Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przeróbka SWD[JG] na Zastave


Recommended Posts

Sądzę, że chodzi Ci o zastawę M91:

http://www.zastava-arms.co.yu/images/vojni...91_engleski.htm

 

Jeżeli chcesz mieć karabin tylko wyglądający jak zastawa m91 to zmieniasz tylko wygląd, ale wtedy będzie ciut słaby.

Więc trzeba wzmocnić bebechy, wstawić cylinder "0", do tego przeckę 590 lub 600mm i gumkę silikonową.

 

Ale trudniejsze są przeróbki zewnętrzne.

W tej chwili zastawa M91 jest jedną z trzech replik, które sobie robię:

 

1. dłuższe okładziny niż w innych klonach ak;

2. inne kolanko;

3. inne body + montaż boczny pod optykę;

4. kolba przypomina dostatecznie oryginalną więc może zostać, jeśli zadowala Cię tworzywo;

5. pokrywę komory zamkowej tego "SWD" musisz wymienić na gładką, taką jak w ak;

6. szczerbinę wymienić na typową dla ak;

7. zmiana okładzin na typowe dla zastawy powoduje konieczność "zeszlifowania" lufy, która ma w dalszej części za dużą średnicę i nie możesz przesunąć kolanka ani okuć łoża - albo robisz całkiem nową lufę;

8. okucie łoża inne niż w tym jg;

 

Ja mam już prawie gotowe okładziny zrobione z tworzywa [jeszcze bez przetłoczeń], być może pozostawię sobie wersję czarną lub na ich podstawie stolarz zrobi mi drewniane z przetłoczeniami, i podobnie wówczas drewnianą kolbę. Jeśli pozostanę przy czarnych okładzinach - zostawię kolbę z tworzywa, ale pomaluję na czarny mat.

p3280003lj0.th.jpg p3280004nk3.th.jpg

 

Kolanko/przewód skośny - też już wstępnie gotowe.

p3280002vl2.th.jpg

 

Mam też front już z normalną szczerbiną i pokrywę komory zamkowej od ak47. Do tego poduszka policzkowa od dragunowa.

 

Body wstawiam metalowe od ak, trochę przerobię jego wygląd.

Póki co, prace trwają.

Link to post
Share on other sites

Promant interesuje mnie zastawa m76 z charakterystyczną stałą kolbą : http://world.guns.ru/sniper/m76-1.jpg

Tutaj jeszcze jedno zdjęcie druga od góry: http://www.dragunov.net/willy/sniperfamwillyp.jpg

Ale juz z tego co wiem czeka mnie kompletna wymiana okładzin na przedzie. Raczej nie wchodzi w grę kolba jak w tej zastawie którą pokazałeś bo po prostu nie pasuje mi ona do wizji. Miałem SWD Fence`a w ręku i jakoś jest do dla mnie zbyt długie za zamkiem. Mało miejsca jest na manewrowanie.

Edited by raeone
Link to post
Share on other sites

No, do 76 masz bliżej. Nie musisz zmieniać body, choć jeśli chcesz montaż boczny to, ze względu na jego wagę razem z optyką, lepiej mieć body metalowe.

 

Kolbę musiałbyś robić od podstaw, trudno zdobyć kolbę od zastawy 76, chyba że masz możliwość ściągnięcia drewien np z USA. Podobnie z chwytem i okładzinami.

 

Można wprawdzie założyć kolbę drewnianą od ostrego ak, ale jest mniejsza, ma inny kształt i kąt nachylenia itp Kąt nachylenia kolby można zmienić samemu ale kształtu już nie.

Podobnie można przerobić chwyt ak zmieniając jego kształt samemu.

 

Okładziny i kolanko są takie same. Nawet tu nie musiałbym robić przetłoczeń, więc pasowałyby takie okładziny jak te na zdjęciach w moim poprzednim poście.

Link to post
Share on other sites

Napisz dokładnie na PW o co Ci chodzi, jakich potrzebujesz wskazówek.

Nie mam rysunku technicznego, mogę Ci dokładnie opisać jak i z czego zrobić takie okładziny samemu w dość prosty sposób.

Alternatywą jest zamówienie drewnianych u stolarza, ale to już droga impreza.

Niedługo będę miał fotki skończonych i "pomalowanych" na brąz, na replice którą robię.

Postaram się też zrobić jakieś rysunki w najbliższych dniach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...