Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A2 lekki upgrade.


Recommended Posts

Chciałem dołożyć około 50fps do mojej eMki (nie chcę za wiele a stockowe 315 mi nie wystarcza).

http://taiwangun.com/?str=product&prId=149

http://taiwangun.com/?str=product&prId=150

http://taiwangun.com/?str=product&prId=656

Słyszałem, że bebechy w stocku uciągną m110 ale żeby nie było żadnych problemów lepiej wrzucić metalową głowice tłoka i cylindra które w stocku są z tworzywa.

Co o tym myślicie? Powinienem osiągniąć 350-360fps i tyle bym chciał.

Link to post
Share on other sites

Tak wiem znam ten zestaw i podobno dysza strasznie jest nieszczelna, że czasami były też przypadki że dawał on nie te 360 lecz 290fps.

Ale i tak myślałem nad zakupem części i zmontowaniu ich u krakmana(nie płacę za przesyłkę). A niestety boję się grzebać samemu w GB.

Jeżeli uważasz że te części SRC zdadzą egzamin to jutro nawet idę do krakmana i montuję je z m110.

Edited by SebaGt90
Link to post
Share on other sites

no coś w tym jest ale wiesz przykładowo

po co ludzie montują sobie np. w M15 Bore Up typu 2 czyli z dzirą, jak mogą dać sobie cyllinder bez dziury o standardowej średnicy?:P to chyba ma jakieś znaczenie :P A czy cylinder typu zero założony do repliki która ma mieć cylinder typu 2 jest dobrym planem to nie wiem, musiał by się wypowiedziec ktoś ze "starszyzny" :P

Link to post
Share on other sites

Diablo - Kolejny raz muszę prostować twoje słowa :P. Borki typu 2 nie wychodzą na to samo co standard typ0. Dlaczego? Ano dlatego, że w cylindrach o powiększonej średnicy, cylindry są minimalnie szersze, ale co ważne - dysza ma większą średnicę co pozwala na szybszy ruch tłoka, większą powierzchnię parcia sprężonego powietrza na kulkę co przekłada się na prędkość wylotową kulki.

 

Jeżeli już mu tak szkoda na bore, niech kupi głowicę cylindra o standardowej średnicy, ale z poszerzoną dyszą. Takie cudo produkuje Deep Fire i na ASGshopie można kupić. Do tego standardowy cylinder typu zero i dyszę do zestawu o poszerzonych średnicach. Coś pominąłem? Ano tak :D - głowica tłoka :)

 

 

Podsumowując - Bore Up Guardera wyjdzie taniej i o wiele lepiej:P

 

Jesteśmy u punktu wyjścia - kup zestaw Bore Up Guarder, CA lub Systema...

Link to post
Share on other sites

może nie należe do starszyzny patrząc na liczbe postów ale nie pisze tu nic co nie było przerabiane już na żywo u mnie w drużynie.

i z doświadczenia wiem ze cylinder typu 0 zwieksza zasieg juz o jakieś 4-5m

dałem mój z rifle szwagrowi do tacticala i dalej strzela niż kumpel na standardowym

nie są to jakieś kolosalne rużnice ale doświadczony gracz z 5m rużnicy może wiele skorzystać!

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą kupiłem już borka CA tylko wstrzymuję się z zainstalowaniem ponieważ mam dylemat co do sprężyny. Wsadził bym m110 ale z drugiej strony na stronce z borkiem CA u Krakmana widnieje napis: "Zestaw taki jest zalecany przez producenta do tuningów mocowych na sprężynach 120m/s" no dobrze ale czy bebechy wytrzymają m120 ze standardowymi zębatkami czy konieczna będzie wymiana, a czytałem niedawno posta gdzie ktoś wsadził do stocka m120 i praktycznie nic nie wymieniał i mu śmigało, sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Seba - A luknij na asgshop... tam z kolei piszą że bory CA nadają się do stockowych sprężyn :D. Moim zdaniem to w pogoni za kasą ci h*** saami nie wiedzą co pisać ;) Zastanów się skąd ta informacja, że AKURAT DO M120 MINIMALNIE!!!!!!!! Ano z tąd, że jeśli zakładasz M120 musisz kupić także zębatki i parę innych rzeczy które podnoszą koszta a zatem zarobek sklepu :D. Bodajże na spec shopie nie pisze o żadnych minimalnych sprężynach do jakich kolwiek borów :D

Link to post
Share on other sites

Ja od zawsze wpychałem cylinder typu 0 (bez dziury) do wszystkiego co mi sie nawineło i miało lufe dłuższa niż 33 cm. Efekt zawsze był widoczny gołym okiem wiec nie widze problemu. Ja na Twoim miejscu zamiast borka wepchałbym właśnie typ 0 i wyszłoby znacznie taniej a zysk mocy też wyczuwalny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziś odbieram telefon replika zrobiona, zamontowane:

-Borek CA

-170% CA (nie mieli Guardera 110) i nie wiem dlaczego krakman bał sie wożyc uprzedzając mnie słowami: "ale jak zębatki zmielą się na testach na chrono to nie nasza wina"

 

Ku mojemu zdziwieniu osiągnąłem 410-415fps myślałem, że będzie mniej :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...