Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SP2022 HPA - zamek w tylnym polozeniu


Recommended Posts

Witam,

 

Zakupilem w koncu moja pierwsza replike! Jest to Cybergun Sig Pro 2022. Replika jest naprawde extra w moim przypadku niestety tylko wizualnie...

 

Problem polega na tym, ze wedlug opisu zamek powinien w niej zostawac w tylnym polozeniu (jako ze jestem zielony chcialbym sie upewnic ze to znaczy w tylnym polozeniu PO PRZELADOWANIU BEZ KULEK W MAGU tak? on sam nie odskakuje po strzale? :uśmiech: ) Otoz niestety nie zostaje. Problem pojawia sie rowniez po przeladowaniu z kulkami w magu. Zamek sie cofa ale zostaje tak jakby w "srodkowym polozeniu" i trzeba mu lekko pomoc zeby zaskoczyl do konca. Wydawalo mi sie na poczatku, ze to kulki sie blokuja ale fakt, ze w przypadku ich braku tez sie to dzieje napawa mnie niepokojem.

 

Czy mial ktos podobny problem? Wlasciwie dzisiaj dopiero doszedl wiec moglbym go teoretycznie zwrocic ale wierze ze to jakas drobnostka poza tym za fajny jest zeby sie tak szybko rozstawac ;-) .

 

Dzieki wielkie za pomoc

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wystrzelilem wlasnie pierwsze 200 kulek z mojego SP2022 i musze sie przyznac, ze troszenke spanikowalem ;) Moze zbyt ostroznie podszedlem do sprawy bo sprezyna naciagana, ze tak powiem 'po mesku' ;-) do samego konca (nie "odprowadzana" recznie jakt wyczytalem gdzies tutaj ze robic nalezy) zaskakuje do konca i laduje kulki jak powinna.

 

Pozostaje problem nie dzialajacej blokady zamka. Ona sie poprostu nie rusza. Powiedzcie czy mozna guna rozebrac (w przypadku sp2022 wydaje sie to dosc proste) nie tracac przy tym gwarancji? Podejrzewam, ze moze to byc kwestia przesmarowania poniewaz z repliki smar wylazi doslownie zewszad.

Link to post
Share on other sites

Niby HPA... Pewnie jak sie powolam na strone sklepu ktora twierdzi, ze "zamek zostaje w tylnym polozeniu" wywolam na ustach forumowiczow co najwyzej wspolczujacy usmiech ;-) ale amerykanie uzytkujacy ten sprzet, na swoich forach twierdza, ze zamek jednak w tylnym polozeniu zostaje. Udalo mi sie rowniez namierzyc FILMIK oraz DRUGI FILMIK w ktorym zdaje sie zostawac.

 

Mechanizm jest, rusza sie i jak mu pomagam paluchem to faktycznie lufe blokuje. Cos jednak sprawia, ze nie chce tego robic samoistnie. Szkoda niestety, ze z tego co widze malo jest uzytkownikow tej repliki bo ja, choc zielony, mam nieodparte wrazenie, ze ta blokada zamka ma szanse zadzialac. Ale na pudelku pisza "rozlozenie powoduje utrate gwarancji" :strach:

Link to post
Share on other sites

zamek powinien sie blokowac wtedy jak naciagasz i masz pusty magazynek (mialem tak w g17 STTi) co sygnalizuje, ze koniec kulek...wtedy wyjmujesz mag, ladujesz kulki, wkladasz mag, zwalniasz zamek i kulka powinna trafiac do komory (w p990 HW kwc zamek zostawał ale po wykonaniu wyzej opisanych czynnosci kulka nie trafiala do lufy...) lub blokuje sie gdy jest ostatnia kulka (mam tak w desercie 50AE kwc...w waldku czasami tez tak bylo). Moze byc tez tak, ze gdy trzymasz pistolet to poprostu naciskasz caly czas blokade nieswiadomie...kolega robil tak w glocku i sie zastanawial czemu sie nie blokuje...myslal, ze zepsul

 

Tyle na ten temat i mam do ciebie pytanko...powiedz mi czy blokada przed wystrzalem dziala jak nalezy czy to tylko atrapa?

 

Podoba mi sie ten sig...pewnie kupiles go w military.pl a to porzadny sklep i jesli napisali, ze zamek zostaje to znaczy, ze tak jest...

Link to post
Share on other sites
Podoba mi sie ten sig...pewnie kupiles go w military.pl a to porzadny sklep i jesli napisali, ze zamek zostaje to znaczy, ze tak jest...

 

Dzisiaj bylem z nim na polu z kumplem. Po wystrzeleniu drugiego magazynka naciagnalem zamek i ku mojej wielkiej uciesze zostal w tylnym polozeniu! :mrgreen: Niestety szczescie nie trwalo dlugo bo pozniej znowu odmawial wspolpracy. Blokada nie jest atrapa. Mozna recznie zamek zablokowac i jak widac POWINNO rowniez sie to dziac automatycznie.

 

Po zablokowaniu (w moim przypadku z premedytacja), napelnieniu magazynka i zwolnieniu blokady kulka wskakuje do lufy i mozna strzelac. Z tym nie ma problemu tak jak z wymienionym przez Ciebie p990.

 

Kupilem go w military tak jak mowisz. Podobal mi sie bardzo a teraz podoba mi sie jeszcze bardziej. Jest to naprawde kawal fajnego pistoleta :uśmiech: W porownaniu nawet do Colta 1911 TM HG wypada bardzo dobrze, chociaz wydaje mi sie, ze Colt ma jednak wiecej mocy i kulki leca nieznacznie dalej (moze to kwestia nie dotartego BAX, moze tego ze uzywam kulek 0,23, moze tego ze Colt JEST mocniejszy ;) ).

 

Mimo nie dzialajacej blokady polecam z czystym sumieniem. Przeczytalem gdzies na jakims amerykanskim forum, ze przesmarowanie jej bardzo pomaga. Osobiscie kombinuje jakby tu ja zrobic z metalu ;) bo jednak jest dosc tandetna (jedyna IMHO tandetna rzecz w SP2022)

 

Pozdrawiam serdecznie

Edited by vonsaque
Link to post
Share on other sites

moj p226 hpa (polecam) ma hop upa ustawionego na kulki 0,2 i wydaje mi sie, ze wszystkie hpa tak maja wiec 0,23 moga byc za ciezkie...

 

I jeszcze bylbym bardzo wdzieczny jakbys bedac w posiadaniu cyfrowki zrobil jakies foty ow siga i wstawil je tu na forum...sa juz na forum jakies fotki ale troche za ciemne...

Link to post
Share on other sites

Troche chmurek bylo na niebie wiec zdjecia dosc smutne :uśmiech:

 

p8130142hk6.th.jpgp8130143lc5.th.jpgp8130144ok6.th.jpgp8130146bo5.th.jpgp8130147uw6.th.jpgp8130148hf5.th.jpgp8130159cl8.th.jpgp8130160mj6.th.jpgp8130162ca0.th.jpg

 

Tutaj widac mechanizm odpowiedzialny za blokowanie zamka

 

p8130156tg9.th.jpgp8130158ol2.th.jpg

 

Problem polega na tym, ze naturalna podczas przeladowywania pozycja jest taka, w ktorej ten mechanizm znajduje sie w dole. Wydaje mi sie, ze w zwiazku z pewnym luzem na bolcu trzymajacym ta dzwignia sie lekko wysuwa i "cycek" na magazynku nie jest w stanie jej podniesc. Rozwazam przedluzenie tegoz cycka lyb cycka na dzwigni (nie wiem dlaczego ta dzwignia jest plastikowa :wink: ) ale wtedy juz definitywnie - bye bye gwarancjo :-F

Edited by vonsaque
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...