Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.031 (AK74)


Recommended Posts

Witam, ciągłe odkręcanie się śrubki selektora spowodowało w końcu wyrobienie końcówki gwintu w który jest wkręcona ta śrubka, postanowiłem zamienić śrubkę na dłuższą i tu moje pytanie, jak głęboko można ją wkręcić ?:)

 

Sprawa druga, czy ta 'żółtawa' tulejka pod śrubką w dźwigni selektora jest niezbędna ?:) bo niestety ją zgubiłem :]

Pozdrawiam

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites

Pod żadnym pozorem nie wkręcaj dłuższej śruby, bo zrobisz sobie z tłoka miazgę.

Standardolwą śrubę umocuj za pomocą jakiegoś kleju... chyba, że wolisz zmienić szkielet gearboxa :roll:

 

Mosiężna tulejka, którą zgubiłeś jest niezbędna do poruszania się selektora. Bez niej dźwignia nie będzie się dała ruszyć, albo będzie to bardzo chodzić baaardzo ciężko (w ostateczności doprowadzając do odkręcenia śruby).

Link to post
Share on other sites

Dobra problem tulejki rozwiązany, a co do śruby to, z tego co zauważyłem sięgała ona może do 1/3 długości gwintu w szkielecie GB (i ta 1/3 gwintu sie wyrobiła), więc pozostaje jeszcze parę milimetrów zapasu które można by wykorzystać (czyli minimalnie dłuższa śrubka) W każdym razie na tyle dłuższa że nie będzie wystawała wewnątrz gearboxa, to chyba nie powinno zaszkodzić.

 

Mosiężna tulejka, którą zgubiłeś jest niezbędna do poruszania się selektora. Bez niej dźwignia nie będzie się dała ruszyć, albo będzie to bardzo chodzić baaardzo ciężko (w ostateczności doprowadzając do odkręcenia śruby)

Najśmieszniejsze jest to że śrubka wykręcała się od zawsze (bez tulejki selektor chodzi normalnie)

 

Dzięki za odpowiedź, jeszcze pokombinuje, w najgorszym wypadku nagwintuję od nowa i dam grubszą śrubkę.

 

Pozdrawiam

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites

johnyTS a mógłbyś podać długość gwintu nowej śruby (ew. o ile jest dłuższa od standardowej) i jaka jej część (długość) zostaje wkręcona ? Oraz czy zmieniałeś podkładkę między dźwigienką selektora a śrubką czy zostawiłeś tą standardową z 'ząbkami' skierowanymi do środka ?

 

Pozdrawiam

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites

śruba ma dokładnie 15 mm z czego grubość łba 3 mm, co do podkładki to dałem 2, każda po 1 mm, pierwsza jest bezpośrednio na selektorze na GB a 2 zamiast tej z ząbkami, ta 2 jest delikatnie wygięta do środka , dodatkowo przykleiłem delikatnie na "kropelkę" dźwignie selektora z tym elementem łączącym ją z mechanizmem na GB.

wszystko chodzi super z idealnym oporem :)

Link to post
Share on other sites

zapomniałem dodać że ja mam metal body i chyba ścianka jest grubsza od tej która była z ABS-u (nie mierzyłem a nie mam już starego body więc może jednak jest taka sama) i dlatego dołożyłem tą dodatkową podkładkę aby dźwigienka "wyszła" mocniej z body

Edited by johnyTS
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.Mam również problem z selektorem ognia lecz w AK 47 (CM.28). Po założeniu metal body SRC stary selektor sie zjechał (obrócił się dookoła i miał straszne luzy). Zamówiłem więc nowy selektor do AK od SRC. Problem polega na tym, że nie ma tam tej mosiężnej tulejki przez co podczas przełączania trybu ognia śrubka odkręca się. Próbowałem dopasować tę oryginalną tulejkę jednak jest ona za duża i nie pasuje w ten otwór w tym metalowym elemencie, który łączy skrzydełko przełącznika z mechanizmem przy GB (właśnie ten element mi sie zjechał poprzednio). Ma ktoś jakiś sposób aby ta przeklęta śrubka się nie odkręcała?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...