Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

1.Selektor ognia bardzo sie luzował(kropelka poxipolu przy dokręceniu załatwiła problem)

2.Ris sie nie rusza(problem załatwiłem owijąc końcówki widełek cieniutką miedzianą wstążką.Umocowałem to dzięki nawiertowi 0.5mm w najgrubszym miejscu widełek w które wbiłem mini nit krawiecki).

3.Styki mi wypadały wiec je lekko przygiąłem.

4.Wszystko trzeba było podkręcać bo latało jak chciało.Nawet delta ring był tylko lekko nakręcony.

Ogólnie replika robiona w tej samej fabryce w której wyrabia się również:CA, PJ, CM.

Dobra replika. Trzeba tylko zrobić porządną zerówkę. Dziwie się że ktoś pisze``padło mi to i to``.Śle na serwis/naprawia we własnym zakresie tą usterkę i za chwile pisze``A teraz to i to``. Zróbcie sobie raz a porządnie przegląd zerowy z uwzględnieniem GB(smarowanie,podkładko wanie sprawdzenie ogólnie czy wszystko trybi) i po kłopocie.

 

Pozdrawiam, Volt.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hehe... Tak to skomentuję Kolego ;-) . Co jak co ale przegląd zerowy czegokolwiek to u mnie podstawa a usterkę wynikajacą z baraku takowego w ogóle nie nazywam usterka tylko moim niedopatrzeniem.

 

No ale kontynuujac temat:

Magia kina domowego czyli naciskam spust , strzelam seria, puszczam spust, dalej strzelam serią :-D . Trzepne w karabin, przestaję strzelać. Wina za długich i pod złym kątem wygietych blach stykowych. Rozwiazanie:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=43916

 

Pozdrawiam, wszystkich użytkowników Boyi! Sam niestety nie posiadam tego cudownego wytworu chińskich rączek ;-( .

 

Inna rzecz, że jakbym nagle pozostał na placu boju bez gnata a z małym budżetem to tylko Boyi bym kupował ;-) .

Link to post
Share on other sites

w mojej eMce wymieniłem parę gratów ze środka / komora HU, gumka HU, sprężyna, cylinder, głowica cylindra, głowica tłoka, dysza, zębatki / na lekko mocniejsze i mam mały problem z bateriami, jak założę za słabą, to pacnie 2-3 razy a potem muszę wyciągać i założyć z powrotem silnik, bo tłok zostaje w tylnym położeniu. muszę używać wyłącznie dobrze naładowanych 9,6V. poza tym to te samy defekty co u innych:

- schodząca farba, ale to dodaje efektu do wyglądu,

- śrubki, które trzeba co raz sprawdzać, ale zabezpieczenie ich lakierem bezbarwnym do paznokci też jest skuteczne,

- złamane "widełki" przy RIS-ie, ale to wyeliminowałem nasuwając koniec osłony RIS-a na 1 ząbek na górnym body, wymusza to przesunięcie chwytu transportowego delikatnie dalej, ale nie robi to dużej różnicy w wyglądzie.

abc27090ee9fa8c3m.jpg

generalnie po dołożeniu paru stów można mieć całkiem niezły gun :killer:

a przegląd "zerowy" i kolejne sam sobie robię, też mam sprytne, ale białe, raczki :ok:

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem M4 QCBR kupionego jakieś 9 tysi kulek temu czyli raczej nie za dużo.

Jak na razie wszystko w jak najlepszym porządku jeśli chodzi po prostu o strzelanie. Jednak lista "upierdliwych" drobiazgów do poprawienia metodami domowymi jest dość długa:

- luzna/latająca kolba

- na pierwszej strzelance wyłamały się elementy zatrzaskujące stopkę kolby

- od nowości brak elementu wewnątrz kolby w który można wkręcić śrubkę mocującą stopkę

- zaślepki miejsca na baterie w kolbie wypadły po 10 minutach od wyjęcia repliki z pudełka

- tuleja z gwintem śruby kontrującej w przedniej rączce RIS odkleiła się od korpusu rączki

- luzny/chyboczący się zespół szczerbinki

- wypadająca oś śruby poniesienia szczerbiny

- od nowości brak śrubki kontrującej zespół muszki na lufie

- po 3 strzelance czyli po wcześniej wspominanych około 9 tys. kul wszystkie śruby gearboxa wymagały dokręcenia (właściwie żadna usterka bardziej pisze o tym ku przestrodze, a może to norma i w innych replikach? brak mi doświadczenia ale wolałem o tym napisać)

- no i na koniec właściwie jedyne uszkodzenie które mogło by popsuć zabawę, jedyne powstałe "w polu", ułamał się plastikowy element przykręcony do dzwigni przeładowania który otwiera klapkę wyrzutnika a wiec nie miałem dostępu do regulacji hopka bez rozebrania klamy. Nic strasznego ale upierdliwe. Po obejrzeniu złamanej części nie widzę możliwości by to się nie powtórzyło - ten element powinien być metalowy a jeśli plasticzany to inaczej rozwiązany. Z resztą wydaje się to strasznie bez sensu by ten element był przykręcanym plastikowym badziewiem a nie integralnym metalowym elementem dzwigni.

Klamkę kupiłem na customs a więc ulepszoną i po przeglądzie zerowym, który to polecam, powtarzając po przedmówcach, każdemu nowemu nabywcy boyi. Po dokręceniu wszelkich śrub, opiłowaniu gdzie nie gdzie naddatków i nierówności oraz po kilku akcjach super glue i izolacją mamy naprawdę solidną, metalową i fajnie strzelającą replikę.

Link to post
Share on other sites

O tym ułamaniu dynksu od przeładowania właśnie pisałem.

Można wtedy szpilka, agrafką albo jakąś żyletką (metoda na karte kredytową) ;-) .

A najlepiej na dzień dobry odwrócić sprężynkę i cieszyć się, zawsze automatycznie domkającą się klapką.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja nie wiem! Moja replika sprawuje się perfekcyjnie, co prawda selektor ognia się poluzował i kożystając z okazji przy jego dokręcaniu wszystko sobie na spokojnie przejżałem i podokręcałem i jest OK! Niedawno włożyłem lufę precyzyjną 6,04mm z Elementa z nową gumką HU Guarder'a + Tłumik i celność jest wspaniała, zasięg tez OK! Replika całkiem wporządku! Polecam

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem do czynienia z tą repliką. Usterki jakie mogę wymienić to:

- ruszająca się muszka i chwyt przedni, ogólnie się to praktycznie kupy nie trzymało

- odkręcająca się lufa zewnętrzna

- pękający GB - być może pech, no ale pękł...

- całe body musiało być rozklekotane, żeby komora pobierała kulki. Jeśli chcieliśmy je mocniej skręcić nie dało się strzelać (przypadek potwierdzony w 2 replikach - M4A1 i M4 CASV)

- rozregulowujące się przyrządy celownicze

 

W sumie większość tych rzeczy da się łatwo naprawić domowymi sposobami, ale porównując repliki BOYI do JG czy Cymy to wykonanie zewnętrzne jest straszne. A cena podobna...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No to dodam coś do tego zamierającego, na szczęście, wątku-co by nie było tak różowo. Otóż ostre krawędzie otworu "głowicy lufy" (czyli chodzi o otwór przez który gumka może spełniać swoje zadanie podkręcania) bardzo ładnie wykonały przecięcia w gumce. A, że była to Systema a nie stok to zdenerwowałem się trochę, że przegapiłem tak oczywistego babola. Gdybym nie zmieniał przy okazji lufy to musiałbym delikatnie popracować pilniczkiem i papierem. Przestrzegam i polecam obadanie sprawy w Waszych sprzętach szczególnie jeśli ktoś zmienia gumkę na markową- szkoda kasy, nawet jeśli nie jest to duży wydatek.

Link to post
Share on other sites

M4 SO [bI-3881M]:

Po pierwszej strzelance (mojej i repliki :) ) "odpekla sie" od body prowadnica kolby :( (f..k & s..it).

btw. czy znacie jakies metody naprawy tego typu uszkodzen?

Material z jakiego jest wykonana to

znal - takie opinie znalazlem na sieci

sinal - tak mi podpowiedzieli "mechanicy" w robocie.

Link to post
Share on other sites

Dać na gwarancję lub kupić nowe body, które potem samodzielnie zamontujesz. Wszelkie łatania będą raczej mało warte (chyba że ktoś Ci to zrobi spawarką :D ).

 

Dopytywalem sie kilku fachmanow ktorzy na codzien paraja sie spawaniem aluminium i twierdza zgodnie ze nie ma to sensu. Klejenie takze nie jest rozwiazaniem gdy w tym miejscu ktore chcemy kleic wystepuja wieksze naprezenia. Rozwiazanie to kupic body.

Link to post
Share on other sites

Witam.W mojej eMce (M4 RIS FULL METAL BI-5181M):

-tuż po kupnie mierzona na chronometrze Guarder 2000-409 fps z tolerancją +/- 5 fps.

Test na zasięg:HU na maxa-zasięg skuteczny 60 metrów całkowity około 70 metrów.Skupienie całkiem całkiem.

-po pierwszej strzelance pęknięta dźwignia selektora i wysyłka na gwarancję

-Później zasięg drastycznie spadł do około 40 metrów :strach: ,rozrzut około 7-8 metrów-więc zaczęła sobie dawać we znaki gumka HU BOYI'a. :wink:

Zobaczymy jak będzie po wymianie gumki.Wyniki opiszę w przyszłym tygodniu

:killer:

Edited by wolek14
Link to post
Share on other sites

Siemka. Może podmienili ci egzemplarz. Za to od początku w moim "boyzłomie" (fajna nazwa:-)) Na 4 strzały 3 były puste. Szperałem gdzie tylko się da, ale nikt nie rozwiązał tego problemu, były tylko podpowiedzi typu ZMIEŃ GUMKĘ OD HU, no to wymieniłem na silikonową systemy. Efekt podobny do poprzedniego 4 normalne i 3 puste. Po dokładnym obejrzeniu repliki, zauważyłem że podczas strzału dysza nie cofa się do tyłu na cała objętość kulki. Zacząłem węszyć po sieci i dosyć przypadkowo natrafiłem na część "OPÓŹNIACZ POPYCHACZA" znalezioną na stronę airshitguns.pl. Koszt tej części wynosi 5.90, zakłada się ją na zębatkę tłokową, a dokładnie na ten wolno-wyrastający bolec do wprawiania popychacza w ruch.

EFEKT: PERFECTO, żadnych problemów z podawaniem kulek!!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ja narazie nie narzekam (odpukac) mam ja dopiero od 3 strzelanek przebieg jakies 2,5K wymienilem tylko na poczatku gumke HOpUp na Guardera i nic sie nie zacina , przynajmniej narazie. Zmienilem tez baterie bo na tej ktora dostalem od Krakmana pol magazynku i game over.

Link to post
Share on other sites

Ja raz jeszcze niestety moge sie tu dopisac :(. NIestety w wyniku moim zdaniem nie najlepszego umiejscowienia bateri przetarla/ przelamala mi sie izloacja na przewodach do aku doszlo do zworki i aku sie usmazylo az mi sie zlacza ze soba stopily hehehehe i fajny smrodek. Jesli wiec ktos z was poczuje smrodek palonego cukru (lekko slodkawy) to niechybnie aku wam sie podgrzewa i bynajmniej nie od atmosfery na miesjcowce :P.

Jesli ktos z was kupil ten karabin to polecam do-izolowac przewodziki i w szereg za aku wstawic bezpiecznik.

btw. Czy wie z was moze ktos mniejwiecej jaki to musi byc bezpiecznik aby spelnial swoja role?

Link to post
Share on other sites

badmo Ty masz replikę Boya ?? bo w mojej bezpiecznik był od samego początku. 20A mam w swojej.

Wlasnie jestem w trakcie poszukiwania rzeczonego bezpiecznika, rozeblralem nawet GB i ... sie schowal gdzies bo go nie widze.

Na bezpieczniku sa jakies dodatkowe oznaczenia czy tylko 20A?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja mam troszke inny problem. Mianowicie zakupiłem sobie do mojej M4 low-capy BOYI. Załadowałem, wkładam, strzelam... i leci, uff pierwsza kulka z repliki. Chcę strzelić jeszcze raz, a tu lipa! Okazało się, że magazynki są jakby "za małe". Tj. gdy wkładam delikwenta (a mam ich 4 + hi -cap, który działa dobrze) do gniazda to on na złość opada o 1cm. tym samym nie podaje kulek. Jeśli go podtrzymam od dołu to będzie działał. Pomyślałem, że owinę taśmą i tutaj zaskoczenie. Mimo, że ciężko wchodzi i wychodzi to jeszcze jakoś podaje. Niestety radość nie trwała długo. Po pewnym czasie znów opada. Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...