Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m16a3 na karabin wyborowy


Recommended Posts

Witam mam pytanie mam do dyspozycji około 1 tyś złoty i tu rodzi sie moje pytanie czy jest sens inwestować w m16a3 II gen. p&j tak aby zrobić z niej karabin wyborowy czy lepiej ją sprzedać i kupić za całą kasa coś gotowego? Osobiście wolał bym sobie zostawić tą emke ale czy do 1000zł da sie z nią coś sensownego zrobić nie chodzi mi tylko o gb ale moze o jakąś konwersje oprucz lunetą bo takową już mam.

Pozdro

 

MOD: Ortografia i interpunkcja. Przecinki, kropki i duże litery nie bolą!!!! I gramatyka tez nie. Pozdrawiam. SJP.

Link to post
Share on other sites

To zależy co rozumiesz pod pojęciem "wyborowy".

 

Jeśli 500-550fps, to za 1k nic nie zrobisz. Tzn. 1k dodatkowo do repliki to już może tak. Ale nie przerabiałbym P&J, tylko zjechaną długą emkę.

 

A zrobiłbym to tak:

- jedna zjechana długa emka ze stałą kolbą (np. CA)

- jedna dobra lufa 509mm (KM Head, albo Prometheus)

- jeden aku na SC (12V jeśli nie masz kasy na silnik)

- jeden Mechabox Systemy M150

 

Możesz ciąć koszta składając samemu GB z różnych marek. Ale problem polega na tym, że żeby zachować fps i powtarzalność to trzeba mieć części dobrej jakości i umieć serwisować giwerę.

 

Żaden stockowy element z P&J w zasadzie nie nadaje się do solidnego upa (pewnie nawet spust, bo chodź podziała, to szybko może zacząć się palić). W sumie wychodzi na to, że najtaniej (również biorąc pod uwagę poświęcony czas) jest po prostu kupić Mechaboxa. Masz wtedy giwerę za ~1700 jak wiesz co i gdzie kupić (niektóe części z tej długiej emki spieniężysz, np. GB).

 

Jeśli pod pojęciem "wyborowy" rozumiesz "wyglądający na wyborowy" to po prostu możesz machnąc do środka M130 i zobaczyc kiedy sie całość zepsuje. Ale przy tych 430fps (jeśli będziesz miał szczęście i wszystko będzie szczelne) i stockowej lufie to replika będzie wyborowa tylko z nazwy. A lunetka będzie bardziej przeszkadzać w walce niż pomagać. Takie życie.

 

No i jeszcze jeden detal - żeby grać taką repliką, to musisz mieć zawsze w zapasie 300 złotych odłożone na wypadek awarii. Takie awarie przy takim upie mogą się zdarzyć dosłownie w każdym momencie. Zwykłe zacięcie może Cię kosztować 500 zeta (zjechane zębatki helikalne i tłok). Także poważnie zastanowiłbym się nad rolą strzelca wyborowego ...

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam.

Mam M16A4 JG i przypiąłem optykę (luneta Tasco 3-9x40) w zasadzie po to, żeby mieć wgląd w pole, czemuś się dobrze przyjrzeć itp. W sumie przerobić na SPR, coby się fajowsko lansować :F i tyle, bo:

- bez preclufy - powtarzalność strzału żadna

- bez porządnie zrobionego gearboxa - zapomnij

- w sumie, kup sobie M16Ax JG, wstaw preclufę i sprężynę MadOnion M100 (by OlO), będziesz mieć 440 fps i coś pośredniego pomiędzy SPR i M16.

A samo rzemiosło snajpera jest trudne i niewdzięczne.

Link to post
Share on other sites

Aha dzięki wielkie nie wiem co by bez tego forum zrobił. Więc co za tą kase moge zrobić z tą emką jeżeli sprawa z karabinem wyborowym tak wygląda?

Może to troszke głupi brzmi, więc kilka słów wytłumaczenia nie chce mieć w tej emce 550 fps'ów lub coś takiego. Nie jest też tak że szczelam sie 2 tygodnie i jestem spragniony fps'ów myśle nad metal body ale to około 300zł i nie wiem co za reszte jak by nie patrzec to jeszcze 700zł. Myśle nad około 420 fps'ów.

Edited by stecek
Link to post
Share on other sites

Wersje 2, tak mają to samo:

 

Ja bym na Twoim miejscu przekalkulował Sobie to jeszcze raz:

-PJ 16A3 II Generacji [P&J]- 455 zł

-Metal body( o stockowym body zapomni) to koszt rzędu 400 zł

-Konwersja front gripa(SPR) to koszt 500 zł

 

To już daje na wstępie kwotę 1355 zł

 

Do tego jeszcze lufa precyzyjna, silnik, GB itd.

 

Pytanie czy się opłaca? Nie bardzo.

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

strzelec - orientujesz się czy metal body z src, pasuje bez problemów do m4 jg? W opisie jasno zaznaczono, że jest kompatybilne, lecz kumpel miał m4 src i body (mimo, że było tej samej firmy) nie pasowało bez wielu przeróbek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tylko jest pytanie: Czy jest sens przerabiania i bawienia się w tuning p&j lub jg jeśli koszt wraz z metal body to cena używanej emki CA ,a cały gb. i tak poleci.

 

Co do tuningu to albo mechabox systemy i wg. mnie sprężyna M140-niewymaga tak częstego serwisowania gb. Albo samodzielne poskładanie.Gotowy gearbox wraz z silnikiem wyszedł mnie 809 zł, silik to torque up G&G.

 

Jednak 1000zł na karabin wyborowy to kropla w morzu bo dochodzi precka , zapasowy tłok , akumulator ,oraz dobra luneta.

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Tylko jest pytanie: Czy jest sens przerabiania i bawienia się w tuning p&j lub jg jeśli koszt wraz z metal body to cena używanej emki CA ,a cały gb. i tak poleci.

 

Są ludzie, którzy lubią się grzebać w replikach i przerabiać je mimo, iż wyjdzie drożej niż kupno gotowca...do takich ludzi należę :)

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

strzelec - orientujesz się czy metal body z src, pasuje bez problemów do m4 jg? W opisie jasno zaznaczono, że jest kompatybilne, lecz kumpel miał m4 src i body (mimo, że było tej samej firmy) nie pasowało bez wielu przeróbek.

 

 

Udało mi sie bez żadnych problemów założyć body src do M16A4 JG.

 

A tak na marginesie to Body plastikowe tez jest wykonane bardzo dobrze i mocowanie lufy jest bardzo stabilne.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja posiadam M16a3 JG i powiem jedno warto inwestować w tą replikę. Dać metal body, precke, nowy tłok i głowice. Tuningowane modele JG czy też P&J są w niektórych przypadkach lepsze od G&P czy G&G. A co do tych fps`ów ja myślę że 400-420 spokojnie wystarczy, po co tracić kase na ciągłą wymianę części które sie zużyły przez to że twoja broń ma 550fps;/ :killer:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...