Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uszczelanianie i niepobieranie kulek (FAMAS)


Recommended Posts

Witam,

 

wczoraj dostalem FAMASa z CG. Ogólnie po przeczytaniu tylu postów chwalących tą broń jestem stosunkowo zawiedziony. w 50% przypadków broń nie pobiera kulki przy ładowaniu (nawet jak jest PEŁNY magazynek.... Kwestia szczęścia kiedy wystrzyli, a kiedy tylko powietrze wyleci), a do tego jak już pobierze to moc jest bardzo SŁABA (dla rozwiania wątpliwości to kulki sa 0,2g).

Zatem rozkręciłem swoją broń i z tej okazji mam kila pytań:

 

1. Co może być powodem tego dziwnego pobierania kulek (a raczej ich nie pobierania)?

2. Zauważyłem, że tłok z komorą hop-up i hop-up z lufą są BARDZO słabo uszczelnione i strasznie dużo powietrza tamtędy ucieka. Jak mógłbym to uszczelnić? Proszę o dokładny opis jak mam to zrobić i czym, bo prawde powiedziawszy to nie należę to majsterkowiczów :).

3. Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę poza uszczelnieniem tych elementów?

 

Serdecznie pozdrawiam,

Łukasz

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Spróbuj załadować inne kulki innego producenta (jakieś lepsze) lub jeśli masz możliwość sprawdź na innym magazynku czy "Trąbka" zachowuje się tak samo.

Jeśli nie, to odpowiedź już masz: kulki albo magazynek.

 

Co do szczelności to niewiele pomaga. Możesz jak już jesteś taki uparty spróbować uszczelnić jakąś taśmą, np. teflonową łączenie lufy z komorą BAX.

 

Pozdrawiam, Mooh :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...