Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmiana elektryki w CM.028.


Recommended Posts

Witam! Ostatnio na strzelance bardzo sie zawiodłem, bo po ok 700 kulkach wysiadła mi bateria(dokładnie przy długiej wymianie na auto). Szybko otworzyłem klapke od baterii i dotknąłem kabli od karabinu (kolo bezpiecznika) i były bardzo ciepłe ... i chcę wymienić całą elektryke w tym gunie ... i mam kilka pytań:

 

- jak idą w tym karabinie kable, czy jest jakiś schemat? czy trzeba rozbierać całą broń?

- jakie kable, wtyki , bezpiecznik(?) kupić, gdzie, ile i za ile?

- i czy jestem w stanie sam to zrobić?

 

Najlepiej dobierać rzeczy z modele.sklep.pl

 

I przede wszystkim czy mam miec wtyki Tamiya czy mini wtyki? (tak abym nie musial zmieniac w ladowarce i AK)

 

 

pzdr.

Edited by Ja-Bo
Link to post
Share on other sites

1. Musisz rozłożyć całe AK tzn. zdjąć pokrywę zamka, te plastiki+zamek pod pokrywą... odkręcić frontset od body i rączkę na dole, wtedy powinno można wyjąć gearboxa.

2. Zalecam całą wymianę kabli a nie odcinek czyli też te co idą do kostki stykowej w środku gearboxa bodajże.

3. Po metrze kabla myślę że starczy dla pewności weź po 1.5m. Metr czarnego i metr czerwonego (kolory wedle twojego uznania).Najlepiej używać kabli z izolacją silikonową, ale zwykłe byleby ,,gubsze" od stockowych dadzą radę. Do tego wtyki ,,mini tamyia" kompletów 2.

Jeszcze przydadzą Ci się takie 2 blaszki żeby pomiedzy nie bezpiecznik wsadzić-jak będziesz rozkręcał gnata to zobaczysz. Ew. jeszcze jak Ci nie szkoda 5zł to kup nowy bezpiecznik.

4. UWAŻAJ NA TO, ŻEBY KABLE NIE DOTKNĘŁY ANI SIEBIE NAWZAJEM ANI METALOWYCH CZĘŚCI GUNA BO BĘDZIE PRZEPIĘCIE, A W OSTATECZNOŚCI JAKAŚ AWARIA.

 

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

2. Zalecam całą wymianę kabli a nie odcinek czyli też te co idą do kostki stykowej w środku gearboxa bodajże.

(...)

Jeszcze przydadzą Ci się takie 2 blaszki żeby pomiedzy nie bezpiecznik wsadzić-jak będziesz rozkręcał gnata to zobaczysz. Ew. jeszcze jak Ci nie szkoda 5zł to kup nowy bezpiecznik.

 

Powodzenia!

 

1.Czyli GB trzeba rozbierac?

2.Jakie blaszki? Sa w http://modele.sklep.pl/ ?

3. Jaki bezpiecznik? (dodam, że chcę kupić niedługo batke 9.6V)

Edited by Ja-Bo
Link to post
Share on other sites

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=593

 

Tu jest wtyczka Tamiya, bez 'mini'. Jaku kupię taką to będę musiał przerabiać na 'mini' ??

 

A to zakupy jakie planuję zrobić:

- Wtyki mini Tamiya - komplet (gniazdo+wtyk) sztuk:2

- Przewód silikonowy 1,5mm2/1mb (czarny+czerwony) sztuk: 1

- Rurki termokurczliwe 1,5 mm sztuk:1

- Rurki termokurczliwe 2,0 mm sztuk:1

 

Wystarczy?

 

No i jeszcze napisz jaki bezpiecznik i jakie blaszki (bo najpierw kupię) a później będę rozbierał.

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem i jest problem ... czego winą może być prosty lot kulki na 10-15m? Leci prosto czasem 10, czasem więcej ... a później gdzie chce... co mogłem źle złożyć, że tak się dzieje?

 

Dodam, że GB jest 'wciśnięty' bo z grubszymi kablami nie chciał wejść luźno, stad może być dociśnięty bardziej do prawej strony ... i z przodu GB wystaje kawalek kabla ...

Link to post
Share on other sites

Dodam, że GB jest 'wciśnięty' bo z grubszymi kablami nie chciał wejść luźno, stad może być dociśnięty bardziej do prawej strony ...

I prawdopodobnie masz odpowiedź. Gearbox jest przesunięty względem komory hop-up i powstała nieszczelność. Nigdy nie wpycha się na siłę!! Jak nie chce wejść to nie wpychaj na siłę tylko kombinuj z ułożeniem kabli inaczej. A co do elektryki to kable takie:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p...-1-5-mm2-czarny

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p...-5-mm2-czerwony

lub kable głośnikowe 2x1,5mm^2 z miedzi beztlenowej.

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem jeszcze raz i podpiłowałem trochę miejsce, gdzie mają iść kable. Wszedł dobrze, strzela trochę lepiej, ale teraz mam wrażenie, że odgłos strzału jest taki 'ciężki'. Jakby bylo mu ciężko strzelać... Czy GB lub komorę HU trzeba wkładać przy jakiś konkretnych pozycjach? Czy tak po prostu??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...