Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Naciśnięcie spustu - strzał bez opóźnienia?


Recommended Posts

Witam,

 

Od ponad roku użytkuje AEGa firmy SRC (SR4) albo jego resztki, ponieważ przeważająca część podzespołów uległa wymianie bądź modyfikacji. Pozostał natomiast standardowy silnik ciągnący sprężyne M100 MadOnion (ok 380 fpsow; zębatki też standard, bateria 9,6V KAN 1400).

 

Początki zabawy w asg rozpoczynałem od repliki sprężynowej CG XM177 - ostatnio miałem okazję wyciągnąć ją z pudła i postrzelać. Dopiero w tym momencię zauważyłem, czego brakuje mi w elektryku - natychmiastowej reakcji między naciśnięciem spustu a opuszczeniem kulku z repliki.

 

Strzelam "ogniem" pojedyńczym i chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania takiego samego, albo podobnego efektu jak w sprężynowcu? (spust -> kulka, a nie spust -> naciąganie sprężyny - wkurzające opóżnienie -> kulka)

Kolega z drużyny ma Steyr AUG CA i u niego reakcja spust -> wyprucie kulki jest natychmiastowa.

 

Jeśli tak to co podlegało by wymianie i na co? (zakładam, że silnik; zębatki też?)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Thief

OSOK - One Shot One Kill

Link to post
Share on other sites

jakiś lepszy silnik na przykład ICS Turbo:3000 , i batke o wyższym napięciu. Strzał będzie następował prawie natychmiast po naciśnięciu spustu, jednak przy full auto nie zorientujesz sie kiedy poszedł ci cały midcap

 

Potwierdzam. U mnie na stockowym ICSie i aku 9,6V Intellect RC reakcja jest natychmiastowa. Na full auto nawet nie strzelam, bo lowcap opróżnia się w mgnieniu oka...

Link to post
Share on other sites

Kiedyś zakładaliśmy mocniejsze baterie na stockowe aegi, typu 12v do stockowego G36C TM i faktycznie efekt jakiś tam był. Ale osobiście szkoda by mi było karabinu który musiał by przeżyć kosmiczny ROF dla tego ułamka sekundy na strzale.

 

Tachikoma :P

Link to post
Share on other sites

RC to zdaje się przedrostek handlowy Sanyo i tyle. Znaczy chyba "Remote control". czyli jest niby do modeli, czyli niby wysokoprądowe, czyli po prostu o dobrej wydajności. Więc każdy sobie może nazwać.

 

@misza. Ja mam P90 z M100 i 12V na IB1400. ROF 25k/s. Nic się nie dzieje, wszystko śmiga. W są taki emoemnty, gdzie to sie jednak przydaje.

Link to post
Share on other sites

RC to wcale nie jest nazwa tylko Sanyo. Pakiet RC charakteryzuje się rozmiarem ogniw Sub-C, Zabezpieczeniami (w postaci plastikowych nasadek i grubej termokurczliwki) oraz wysoką wydajnością i niskim oporem.

 

Pakiety Intellect RC zaczynają się od Intellectów 3800 mAh.

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie tylko chwilowo nie te koszty za podzespoły...

 

Może tak: pozostając przy baterii 9,6V i wymieniając sam silnik na SYSTEMY/CA/G&P tudzież innych firm na model typu High Speed będzie zauważalna różnica w szybkości oddania strzału?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...