy zainwestować w metal body i P&J jest całkiem dobrą alternatywą dla osób które chcą się bawić w ASG, a nie posiadają wystarczających funduszy na droższe zabawki.

 

P.S Efekt chwiejnej można zminimalizować do minimum, że praktycznie będzie nie widoczny. A co do ich żywotności to Ci powiem za pół roku.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu kupiłem S-System i... zacząłem w nią inwestować... skarbonka bez dna. mam tez w niej metal body z SRC tyle że straciła trochę oryginalny wygląd, body ma szynę u góry a w S-ce jest długa szyna wygląda tak jak by była jedna przyspawana do drugiej. Nie wiem może to ten mój egzemplarz był pechowy ale.. tak od początku co zmieniałem:

 

- pierwsza kulka zawsze spadała dużo bliżej niż druga i kolejne, wymiana głowicy na sprawniejszą.

- zasięg był mniejszy niż stockowego R6 (tanie to były to pokupowali sobie i trzeba było coś z tym zrobić). Próby wstawienia mocniejszej sprężyny kończyły sie brakiem działania guna. Wstawiłem zestaw bore-up i było lepiej.

- w czasie strzelanki odczepił sie pas nośny ... i karabin sie rozłożył. Doraźnie posłużyłem się taśmą ale czekał zakup nowego body... Kupiłem metalowe SRC i oddałem do serwisu bo ten montaż szyny ris mi sie bardzo nie podobał. Dodatkowo zafundowałem sobie tuning.

- szyna ris przykręcona śrubami bardzo szybko sie odkręcała, po wielu próbach połączyłem obydwie szyny ... poxiliną i chyba będzie sie trzymać.

 

Nauczony doświadczeniem instaluje teraz body SCR do M16A4 z JG, ciekawe czy będzie łatwiej. (A miałem M15A4 z CA tylko że konwersja do SPR kosztowała więcej niż nowe JG)

Link to post
Share on other sites

Te karabiny są zwyczajnie przereklamowane.

 

Airkingu ja rozumiem że każdy broni swoje, ale jeśli kupisz PJ'tke i metal body.... to kupisz za to nową markową replike. Emka z RIS kosztuje 549 zł, do tego body za 299 = 848 zł.

 

Za 600 zł można już kupić używane mp5 CA lub ICS.

Za te 848 zł dostaniesz już emke w bardzo dobrym stanie z pożądnym metal body, hop-up'em, standardowymi częściami które wytrzymają bez najmniejszego problemu m110 czyli 360 fps.

 

Więc nie wiem gdzie tu opłacalność tego interesu, jeśli po wyjęciu z pudełka w tym karabinie trzeba wymienić sprzętu za kilkaset złotych. Karabin ma strzelać jak ta lala już kiedy wyjme go z pudełka, to nie jest zestaw małego majsterkowicza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...