Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Polecam ksiazke o snajperach


Recommended Posts

Przy okazji zamawiania innych pozycji w Bellonie, skusilem sie na zakup opracowania o snajperach: STRZELEC WYBOROWY. SZKOLENIE, UZBROJENIE, TECHNIKA DZIAŁANIA - Peter Brookesmith. Wysmienita pozycja, przeczytalem jednym tchem! Twarde oprawy, dobry papier, znakomitej jakosci zdjecia oraz sylwetki i opisy najczesciej uzywanych karabinow snajperskich - za jedyne 9,80 PLN (przecena z 49PLN, heh). Polecam - bo warto, a i gwiazdka sie zbliza ;-)!

 

Wiecej info tutaj:http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=oka&bid=407&page=2

Link to post
Share on other sites

myślałem że już dawno o niej wspomniano, więc o niej nie pisałem - a jestem właśnie świeżo po lekturze :) dobrze sie czyta, super zdjęcia, mamy historie, kwestie psychiki snajpera, szkolenie, historie sławnych strzałów, różnice między snajperem wojskowym i policyjnym - sam nie wiem, który ma gorzej...:)

polecam

 

a niedługo zabieram sie za "D-Day - przełomowa bitwa II wojny światowej" Stephena Ambrose - dla fanów szeregowca Ryana pozycja raczej obowiązkowa!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja na allegro kupiłem sobie PUSTYNA BURZE z seri Największe bitwy XX wieku. Bardzo fajna, dużo statystyk, mapy, obrazki.

Serie Największe Bitwy XX wieku możecie zamawiać z tej strony http://www.altair.com.pl/

 

Książki z serii NAJWIĘKSZE BITWY XX WIEKU można zamawiać w kompletach po 3 lub 6 egzemplarzy, podając ich numery katalogowe. Ceny kompletów: 3 egz. - 25 zł; 6 egz. - 45 zł. Pojedyncze egzemplarze można zamawiać w cenie po 10 zł.

Myśle że warto, a jeśli jeszcze dla niektórych ceny są za wysokie to na allegro można znaleźć niektóre egzemplarze w granicach 1zł-15zł (te 15zł to nie wiem czemu jak można nówke kupić za 10zł, widocznie ktoś lubi nabijać ludzi w butelke...)

Link to post
Share on other sites

szczerze po przeczytaniu polowy tej ksiazki

 

zawiodlem sie (tylko nie mowice mojej dziewczynie bo sie obrazi :) )

 

w ksiazce sam miod a gdzie tresc i sensowne informacje

 

ja chce tresci a nie "opowiesci"!!!

 

oprocz historii strzelectwa wyborowego to jak na razie nic nowego sie nie dowiedzialem :(

a szkoda

 

moze w drugiej polowie sie cos ruszy mam nadzieje

Link to post
Share on other sites

Kolego "majcher", wydawanie opinii na podstawie zapoznania sie z czescia ksiazki jest cokolwiek niepowazne... Nie chce twierdzic, ze wspomniana publikacja jest jakas wybitna, tym niemniej ja sie dowiedzialem z niej sporo ciekawych rzeczy, w tym technicznych.

 

Jak rozumiem takie detale, jak np to ze karabin snajperski jest przystrzeliwany zazwyczaj na zimno (a na dodatek rozbierany i czyszczony po kazdym takim takim strzale testowym), albo ze przy broni samopowtarzalnej balistyka pierwszego pocisku rozni sie od pozostalych (recznie wprowadzony naboj jest minimalnie inaczej umieszczony niz zaladowany przez mechanike broni...), sa dla ciebie, wykwalifikowanego snajpera, chlebem powszednim. :?

Link to post
Share on other sites

moze moje oczekiwania byly za duze i oczekiwalem zbyt wiele od tej ksiazki moze dlatego ze wszystkie publikacje dookola maja charakter "opowiadania" a nie podrecznikow ale skad wziac tu podrecznik po polsku :

 

a to chyba logiczne ze strzela sie na zimno

 

ale mechanizm zmiany balistyki pierwszego pocisku zostal wyjasniony wysmienicie

 

nie mowie ze zla ksiazka tylko za malo tresciwych informacji :)

 

nie wkurzajcie sie na mnie chyba moge miec wlasnie zdanie, czy nie???

Link to post
Share on other sites
ale skad wziac tu podrecznik po polsku

To jest naturalne, ze zazwyczaj wydawane sa na rynku pozycje popularne, skierowane do szerszego kregu odbiorcow, bo tylko one moga zarobic na siebie. A i tak, jak nalezy mniemac, opisywana ksiazka dlugo zalegala w magazynach, bo zostala dosc drastycznie przeceniona. Mnie sie akurat podobala, bo zawiera oprocz wielu poniekad nudnych szczegolow technicznych mnostwo odniesien do historii, cytatow, doswiadczen i relacji uczestnikow zdarzen! Snajperem nie bede i tabele balistyczne dla roznych rodzjow broni/aminicji, tabele poprawek na wiatr itp mnie akuratnie nie interesuja, ale rozumiem, ze moga byc osoby bardzo tym zainteresowane (jak wlasnie ty, heh). Zreszta moze nie o to ci chodzi, ale nie napisales czego ci w tej ksiazke przykladowo brakuje...

 

Co do wlasnego zdania - to oczywiscie kazdy je moze miec, choc przydaloby sie umiec je jeszcze jakos umotywowac... Anyway, jak ksiazka ci sie nie spodobala, to jak przypuszczam chetnie odkupi ja od ciebie jeden z wielu zawiedzionych wyczerpaniem nakladu pasjonatow, czyz nie? ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

... dorzuce cos od siebie ...

 

ksiazka Brookesmith'a jest wg. mnie jedna z najlepszych, jezeli nie najlepsza ksiazka o strzelectwie wyborowym wydana po polsku ... to ze nie kazdy jest zadowolony z jej tresci spowodowane jest tym ze ta ksiazka jest przeznaczona dla ludzi ktorzy dopiero zaczynaja poznawac rzemioslo snipera ... u nas jest uznawana za zrodlo miarodajne ze wzgledu na brak jakichkolwiek substytutow ... amerykanie - bo tam zostala ona napisana gdy chca czegos "mocniejszego" to zamawiaja sobie FM 24-10, lub podobna pozycje ... u nas raczej trudno dostepne ... ale jednak do zdobycia ... pozatym dla niektorych istnieje bariera jezykowa ... tymbardziej ze wszystkie okolniki z ktorymi mialem do czynienia pisane sa w duzej mierze "specjalistyczna" angielszczyzna ...

 

pozatym moim skromnym zdaniem pojecie sniper w kontekscie ASG jest nieporozuminiem ...

 

mam do czynienia ze strzelectwem wyborowym ... i niemoge tego w zaden sposob przekuc na ASG ...

 

nie dyskredytuje tu ludzi ktorzy czuja sie sniperami w ASG ... mam do Was pelen szacunek ... serio

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 5 weeks later...
Jak rozumiem takie detale, jak np to ze karabin snajperski jest przystrzeliwany zazwyczaj na zimno (a na dodatek rozbierany i czyszczony po kazdym takim takim strzale testowym),

 

Moze sie nie znam ale to troche sie mija z prawda, przynajmniej w przypadku kbw SWD gdyz w nim po kazdym zdjeciu celownika przesowa sie ŚPT

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

hejze ha!

wiem ze temat juz tu troche jest, ale zaczołem ostatnoi tej ksiazki szukac i nigdzie jej nie moge znalesc, była w antykwariacie ale wykupiono mi ją =/ na sklepach wysyłkowych także jej juz nie ma, i tutaj moja prosba czy moze mi ktos podac jakies namiary na ta ksiazke moze byc na necie, moze to byc sklep, a nawet chętnie ją od kogos odkupie jezeli chce ją sprzedac. zalezy mi na tej ksiazce.

z góry dziekuje, pozdrawiam mic.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem z ogłoszenia na WMASGu! Koleś opychał książeczkę więc ją wziąłem! A polecam Ci o WIELE bardziej książkę "Polowanie na człowieka - historia snajperów". Wspaniała pozycja, godna polecenia każdemu, nie tylko maniakom snipingu

g.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ciekawe materiały. Wpadł mi ostatnio w ręce wręcz rewelacyjny a zwie się tak 8) :

FIELD MANUAL No. 23-10 HEADQUARTERS DEPARTAMENT OF THE ARMY

Washington, DC, August 1994

Jest to autentyczny wojskowy program szkoleniowy amerykańskich snajperów. Nie pytajcie skąd mam :wink: Ma kilkaset stron i obejmuje cały zakres sztuki snajperskiej. Oczywiście w języku angielskim. Jak komuś bardzo zależy to mogę zrobić kopię ( pokrycie kosztów ksero papieru i bindowania + zgrzewki piwa 8) ) A jak bardzo będzie mi sie chciało i znajde czas to może przerzucę go do PDF- u i dam linka tylko że to MAAASA roboty :(

Link to post
Share on other sites

Tak Grabi to dokładnie ten. Teraz już wiem skąd się wziął z tym że do mnie trafił w formie książkowej. Widać już ktoś wcześniej wpadł na to żeby go przekształcić na pdf-a. Naprawdę wszystkim gorąco polecam te materiały. Zasysajcie z linka, który podał Grabi.....rewelacja :) (a swoją drogą Grabi to też go mam już od dawna - kilka latek :wink:ale to moje "ostatnio" to mylące :lol: )

Link to post
Share on other sites

Ja mam tę ksiazkę ale hmm nie wiem gdzie ją jeszcze można dostać. W formie e-booka raczej napewno nigdzie jej nie dostaniesz. Więc pozostaje ci poszukać po atykwariatach w necie albo liczyć na to ze ktoś ją wystawi na alegro albo innych aukcjach.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...