Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 CA problem z Hop Up


Recommended Posts

Ostatnio zamontowałem sobie preckę oraz gumkę Systemy, zacząłem sobie strzelać i ustawiać. 1-2 strzały i kręcę nim bardziej aż w końcu zonk dalej nie mogę, hop jest ustawiony na maxa a kulki lecą mi 3-4m więcej jak w stocku tak jakby za słabo dociskał (replika ma 400fps i na stock lufie zasięg był większy).

 

Próbowałem już wszystkiego: smarowanie sylikonem, poprawne ustawienie dynastera, wystrzeliłem 400kulek i nadal to samo.

Nie wiem czy standardowy dynaster nie wyrabia bo do gumki systemy go nie dodają.

Link to post
Share on other sites

W kilku replikach już to stosowałem, w M14 G&G działa to od 6ciu miesięcy ostrego użytkowania (praktycznie 0,5-1k co tydzień). Swoje dystansery robię z "koszulek" kabli od starych głośników Diory (dosyć miękka "silikonowa" koszulka), ciężko mi teraz podać ich dokładne parametry. Na "strzelankach" jednak, gdy jest nagła awaria robiliśmy je ze wszystkiego dosłownie. Sama twardość nie jest największym problemem, większym może być sposób docięcia (musi być bez zadziorów i pod kątem prostym) i dopasowana długość. Tu pozostaje metoda prób i błędów bo nawet dostarczane dystansery z gumkami HU okazują się czasem niezbyt pasować do konkretnej komory.

Ostatnia taka nagła wymiana była w PJ M249 MKI, bo okazało się, że dystanser jest po prostu krzywy i źle dociska gumkę przez co BB skręcały.

Edited by temohab
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja jak wymieniałem w swoim byłym CA lufę na precyzyjną stwierdziłem, że ten pierścień, który odpowiada za uszczelnianie hopka do lufy nie pasuje.

 

Może tamtędy ucieka Ci moc? Uszczelniłem u siebie to zwykłą izolką i wszystko było cacy no i jest bo siostra daje radę z CA. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

No właśnie ja ostatnio swój przypadkowo zgubiłem i nie za bardzo wiem jak wmontować tam wkład od długopisu. Może ktoś by wstawił jakąś fotkę jak to powinno wyglądać.

 

Wycinasz odpowiedni kawałek wkładu około 3-4mm długości rozbierasz komorę i wkładasz zamiast starego

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...