Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zastanawiałem się, w jakim dziale to umieścić i stwierdziłem, że dam to tu. O co chodzi? Otóż chcę pomóc szwagrowi w odtworzeniu pewnych informacji o dziadku mojej małżonki.

Dziadek już nie żyje od kilku lat. Jako wielkopolanin został wcielony do Wermahtu. We francji udało mu się zbiec na stronę angielską, gdzie wstąpił do polskiej armii. Na podstawie zdjęć dowiedzieliśmy się, że był w 1 Dywizji Pancernej Generała Maczka. I na tym koniec. I tu prośba: może ktoś z was na podstawie zdjęć rozpozna, jaki to pododdział, jaka jednostka - słowem będziemy wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące tej sprawy.

dziadekwwojsku1bi0.th.jpg dziadekwwojsku2xh6.th.jpg zpsemea4.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się, w jakim dziale to umieścić i stwierdziłem, że dam to tu. O co chodzi? Otóż chcę pomóc szwagrowi w odtworzeniu pewnych informacji o dziadku mojej małżonki.

Dziadek już nie żyje od kilku lat. Jako wielkopolanin został wcielony do Wermahtu. We francji udało mu się zbiec na stronę angielską, gdzie wstąpił do polskiej armii. Na podstawie zdjęć dowiedzieliśmy się, że był w 1 Dywizji Pancernej Generała Maczka. I na tym koniec. I tu prośba: może ktoś z was na podstawie zdjęć rozpozna, jaki to pododdział, jaka jednostka - słowem będziemy wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące tej sprawy.

dziadekwwojsku1bi0.th.jpg dziadekwwojsku2xh6.th.jpg zpsemea4.th.jpg

 

odpbi0.jpg

Fiedia wydaje się po tej 40'stce na błotniku, że był przydzielony do kwatery głównej 1DPanc. 40-stka była symbolem liczbowym kwatery głownej w kazdym oddziale 1DPanc (sama dywizja miałą czarny poszczególne pododdziały miały kolorowe tablice). Kolorystycznie "tablica" nie odroznia się od koloru samochodu.

Informacje za Wojsko Polskie 1939-1945. Barwa i broń. Autorstwa S. Kornicki, Z. Bielecki, W. Bigoszewska, A. Jońca. Warszawa 1990. s. 253 (tablice) i 270 (oznakowanie pojazdów).

Mam nadzieje ze to pomogło.

Link to post
Share on other sites

Wprost Ci nie pomogę, ale może pójdziecie tą ścieżką:

 

Polskie archiwa w Londynie

Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego

20 Princes Gate, London SW7 1PT

Tel. 020 7589 9249

 

***

 

Ministry of Defence

APC Polish Enquiries

West End Road Ruislip, Middlesex HA4 6NG

Tel. 020 8833 8603

Fax. 020 8833 8866

Mail: polishasstdisoff@northolt.raf.mod.uk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...