Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Papierowe guny!


Recommended Posts

  • 1 month later...

Witam

 

Oba.

 

z tego co widze musailes go troche przerobic zeby ci strzelal ... w szczegolnosci desert :P

 

no ale tam jest duzo miejsca i mozna kupic takiego kalacha za 20 zl ... wziasc wnetrze .... i jakos to zrobic .... nawet by sie dalo zrobic ale papierowa konstrukcja nie jest mocna ... trzeba by bylo uzyc troche warstw tektury lub mechanizm zabezpieczyc plastikiem

 

Tutaj jest felieton na temat odewow figurek [ moje drugie glowne hobby] no i mozna by jakos chemincznie wzmocnic plastik i sukcesywnie codziennie odlewac jakas czesc lub pare i za pol roku miec juz guna z plastiku .... polecam najpierw zlozyc z papieru zeby zobaczyc gdzie wepchnac mechanizm

 

pozdrawiam

war2bone

 

PS: sory za bledy ortograficzne stylistyczne itd etc

Link to post
Share on other sites
no ale tam jest duzo miejsca i mozna kupic takiego kalacha za 20 zl ... wziasc wnetrze ....

Nigdy nie byłem przeciwny takim pomysłom ale ten jest bardz kiepski. Nawt sam kałach nie wytrzymuje tej sprężyny a co dopiero papierowy pistolet. DE jest bardzo prymitywny i tylko ogólnym kształtem przypomina orginał. To można sobie skleić w 5 min i postawić na biórku i nic wiecej. Żedne wzmacnianie tu nic nie pomoże tymbardziej zę zamek nie jest przecież ruchomy.

Odnośnie M41:

To również ma być tylko model. W tym wypadku można by go jednak wzmocnić np. żywicą i wsadzić do środka jakiś kompletny pistolet(a nie tylko mechanizmy). Moim zdaniem to jednak było by bardzo pracochłone i nie wytrzymało by nawet 10 strzałów. To są poprostu modele które mogą stanowić fajny rekwizyt z filmu i ozdobę pokoju(M41) lub też go szpecić(DE). Tak na marginesie to Ten DE nadaje sie tylko do tego żeby przed zakupem repliki ASG złozyć go sobie i stwierdzić czy nie będzie dla nas za duzy.

 

P.S. śs_duuuh: hahahaaa świetny żart :evil: Po co wprowadzasz ludzi w błąd :evil: ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzięki, już znalazłem pod M4 ale pod tym wozem bojowym nie było. Wydrukowałem to draństwo kosztem 25% tuszu kolorowego i 20% czrnego. Mam problem tylko z tekturą bo chyba trzeba go podkleić przed sklejeniem. Czy ktoś już go składał? Czy trzeba wszystko podklejać? W ostateczności podkleje pod zwykły papier a funkcje usztywniającą będzie miał klej :D . Czy ten karabin składa się z modułuw, które sklejamy niezależnie od siebie? Wiecie podział na części niebieskie, żółte, różowe itd.

Link to post
Share on other sites

Heh. Swojego czasu też się bawiłem w papierowe modele. Potrafiłem siedzieć 3 tygodnie nad A-6 "Intruder" a te papierowe guny to też świetna zabawa. Fajnie by było się takim czymś postrzelać i to wcale nie trudne. Ale zawsze można kupić elektryka takiego. Gdzieś takiego widziałem i to nawet nie strasznie drogiego ale sprowadzanie duuuuużo pochłonie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...