Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Celownik w AK47


Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie co do celownika w replice ak47:

Zapewne wiecie że to ak ma celownik regulowany zależnie od tego jak daleko jest punkt do którego strzelamy, tyle że tą podziałkę stosuje się w prawdziwych modelach a nie replikach.

I mam takie pytanie na jakiej pozycji powinien być celownik by kulka leciała prosto (coś kombinowałem już z tym ale kulka leci albo za nisko albo zbyt wysoko)

 

 

Może wiecie coś na temat tego celownika (jakie jest optymalne ustawienie i kiedy należy je zmienić)

 

Licze na wasze spostrzeżenia

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
I mam takie pytanie na jakiej pozycji powinien być celownik by kulka leciała prosto (coś kombinowałem już z tym ale kulka leci albo za nisko albo zbyt wysoko)

Może wiecie coś na temat tego celownika (jakie jest optymalne ustawienie i kiedy należy je zmienić)

A to regulacja celownika wpływa na prostoliniowość lotu kulki?

Pewnie chodzi ci o to żeby punkt celowania możliwie dobrze zgadzał się z punktem w który trafiają kulki? No to regulacja jest dosyć prosta. Najpierw regulujesz hop-up żeby uzyskać możliwie prostoliniowy tor lotu kulki. A potem oddajesz kilka strzałów i patrzysz czy trafiasz poniżej czy powyżej punktu celowania. Jak trafiasz powyżej to przestawiasz celownik na mniejszą odległość (szczerbinka idzie w dół), jak trafiasz poniżej to celownik na większą odległość (szczerbinka w górę). Ja w moim TM-owym AK mam szczerbinkę w położeniu "zero" (najniżej jak się da) bo nie cierpię mieć linii celowania poniżej toru lotu kulki. Sporadycznie przy potrzebie strzelania naprawdę daleko przestawiam szczerbinkę o jedną pozycję (albo celuję ciut powyżej celu).

Link to post
Share on other sites

Udało mi się ustawić by leciała w miarę prosto.

Ustawiłem celownik jak najwyżej się dało i jest ok.

Tyle że niewiem jak to będzie z różnych odległości ale myślę że jakoś dojdę do wprawy z ustawianiem tej wysokości.

A jeszcze mam takie dwa pytania:

Słyszałem od kolegi apropo tego celownika że gdy strzelam w dół to należy podciągnąć celownik w górę , a jak do góry to w dół.

Czy jest to prawdą?

Bo prawde powiedziawszy moim zdaniem różnicy to chyba nie robi.

A drugie to jak należy podkręcać magazynek hi-cap (do jakiego momętu najwięcej) wole nie testować by czegoś nie zepsuć a troche mnie denerwue naciąganie go co 10 kul.

 

Może trochę głuie pytania zadaje ale zabardzo się jeszcze na tym nie znam a replikę mam dopiero od paru dni i wole się upewnić co do paru rzeczy.

 

 

Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...