Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z M14 AGM


Recommended Posts

Witam! Mam problem z moją 14. Po podłączeniu baterii odrazu karabin strzela :-F mimo że nienacisnąłem na spust-jak sądzicie co jest przyczyną problemu?

Jeszcze jeden problem-Właśnie gdy podłącze batkę zamiast strzałów słyszę tarcie silnika o zębatki-mogło w jakiś sposób zmielić mi żebatki?? :strach:

Edited by Garoo
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jeśli można się dokleić...

Ja mam problem taki, że w ogóle nie strzela. Był dopiero na jednej strzelance.

Najpierw naładowałem baterię (cymowska Ni-Cd 1400 mAh large 8.4 v) ok. 12 godzin, tak jak napisali w instrukcji... niestety, podejrzewam, że w instrukcji źle napisali, bo znalazłem wzór na ładowanie baterii. Dołączona do repliki ładowarka wali z natężeniem 600 mA, wobec tego uważam, że sfajczyłem baterię (to moja pierwsza replika).

Opis sytuacji: na pierwszej strzelance po tym ładowaniu 12 godzin, rozladował się po ok. 3 godzinach strzelania. Po prostu w którymś momencie nastąpiły klasyczne objawy rozładowanej baterii - karabin strzelał coraz wolniej, wreszcie nie chciał w ogóle poruszyć tłoka. Podłączyłem baterię na noc do ładowania (wyszło ok. 11 godzin), ale kiedy chciałem strzelić, oddałem raptem 2 strzały i znów zdechł. Doszedłem do wniosku, że usmażyłem baterię... Postanowiłem jeszcze sprawdzić, czy to nie jest problem z ładowarką i dałem kumplowi do podładowania - nie ładowało się w ogóle.

Niestety, nikt ze znajomych nie miał baterii 8,4 v, tylko niższe (a na 7.2 nie chciało ruszyć zupełnie), wobec tego nie mogłem się całkowicie upewnić. Kupiłem teraz nową baterię, sądząc, że to rozwiąże problem (Ni-Mh 2000 mAh 8.4 v KAN), ale po naładowaniu jej nadal nie chce strzelać... Nie ma też żadnego odgłosu, po prostu nic. Nie bardzo wiem, co może być przyczyną. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, będę bardzo wdzięczny.

Aha, próbowałem starą baterię podłączyć do jeszcze jednej ładowarki (Ansmann). Dioda ładowania po podłączeniu pali się przez sekundę, po czym gaśnie. Domyślam się, że bateria leży tak czy inaczej.

Link to post
Share on other sites

Te dodawane do zestawu są do niczego jednorazówki, po odlączeniu ogniw sanyo karabin ożył, teraz mam intelect 1400 8,4 V i nie narzekam, niedawno kupiłem intelecta 9,6V także powinno być jeszcze lepiej. A co do samoczynnego stzrelania to u kolegi jest podobny problem tzn. po podłączeniu zasilania replika strzela bez ściągnięcia spustu przyczyną może byćprzytarty kabel i przebicie. Jutro rozbieramy gb w pj żeby zaradzićtemu ma ktoś jakieś foty tego gb?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Elo...miałem to samo w M14 Karta. Hmmm... budowa nie jest skomplikowana. Trzeba oddzielić body od wnętrzości *pamietaj żeby kable od silnika odłączyć*. Następnie pod cylindrem masz selektor. Odkręcasz 4 czy tam 5 śrubek trzymających blaszkę nad selektorem. U mnie powodem tego, że gnat strzelał od razu po podłączeniu baterii była moja ingerencja w jego działania. Mianowicie połamała się pewna część w selektorze. Skleiłem taki plastik poxipolem, i nadlewki kleju powodowały się blokowanie tej części odpowiadającej za przepływ prądu. Myślę że albo lekko papierem ściernym przeszlifować tą część, albo psiknąć silikonem. Zobacz czy przypadkiem nie jest połamana właśnie ta część w selektorze. Myślę, że rozebranie M14-tki na takim poziomie nie jest skomplikowane i sobie poradzisz!

Powodzenia!

Tak apropo to bateria w M14 Kart moim zdaniem jest niezła, a Rof nawet dobry przy tuningu na 360fps. (miałem stockowo mierzone 340fps- krakman po znajomości dał najmocniejszego stocka; do tego uszczelnienia, guma silikonowa)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...